Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Głowica kulowa MN 498RC2

    Mam głowicę MN 141RC2 i szukam czegoś lżejszego do macro.Wypatrzyłem MN 498RC2 ale wyczytałem ,że ona ma kulę z żywicy epoksydowej. Z innych postów dowiedziałem się , że użycie tworzywa sztucznego w głowicy MN 804RC2 spowodowało że głowica ta nie ma tak płynnych ruchów jak np.MN 141RC2.
    Jeżeli ktoś używa MN 498 RC2 to bardzo proszę przekazanie swoich doświadczeń związanych z eksploatacją tej głowicy a zwłaszcza związanych z płynnością ruchów.
    J.Piwowarczyk
    D810 N20-35/2,8 AF-D; N24/2,8 Ais; N50/1,4 AiS; N60/2,8 AF micro; SB-800

  2. #2

    Domyślnie

    Nie mialem wspomnianej RC1 ale mam od okolo roku RC2 - wszystko chodzi jak powinno, nawet raz mi dziecko przewrocilo statyw i walnela o asfalt (odwrocilem sie na chwile) - nic sie nie stalo i nie dzieje (poza rysami na plytce).
    Jak dla mnie chodzi plynnie i tak jak powinno choc wolalbym cos z "raczka" zeby miec mozliwosc poluzowania i przekadrowania jedna reka ale to tylko "nice to have" - zmieniac raczej nie bede.

    "Amatorzy zbudowali Arke, Profesjonalisci Titanica..."

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki Martink. Mam jeszcze jedno pytanie: czy połączenie kuli z adapterem w którym znajduje się płytka RC (szyjka) jest również wykonane z żywicy, czy jest metalowe.
    J.P
    D810 N20-35/2,8 AF-D; N24/2,8 Ais; N50/1,4 AiS; N60/2,8 AF micro; SB-800

  4. #4

    Domyślnie

    polaczenie jest z metalu, plytka tez - tylko kulka jest z zywicy + pokretla.

    "Amatorzy zbudowali Arke, Profesjonalisci Titanica..."

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki Martink.
    Pozdr. J .P
    D810 N20-35/2,8 AF-D; N24/2,8 Ais; N50/1,4 AiS; N60/2,8 AF micro; SB-800

  6. #6

    Domyślnie

    Witam,
    Proszę kogoś kto ma głowicę wspomnianą w tytule o następującą informację: jak wam działa pokrętło nazwane „Lock” to na przeciwko „Friction” ? Czy również nim blokujecie głowicę? U mnie przestało to działać. Dokręcone czy odkręcone nie powoduje niczego. Z góry dzięki
    Pozdrawiam
    Marcin
    FUJI X-T2 | S12/2 | S21/1.4 | 35/1.4 | 56/1.2 | 18-55 2.8-4

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •