Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie rysa na filtrze dolnoprzepustowym d2x

    witam. na filtrze w d2x mam rysę niestety (proszę nie pisać gdzie tam paluchy wkładałem bądź czyściłem na sucho bo to nie moje dzieło). Jakiś czas kombinuje jak tu wymienić ten filtr. Podobno wg. serwisówki część jako "filtr dolnoprzepustowy do d2x" nie występuje - trzeba wymieniać całą matrycę (rzekł nikon Pytanie moje. Czy to prawda? a jeśli tak to czy np. filtr z d200 bądź innej puchy w której to występuje on jako część do wymiany będzie pasował do d2x? rysa daje się we znaki przy F=7 i wyżej. Da się pracować ale nieraz jest to lekko ujmując bardzo upierdliwe. Jeśli ktoś może coś sensownego powiedzieć w tym temacie to bardzo proszę. Z góry dzięki
    i co ja mam tu napisać?

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Kolega w canonie miał tez taką rysę na filtrze na matrycy z 1Dsmk3. Czyli na tej najdroższej. Wymiana kosztowała go ponad 7 tys. Za to by kupił 5Dmk2 z ta sama matrycą.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #3

    Domyślnie

    Można wymienić sam filtr AA bez matrycy, ale chyba nie w Polsce. Na pewno tutaj: http://shop.lifepixel.com/5-Scratche...nt-service-c7/
    za $250 + koszty przesyłki (i VAT oraz cło, jeśli do paczki zajrzy celnik). Można także zakupić i sprowadzić sam filtr (do D2X kosztuje $195: http://shop.lifepixel.com/9-Original...ilter-p68.html) i samemu sobie wymienić lub dać do wymiany w zaufane ręce.

  4. #4
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    W serwisie Nikon PL nie wymieniają samych filtrów na 100%. Tylko cała matryca. Przykładowo w D7000 kosztuje to ok 1500 zł.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  5. #5

    Domyślnie

    to sie wstrzymam. aż tak mnie ta rysa nie boli a szop po to jest aby czarował. więc d200 ma taką samą cenę - pewnie ten sam filtr co w d2x
    i co ja mam tu napisać?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mizerek Zobacz posta
    więc d200 ma taką samą cenę - pewnie ten sam filtr co w d2x
    Niestety nie, bo już samą wielkością matrycy się różnią: D200 - 23.6 X 15.8mm, D2X(s) - 23.7 X 15.7, a ponadto filtr AA w D200 jest wyjątkowo silny.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •