Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Prawa autorskie

  1. #1

    Domyślnie Prawa autorskie

    No właśnie, z jednej strony z nich żyjemy, z drugiej pole ochrony zaczyna poszerzać się absurdalnie. Trafiłem na takie coś:
    http://fotoblogia.pl/2012/02/16/strz...wazaj-na-meble
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  2. #2

    Domyślnie

    ...czyli koniec z fotografią motoryzacyjną Dajcie spokój....kupuje się auto za kilkadziesiąt tysięcy, a potem zdjęć nie można zrobić mu

    ...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TMB Zobacz posta
    ...czyli koniec z fotografią motoryzacyjną Dajcie spokój....kupuje się auto za kilkadziesiąt tysięcy, a potem zdjęć nie można zrobić mu

    ...
    zdjecie zrobic mozesz tylko nikomu sie nie chwal, ze zrobiles, ani tym bardziej nie sprzedawaj go

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TMB Zobacz posta
    ...czyli koniec z fotografią motoryzacyjną Dajcie spokój....kupuje się auto za kilkadziesiąt tysięcy, a potem zdjęć nie można zrobić mu
    ...
    Zrobić można (jeszcze), sprzedać nie.
    Niemniej jednak - paranoja do kwadratu.

    EDIT - widzę że zdublowałem się z Sote

  5. #5

    Domyślnie

    no wiadomo, że zrobić można....no ale...

    Czy ja wiem, czy to tak długo potrwa. Za dużo osób wrzuca zdjecia na fora czy portale typu fb. Chociaż z drugiej zaś strony - Raczej przeciętnego Kowalskiego nie będą do sądu wzywać, jeno co grubsze rybcie....

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TMB Zobacz posta
    no wiadomo, że zrobić można....no ale...

    Czy ja wiem, czy to tak długo potrwa. Za dużo osób wrzuca zdjecia na fora czy portale typu fb. Chociaż z drugiej zaś strony - Raczej przeciętnego Kowalskiego nie będą do sądu wzywać, jeno co grubsze rybcie....
    Tylko, że te grubsze rybcie jak np. stocki, portale będą usuwać Twoje zdjęcia.

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Raz w życiu odbierałem z salonu nowy samochód - Renault. Dostałem przy tym mnóstwo papierzysk. Zadałem sobie trud i poczytałem wszystko. M.in w jakimś akapicie było napisane, że samochód nie może bez zgody firmy być głównym tematem zdjęć reklamowych. To było 15 lat temu. Nie wiem jakie teraz mają zapisy.
    Francuzi i francuskie sądy sa najbardziej ortodoksyjne. Jak będziecie mieli podróby wyrobów, to was na lotnisku z nich rozbiorą i goli wejdziecie do kraju
    Tak wiec mnie nie dziwi taki wyrok we Francji. W Polsce wyrok byłby całkiem możliwe, że inny.
    Przyznam, że take rozstrzygnięcie sądu mnie jednak dziwi. Nie skopiowano mebla, zdjęcie to inne dzieło niż mebel.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9

    Domyślnie

    chyba trzeba się już zwijąc, świat zwariował
    sporo gratów

  10. #10

    Domyślnie

    Właściciele praw do wzornictwa mebli Le Corbusiera od 25 lat walczyli o zakaz wykorzystywania zdjęć do reklamowania przy ich pomocy innych mebli.
    Tak więc nie chodzi tu o zakaz fotografowania, czy nawet sprzedaży tych zdjęć, a o to, że można było je kupić na np. stockach i wykorzystać do reklamowania np. swoich kanap, co tez wielu producentów mebli robiło.
    . Autorzy artykułu nie zadali sobie trudu, żeby sprawdzić o co tak naprawdę chodziło w tej sprawie.
    Ostatnio edytowane przez freefly ; 17-02-2012 o 13:49

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •