Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wysłużony D70s - jak, gdzie i czy w ogóle serwisować?

    Witam. Mam wysłużonego D70s. Ma ponad 5 lat, zrobił już ponad 40 tys. zdjęć (może więcej, nie jestem pierwszym użytkownikiem). W zasadzie działa baz problemów, chociaż ostatnio pojawiają się (sporadycznie co prawda) pliki uszkodzone na karcie pamięci. I w związku z tym mam prośbę o radę:
    1. Czy dać aparat do przeglądu? Czy mu to w czymś pomoże? Użytkowany jest dość brutalnie - deszcz, mróz, wiatr. Czy nie ma niebezpieczeństwa, że jak się go rozkręci, to się już nie złoży do kupy z powodu zużycia?
    2. Jaki byłby ewentualny zakres prac? Czyszczenie wszystkiego, poprawka oprogramowania, coś więcej?
    3. Znalazłem już na forum adresy serwisów z Wrocławia, ale może ktoś zna coś dobrego bliżej mnie - Świdnica, Dzierżoniów, Wałbrzych?

    Wdzięczny będę za wszelką pomoc w tym zakresie, bo jestem laikiem, jeśli chodzi tę branżę.

  2. #2

    Domyślnie

    Obstawiałbym winę karty a nie aparatu.
    D700 + MB-D10 | D100 + MB-D100 | FM2 | N 24-70 2.8 | N 50 1.4 | N 55 2.8 | N 70-200 2.8 | SB-800

  3. #3

    Domyślnie

    uszkodzone pliki ? pół zdjęcia normalne , pół szare ?? jeśli tak jak napisałem zmień kartę i problem powinien zniknąć

  4. #4
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez feldwebel Krzysztof Zobacz posta
    Witam. Mam wysłużonego D70s. Ma ponad 5 lat, zrobił już ponad 40 tys. zdjęć [...].
    Nówka sztuka Jak wyżej zmień kartę.

  5. #5

    Domyślnie

    Jak będziesz kupował nową kartę to nie przesadzaj z jej pojemnością bo mogą się pojawić podobne problemy

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez feldwebel Krzysztof Zobacz posta
    Witam. Mam wysłużonego D70s...
    ...to nie kombinuj z nowymi karcianymi wynalazkami, tylko zapodaj starą, wysłużoną - nową kartę
    Tutaj jest... podpis

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •