Close

Strona 54 z 223 PierwszyPierwszy ... 444525354555664104154 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 531 do 540 z 2221
  1. #531

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    A co można poprawić w AF-ie D300s?
    Poczytaj wątek o D800, to się dowiesz.
    Np wrażenia Pawła Pawlaka - dużo się nad Tym rozwodził.
    F70, F100, S5Pro, S 10-20, N24 2.8D, N35 1.8G, N50 1.8D, N85 1.8D, N180 2.8D.
    Metz 40MZ3i, Metz 54MZ4i, Sony A5000 i A6600.
    ex -
    F3HP, F80s, D610, N18-200, A6300

  2. #532

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Warto, dla wideo. Gdyby ktos przyszedl do mnie dzisiaj i powiedzialby, ze wezmie za dobry pieniadz moje D300 + szkla to sprzedalbym od razu. Dla 7D (wideo) i 400/5,6
    Do wideo mam kupioną kamerę . A gdybym potrzebował lustrzanki do filmowania mogę ją pożyczyć od znajomego. Aparat służy mi do amatorskiego fotografowania sportu i okazjonalnie reporterki. Wiec możliwość filmowania nie jest dla mnie kluczowa przy wyborze aparatu. Jeśli jest to fajnie, jeśli nie to i tak tego nie odczuje. Przy moich potrzebach to fjuczer jak LV przez 3 lata używania D300 przydało mi się to tylko kilka razy/

  3. #533

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rychu_cmg Zobacz posta
    Do wideo mam kupioną kamerę . A gdybym potrzebował lustrzanki do filmowania mogę ją pożyczyć od znajomego. Aparat służy mi do amatorskiego fotografowania sportu i okazjonalnie reporterki. Wiec możliwość filmowania nie jest dla mnie kluczowa przy wyborze aparatu. Jeśli jest to fajnie, jeśli nie to i tak tego nie odczuje. Przy moich potrzebach to fjuczer jak LV przez 3 lata używania D300 przydało mi się to tylko kilka razy/
    tak samo dla mnie, filmowania w aparacie może nie być, a skoro jest LV to dziwi mnie, że nie można w tej opcji skorzystać z migawki elektronicznej, jak by wtedy było cicho .... i to dla mnie był by dość istotny przełom
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  4. #534
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 777

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_ Zobacz posta
    6D jako pancerna, szybka (fps ) puszka DX z profi AF ?
    Nic takiego nie napisałem, nie wiem skąd ten pomysł. Nawet nie wiem czy on ma tryb DX.
    Podałem jedynie, że 6D jest odpowiednikiem D600. Nic więcej.

    Cytat Zamieszczone przez grissley Zobacz posta
    Korpusy (budy) D300s i D700 wydawały się ideałem - po co zmiana na D800?
    D800 ma swoich zwolenników . Zgodze się, że mogło (wręcz powinno) być oprócz, niekoniecznie zamiast D300s, D700.

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    A co można poprawić w AF-ie D300s?
    Niewiele. Głównie chodzi o matrycę i dodanie może z 1 fps.

    Tak naprawdę najbardziej w AF nikona wkurza brak krzyżowych na boku kadru - ale ten brak jest wszędzie - aż po D4.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #535

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ale nikt nie liczy na D400 tańszego od D600, więc to się kupy nie trzyma.
    Tańszy FX będzie miał zapewne większe wzięcie niż drogi DX, ale pytanie jak duży jest rynek na drogi DX. Czy to się opłaci?
    Tylko kto tu mówi o tańszym D400 w stosunku D600. A niech mają tą samą cenę. JA CHCĘ MIEĆ WYBÓR.

    D400 miałby być kontynuatorem znakomitej linii DX-owych PRO - D100,D200,D300.
    D600 sztucznie utworzony produkt na potrzeby nie wiadomo kogo.

    Wolę zapłacić te 6500-7000 PLN za naprawdę dobrego DX, którym będę mógł obsłużyć moją szklarnię, niż kupić FX, który i tak w 90% będzie w cropie.
    Pewnie znalazłoby się jeszcze kilku, którzy uważają podobnie.

    Dalej zastanawiasz czy to się opłaci???
    DX or FX - oto jest pytanie

  6. #536

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Loocas Zobacz posta
    T
    Wolę zapłacić te 6500-7000 PLN za naprawdę dobrego DX, którym będę mógł obsłużyć moją szklarnię,
    Pewnie znalazłoby się jeszcze kilku, którzy uważają podobnie.
    ...ale pewnie nie więcej niż kilku
    Myślę podobnie jak Jacek_Z, że "Tańszy FX będzie miał zapewne większe wzięcie niż drogi DX"
    Szklarnia? Jak wspomniałeś kilku zostanie przy niej z nowym /drogim/ DX ale reszta... ta większa reszta przesiądzie się na FX
    .
    fotografuję portrety, sport, teatr tańca i jeszcze kilka innych obszarów - w tym w szczególności reportaże wszelakie piotr.jaruga_at_gmail.com

  7. #537
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 777

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Loocas Zobacz posta
    JA CHCĘ MIEĆ WYBÓR.


    Pewnie znalazłoby się jeszcze kilku, którzy uważają podobnie.

    Dalej zastanawiasz czy to się opłaci???
    Ja też uważam, że firma powinna dać wybór (choć ja jestem zagorzałym FX-owcem i mam co chcę)

    To nie ja się zastanawiam nad opłacalnością, bo to nie ja czerpię zyski. To Nikon się zastanawia/kalkuluje.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 12-10-2012 o 10:40
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #538

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiotrPJ Zobacz posta
    ...ale pewnie nie więcej niż kilku
    Ja z kolei myślę, że chętnych byłoby więcej niż kilku, widać to choćby w tym wątku. Poza tym nawet jeśli cena taniego FXa byłaby rzeczywiście niższa niż wypasionego DXa to byłaby to "tańszość" pozorna chyba że przezorny DXsiarz posiadałby już w swoim arsenale komplet szkieł kryjący pełną klatkę. Właśnie z powodu drogich szkieł jakoś nie potrafię sobie wyobrazić tej masowej migracji w stronę FX.
    Cytat Zamieszczone przez PiotrPJ Zobacz posta
    Myślę podobnie jak Jacek_Z, że "Tańszy FX będzie miał zapewne większe wzięcie niż drogi DX"
    Szklarnia? Jak wspomniałeś kilku zostanie przy niej z nowym /drogim/ DX ale reszta... ta większa reszta przesiądzie się na FX
    Nie wykluczone, że akurat D600 będzie hitem, ale moim zdaniem zaopatrzą się w niego głównie Ci którzy już mają lub mieli pełną klatkę i Ci którzy są na nią przygotowani. Dla mnie trochę bez sensu jest kupować tak świetny aparat i podpinanie do niego byle czego, a na drogie obiektywy musiałbym sporo czasu odkładać.

    W samo body D400 już jakoś nie chce mi się wierzyć natomiast jest nadzieja że D7100 podrasują na tyle, że warto będzie w niego wejść.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 12-10-2012 o 10:34

  9. #539

    Domyślnie

    Mam d300s i do tego 17-55/2,8 , 300/2,8 oraz 105/2,8 interesuje mnie w 99% foto przyrodnicza, czasem rodzinkę fotografuję na wakacjach. Nie zamierzam sprzedawać i kupować dłuższych szkieł bo mi to budżet zupełnie rozstroi a gdybym nawet kupił puszkę FX to i tak w większości przypadków włączałbym tryb DX. Zupełnie nie interesuje mnie FX chcę mieć dobry obrazek DX. Marzy mi się lepsza kolorystyka itp.
    Obawiam się jednak, że takich jak ja jest niewielu, i Nikon nie stworzy następcy D300s, choć bardzo bym tego chciał.

    Pozdrawiam !

  10. #540
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 777

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    .Nie wykluczone, że akurat D600 będzie hitem, ale moim zdaniem zaopatrzą się w niego głównie Ci którzy już mają lub mieli pełną klatkę i Ci którzy są na nią przygotowani..
    Oj nie. To jest body dla tych co chcą wejść w FX. Plus dla tych, którym D700 się "skończył" (przebieg)
    Co do przygotowań do przejścia na pełną klatkę - radzę zawsze hobbystom by o tym myśleli kupując szkła do DX. Potem przesiadka jest mniej bolesna, wystarczy najczęsciej wymienić wtedy szeroki kąt i już.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 54 z 223 PierwszyPierwszy ... 444525354555664104154 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Spekulacje i plotki o nowościach LUSTRZANEK semipro FX Nikon Dxxx
    By juggler in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 9787
    Ostatni post / autor: 25-05-2022, 22:12
  2. Następcy DXX i DXXXX - plotki, spekulacje
    By Vermis in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1453
    Ostatni post / autor: 22-11-2021, 22:21
  3. Spekulacje i plotki o nowościach Nikona (D6, jednocyfrowce)
    By Michał Jędrak in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1561
    Ostatni post / autor: 01-01-2020, 18:45
  4. D9300 - spekulacje i plotki
    By szymon708 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 11:31
  5. Nikon AF-S Nikkor 16-35mm f/4G ED VR spekulacje
    By lesheck in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 128
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 01:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •