Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Orientacyjny koszt czyszczenia obiektywu?

    Jak w tytule. W obiektywie nikkor 18-200 mam kilka paproszków. Czy da się to serwisować? Jak tak to jaki jest orientacyjny koszt?

  2. #2

    Domyślnie

    ja w moim nikkorze łosiemnasie - dwieście odpinam guzik blokowania wysuwania się obiektywu, pod min mam założony wentyl do sprężarki którą podłączam i cisne wysokim ciśnieniem na dwustu milimetrach ogniskowej - wszelkie paprochy wyłażą na wierzch...;p

    to powyżej łoczywiście żarcik...

    a podpinam się pod temacik bo sam chcę wiedzieć

    pozdrawiam
    Człowiek uczy się na błędach - a jak nie, to dostaje po pysku...;p

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GOŁY Zobacz posta
    Jak w tytule. W obiektywie nikkor 18-200 mam kilka paproszków. Czy da się to serwisować? Jak tak to jaki jest orientacyjny koszt?
    W zasadzie to po co to serwisować ?przed sprzedażą co najwyżej. Przecież to w niczym nie wadzi, a jak musiz miec czysto to zadzwon do tego Pana 601 388 442 Jerzy Filipowicz - naprawa obiektywów wszelakich. 100 zł moim zdaniem taka robota nie przekroczy, za serwisowanie stałki polegające na czyszczeniu i smarowaniu kasuje 50zł.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  4. #4

    Domyślnie

    W fototroniku ok. 200 zł. Ale jeśli to kilka paproszków to nie ma co, ja musiałem czyścić bo obiektyw po pobycie w Iraku był...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •