Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11
    c-man
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slaw74 Zobacz posta
    I jeszcze dobrze zrobic "TEST ZAROWKI"

    Zarowka ciemniowa rowniez moglaby zaswietlac papier co powodowaloby podobne zadymienie do opisywanego.
    Nalezy zblizyc na okolo minute kawalek papieru na odleglosc okolo 1m od zarowki. Czesc papieru wczesniej zaslonic chociazby palcami.

    Po wywolaniu tego kawalka, czesc zaslonieta (czyli ta nie poddana wplywowi swiatla) oraz czesc nie zaslonieta powinny byc identycznie/idealnie biale (o ile podloze papieru jest takie).

    Co do papierow to niezly jest Fomabrom Glossy Variant. Wielogradacyjny na papierowym podlozu.
    Robiłem,robiłem...Nie miejcie mnie aż za takiego tumana....

  2. #12
    c-man
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawl_s Zobacz posta
    Rade oczywiscie da, ale wywolywanie filmow kolorwych to jednak wyzsza szkola jazdy. Papier naswietlasz kilka razy z roznymi filtrami, zarowka swiecaca w ciemni tez chyba nie powinna byc czerwona (jesli dobrze pamietam). Musisz trzymac sie dokladnie czasow i temperatury. No i pojawia sie problem balansu bieli tak jak w cyfrowkach.
    Chyba się nie zrozumieliśmy - chodzi mi o wykonanie czarno-białych odbitek z kolorowego negatywu...

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez clostermann Zobacz posta
    Robiłem,robiłem...Nie miejcie mnie aż za takiego tumana....
    Sorki!!! TO co ...??? W takim razie do dziela i zycze powodzonka!
    Pozdrawiam!

  4. #14

    Domyślnie

    Cóż, z mojego skromnego doświadczenia mogę powiedziec tyle:
    Naświetlanie kolorowych negatywów na czarno-biały papier jest delikatnie mówiąc pomyłką. Sam to robiłem, zdjęcia wychodzą,owszem, ale kontrast jest do kitu, ziarno do kitu i wrażenie jest, że zdjęcie nie ma...hm...plastyki. Mówię tutaj o odbitkach 10x15. Nie ryzykowałem wywoływania tego na większych formatach.
    Możesz to robić oczywiście, ale cudów nie oczekuj. Jeśli chcesz mieć ładne, czarno-białe zdjęcia, po prostu pstrykaj na czarno-białej kliszy.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Piotreks ; 07-03-2007 o 13:41 Powód: przecinki
    Nikon F100, D80, Nikkor 50/1.4, Nikkor 24mm f2.8, Nikkor 28-105 od 3.5, Nikkor 70-300 VR, Sigma syfrakowa 18-50 od 3.5, SB 800
    Kiev 60 MLU, Arsat 80mm/2.8 MC, Zeiss Flektogon 50mm/4 MC

  5. #15
    c-man
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotreks Zobacz posta
    Cóż, z mojego skromnego doświadczenia mogę powiedziec tyle:
    Naświetlanie kolorowych negatywów na czarno-biały papier jest delikatnie mówiąc pomyłką. Sam to robiłem, zdjęcia wychodzą,owszem, ale kontrast jest do kitu, ziarno do kitu i wrażenie jest, że zdjęcie nie ma...hm...plastyki. Mówię tutaj o odbitkach 10x15. Nie ryzykowałem wywoływania tego na większych formatach.
    Możesz to robić oczywiście, ale cudów nie oczekuj. Jeśli chcesz mieć ładne, czarno-białe zdjęcia, po prostu pstrykaj na czarno-białej kliszy.

    pozdrawiam
    Dzięki, rzeczywiście to chyba jedyne sensowne rozwiązanie.Człowiek uczy się na błędach, a ja mam wiele fajnych fotek i to tylko na kolorze, więc od nich chciałem zacząć...Dziękuję za rady dla początkującego!!!

  6. #16

    Domyślnie

    Jeśli już koniecznie chcesz robić z kolorowych (rozumiem, bo jak pisałem sam to robiłem) popróbuj zabaw z różnymi kontrastami papierów, moze w coś utrafisz .
    Pozdrawiam
    Nikon F100, D80, Nikkor 50/1.4, Nikkor 24mm f2.8, Nikkor 28-105 od 3.5, Nikkor 70-300 VR, Sigma syfrakowa 18-50 od 3.5, SB 800
    Kiev 60 MLU, Arsat 80mm/2.8 MC, Zeiss Flektogon 50mm/4 MC

  7. #17
    c-man
    Gość

    Domyślnie

    Robiłem na wielogradacyjnym - nawet przy największym kontraście było kiepsko.Tylko jakieś tam mgliste widoczki prawie wyszły....

  8. #18

    Domyślnie

    No właśnie. można to najwyżej potraktować jako artystyczny obraz z wakacji i chwalić się znajomym swoim wysublimowanym gustem
    Nikon F100, D80, Nikkor 50/1.4, Nikkor 24mm f2.8, Nikkor 28-105 od 3.5, Nikkor 70-300 VR, Sigma syfrakowa 18-50 od 3.5, SB 800
    Kiev 60 MLU, Arsat 80mm/2.8 MC, Zeiss Flektogon 50mm/4 MC

  9. #19

    Domyślnie

    a spróbuj naświetlać ten swój papier wielogradacyjny fotonu przez filtry do fotografii kolorowej (niezły w tym był nieśmiertelny obiektyw janpol) dlatego tak pisze, że kiedyś foton produkował właśnie specjalny papier (czarno biały żeby było jasne) do uzyskiwania odbitek z kolorowych negatywów własnie... kiedyś to robiłem - efekty całkiem całkiem.....
    i to jest jedeyna znana mi metoda do kopiowania kolorowych negatywów na czarno biały papier która da cokolwiek co przypomina zdjęcie....

    co do szarych marginesów ->> spróbuj podnieść kontrast może to pomoże np poprzez podgrzanie papieru przed wywoływaczem w wodzie o temp ok trzydziesi kilka stopni..... moze coś da.....

    pozdr
    Jak się nie ma co się lubi to i wtedy się nie lubi tego co się ma....

  10. #20
    c-man
    Gość

    Domyślnie

    Marginesy są dobre, a papier już mi sie skończył. Na razie ciemnia zamknieta na klucz - jak znajdę kase to otworzę...
    Filtry mam - co prawda te najtańsze z FOMY (6 sztuk).Będą się nadawały do papierów ilforda???Orginalne filtry tej firmy kosztuja chyba ze 120zł...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •