Close

Strona 220 z 223 PierwszyPierwszy ... 120170210218219220221222 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 191 do 2 200 z 2221
  1. #2191

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta

    Hmmm, a przed chwilą znalazłem to:

    http://cameratimes.org/category/nikon-d400/
    Jeśli byłaby to prawda, w co wątpię, to oznaczałoby to, że w Polsce "D400" ceną zbliżyłby się niebezpiecznie do D810... Kto to kupi?
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  2. #2192

    Domyślnie

    Ceny rynek zweryfikuje, a nie tabelki Nikona.
    Poza tym, im większy wybór tym lepiej dla konsumenta.
    Zobacz sobie na przykładzie szkieł N/S/T: 150-600*

  3. #2193

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta
    Jestem w stanie sobie dużo wyobrazić, ale nie widzę sensu tworzenia takiego science fiction.
    Skoro Ciebie nie bawi zastanawianie się nad tym, to po co się zagłębiać? ;P

    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta
    EVFy również bardziej męczą oko - charakterystyka światła jest inna.
    Mi się wydaje, że to wyłącznie kwestia rozdzielczości, i częstotliwości odświeżania, a więc parametrów które nieźle się poprawiają i nadal będą. Kontrast w stosunku do światła dookoła też odgrywa ważną rolę, ale na to może też znaleźć się sposób automatycznego dostowania. Natomiast widmo chyba nie jest problemem w wyświetlaczach?

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Podstawową wadą EVF jest to że pokazuje przekłamany obraz i tylko w zakresie możliwości rejestracji matrycy - ~12-14EV, a oko łapie zakres ~20-30EV (w zależności od sceny).
    Ograniczona czułość matryc ogranicza użyteczność EVF w sytuacji małych ilości światła - te wszystkie reklamy i testy "w ciemnościach" można między bajki wsadzić.
    A co jest punktem odniesienia? Rzeczywistość? Ją obserwujesz bez wizjera. Kiedy przykładam aparat do oka interesuje mnie zdjęcie. Na EVF widzisz dokładnie to co widzi matryca, czyli co będzie i czego nie będzie na zdjęciu. Toż to zaleta.
    Co do użyteczności EVF w sytuacji low-light... Nie wiesz o czym piszesz. To, co uznajesz za bajki już dawno jest możliwe w praktyce.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Są 2 sposoby działania EVF (i LV) gdy aparat jest ustawiony w manualu.
    Sposób 1. Pokazuje tak, jak zostanie wykonane zdjęcie. Czyli jak niedoświetlasz to w wizjerze jest ciemno, jak prześwietlasz - jasno. Balans bieli jest taki, jak ustawiony. OK, chroni to przed zrobieniem przypadkowo złego zdjęcia, widać jaka to będzie kolorystyka itd. Ten najciekawszy tryb NIE NADAJE SIĘ do pracy w studiu z zewnętrznymi lampami błyskowymi. Bo przy ustawieniu 1/250s, ISO 100 i f=8 w EVF będzie .... czarno, choć zdjęcie będzie prawidłowe.
    Sposób 2. Jasność tego co pokazuje EVF nie ma nic wspólnego z wykonywanym zdjęciem, jasność się dostosowuje do oświetlenia panującego na zewnątrz. To się nadaje do pracy w studiu, ale kolor - WB pokazuje koszmarny, bo mając balans bieli ustawiony na błysk obserwuje się studio oświetlone halogenami (pilotami) które świecą na żółto. Jak się ustawi WB na auto (a ja w studiu tak nie chcę!) to wtedy pokazuje dobre kolory. O ile dobrze mozna okreslić balans bieli światła żarowego (najczęściej słabo z tym jest).
    Reasumując - sposób 1 - prawidłowszy jest niemożliwy do używania w studiu, sposób 2 umozliwia te pracę, ale jest do niczego (zły WB w wizjerze lub na zdjęciach)
    Są aparaty gdzie mozna sobie wybrać tryb 1 albo 2. O tym przełączaniu pisałem.
    Rozumiem oczywiście te 2 tryby, ale zupełnie mi nie przyszła mi do glowy kwestia WB ani tym bardziej, że była by tak istotna. Natomiast kiedy to napisałeś widzę tylko kolejną możliwość, mianowicie skonfigurowanie presetu do studia, który obejmował by kolorystykę wyświetlacza konfigurowalną niezależnie od WB w aparacie. Wchodzisz do studia i włączasz ten preset jednym guzikiem i przekręceniem kółka. Wówczas, zakładając, że masz piloty świecące tym samym światłem - miałbyś w EVF obraz odpowiadający zdjęciu o wiele wierniej niż w przypadku OVF. :] W świetle mieszanym było by gorzej z kolorami, ale przecież przy błysku patrząc przez zwykłą matówkę też nie widać tego, co odpowiada efektowi na zdjęciu.

  4. #2194

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawel Zobacz posta
    A co jest punktem odniesienia? Rzeczywistość? Ją obserwujesz bez wizjera. Kiedy przykładam aparat do oka interesuje mnie zdjęcie. Na EVF widzisz dokładnie to co widzi matryca, czyli co będzie i czego nie będzie na zdjęciu. Toż to zaleta.
    Co do użyteczności EVF w sytuacji low-light... Nie wiesz o czym piszesz. To, co uznajesz za bajki już dawno jest możliwe w praktyce.
    No właśnie nie będzie tak, bo jak będę robił zdjęcie nocne, ustawię iso na 100, przysłonę na 8 i czas na 30 sekund, to co zobaczy wizjer? Jeżeli przyjmie te parametry, to czarną dziurę, jeżeli pokaże mi obraz, to na pewno nie z tymi ustawieniami, które ja chcę na zdjęciu... Ta teoria się nie trzyma kupy

  5. #2195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    No właśnie nie będzie tak, bo jak będę robił zdjęcie nocne, ustawię iso na 100, przysłonę na 8 i czas na 30 sekund, to co zobaczy wizjer? Jeżeli przyjmie te parametry, to czarną dziurę, jeżeli pokaże mi obraz, to na pewno nie z tymi ustawieniami, które ja chcę na zdjęciu... Ta teoria się nie trzyma kupy
    Twoja - owszem, nie :] Nie doczytałeś na co odpowiadałem - ten fragment tyczył się rozpiętości tonalnej matrycy, nie było nigdzie mowy o pokazywaniu w wizjerze efektu długiego czasu.

    Edit:
    Natomiast zobaczysz obraz, który pozwoli Ci komfortowo wykadrować, w przeciewieństwie do OVF w niektórych sytuacjach.
    Ostatnio edytowane przez pawel ; 03-01-2016 o 23:20

  6. #2196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawel Zobacz posta
    Twoja - owszem, nie :] Nie doczytałeś na co odpowiadałem - ten fragment tyczył się rozpiętości tonalnej matrycy, nie było nigdzie mowy o pokazywaniu w wizjerze efektu długiego czasu.

    Edit:
    Natomiast zobaczysz obraz, który pozwoli Ci komfortowo wykadrować, w przeciewieństwie do OVF w niektórych sytuacjach.
    Właśnie się mylisz, bo wiem na co odpowiedziałeś i GonzoG doskonale Ci wyjaśnił, że przy małej ilości światła żadna matryca nie wyświetli akceptowalnego obrazu, który pozwoli na kadrowanie, patrzenie w kaszę nie jest zbyt komfortowe raczej... Poza tym i tak nie zobaczysz co będzie na zdjęciu, bo parametry nie pozwalają na wyświetlenie obrazu w wizjerze, więc patrzysz na zakłamany obraz, a prąd się zużywa...

  7. #2197
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Ta dyskusja jest jałowa. Odpuśćmy sobie. Jedni z nas trzymają się ziemi i tego co jest teraz. Inni piszą o nie wiadomo jakiej przyszłosci i o utopijnie idealnie dopracowanym sprzęcie. Mowiac o czym innym (choć niby o tym samym - o EVF) nie dogadamy się.
    Proponuję zakonczyc ten OT.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #2198

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ta dyskusja jest jałowa. Odpuśćmy sobie. Jedni z nas trzymają się ziemi i tego co jest teraz. Inni piszą o nie wiadomo jakiej przyszłosci i o utopijnie idealnie dopracowanym sprzęcie. Mowiac o czym innym (choć niby o tym samym - o EVF) nie dogadamy się.
    Proponuję zakonczyc ten OT.
    Tak, chyba już czas na to ;]

  9. #2199

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Mnie zastanawia tylko jedno. Dlaczego Nikon nie zrobił takiego D750 z 8fps i nie powiedzial "a teraz się odwalcie, bo wszystko już macie".
    Powodów zapewne jest wiele i to tych poza marketingowych.
    D750 ma bardzo fajny AF ale w śledzeniu ustępujący D4/d4s a nawet d810. Dlaczego ? Dlatego że lustro jest takie a nie inne - lekkie i zużywające niewiele energii. Szybsze lustro to inna konstrukcja, inna cena inne zapotrzebowanie na energię. Jeśli pozostawiono by obecną mechaniką, AF zapewne nie miałby tak "dobrej prasy" jak ma obecnie. Przetwarzaniem znacznie większej ilości informacji przez expoeed 4 też mogłoby wymagać większej wydajności zasilania. Kolejna sprawa to bufor - teraz jest on w miarę wystarczający, ale zwiększenie prędkości o 20% zapewne dość mocno by spłyciło co ograniczyłoby użyteczność tej większej szybkostrzelności. I to zapewne nie koniec.
    Oczywiście że wszystkie je można rozwiązać, tylko że to nie byłby już d750 z 8fps serią za 7tyś tylko zupełnie inny aparat za większą kasę
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #2200

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Ja naturlich.... Bo optyczne to jedyne słuszne źródło wiedzy...
    Nawet nie wiesz ile bzdur maja na tym portalu.

    A sony "macałem" i nadal twierdzę że jest gorsze od ludzkiego oka. Z g***** bata nie ukręcisz, tak samo jak z.ciemności żadne Sony światła nie zrobi.
    Ale masz jakieś argumenty, czy tylko próbujesz się wymądrzać?
    Ciekawi mnie na ile faktycznie oko ludzkie jest niby czulsze (według jakichś konkretnych faktów) od tego co potrafią matryce?
    Wspomniane Sony akurat potrafi nie tylko zrobić zdjęcie (w czym oko z racji czasu ekspozycji przegra nawet z najprostszym aparatem) ale i nakręcić wyraźny film, tam gdzie oko już nie jest w stanie dostrzec szczegółów - jeśli uważasz, że to jakieś bzdury, to w sumie nie ma o czym dyskutować.

Strona 220 z 223 PierwszyPierwszy ... 120170210218219220221222 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Spekulacje i plotki o nowościach LUSTRZANEK semipro FX Nikon Dxxx
    By juggler in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 9787
    Ostatni post / autor: 25-05-2022, 22:12
  2. Następcy DXX i DXXXX - plotki, spekulacje
    By Vermis in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1453
    Ostatni post / autor: 22-11-2021, 22:21
  3. Spekulacje i plotki o nowościach Nikona (D6, jednocyfrowce)
    By Michał Jędrak in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1561
    Ostatni post / autor: 01-01-2020, 18:45
  4. D9300 - spekulacje i plotki
    By szymon708 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 11:31
  5. Nikon AF-S Nikkor 16-35mm f/4G ED VR spekulacje
    By lesheck in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 128
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 01:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •