Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    miedziol
    Gość

    Domyślnie Nissin Di622 Mark II + Nikon D90 - LCD problem z podświetleniem

    Witam
    stałem się posiadaczem lampy Nissin Di622 Mark II - lampa kupiona w Fotojoker - czyli nowa
    Ma pracować na aparacie Nikon D90 - ale gdy zakładam lampę na aparat - to włącza mi się praktycznie
    cały czas podświetlenie LCD - co przy długiej pracy po pierwsze denerwuje a po drugie czerpie niepotrzebnie
    baterie aparatu.
    Czy ktoś miał z Was podobny problem z Nissinem Di622 i Nikonem D90 - jeśli tak to jak konkretnie ten problem
    rozwiązać?
    Chyba że lampa jest wadliwa/uszkodzona i należy ją oddać do sklepu ? wziąć inny egzemplarz? albo zrezygnować
    z Nissina bo wszystkie tak mają ??
    Czekam na pomocne info!
    Pozdrawiam
    Grzegorz

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2009
    Miasto
    Koło / Poznań
    Posty
    196

    Domyślnie

    Z D80 dziala poprawnie ale z tego co slyszalem to z D90 to czesty problem.

  3. #3

    Domyślnie

    Ten typ tak ma. Wymiana na inną niewiele pomoże. Mi osobiście bardzo to nie przeszkadza i wcale baterii w zauważalnym stopniu nie zjada. Polecam nie przejmować się i robić zdjęcia lub kupić inną lampę.
    D90 | N18-105 | N35/1.8 | N85/1.8 | S8/3.5 | S10-20/4-5.6 | N622II | YN560 | RF602

  4. #4
    miedziol
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    jako że założyłem ten wątek - i od poszerzyłem trochę wiedzę w tym temacie
    po primo wkleję odpowiedź polskiego serwisu (i zarazem importera lamp Nissin):
    wklejam odpowiedź na mojego maila o zauważonej "usterce - przypadłości ...:
    Witam,
    każdy medal ma dwie strony. Z jednej strony są sygnały, że D90 jest wyjątkowo "wrażliwy" na współpracę z lampami pozasystemowymi. Z drugiej strony są sygnały, że podpięcie lampy Nissin Di622 M II do D90 w jednostkowych przypadkach (podkreślam "jednostkowych") powoduje ciągłe podświetlanie. Z dużą pewnością inny egzemplarz lampy z tym konkretnym body nie da takiego niepożądanego efektu a ta sama lampa podpięta do innego egzemplarza D90 zadziała bez zarzutu.

    Pozdrawiam
    Migomex


    i tak to w sumie wygląda od stromy importera

  5. #5
    miedziol
    Gość

    Domyślnie

    Dodatkowo
    napisałem z ciekawości e-mail do Japonii - do producenta lamp Nissin
    - treść e-mail jak w temacie wątki - a więc że D90 i że świeci - i że lampa Nissin wzbudza pomiar światła itd...

    Wklejam odpowiedź firmy Nissin z Japonii:

    Dear Grzegorz,

    Thank you for your mail and purchasing Nissin Di622 Mark II.

    When Nissin Di622 Mark II mounted on some DSLR, including Nikon D90, the top LCD illumination will be turn on, it doesn’t like with the Nikon original flash that the illumination can be turn off.

    We are understand that this difference behavior is concern by some user. However, we are not sure about the reason for this issue, so may not have the firmware update to fix this issue in the short future.

    Thank you again of your supporting and welcome to contact with us again in future.

    Regards,

    Thank you very much.

    Nissin Digital
    www.nissinidigital.com

    W skrócie:
    -podziękowali że kupiłem ich lampę ( tak apropos to ją oddałem do Fotojokera i poluję jednak na coś innego)
    - wiedzą ze niektóre aparaty wzbudzają "podświetlenie górnego LCD"
    - nie wiedzą za bardzo co jest powodem - nie nie można liczyć że poprawią firmware lampy w tym temacie w krótkim czasie
    - i wogóle to rozumieją że niektórych użytkowników to troche może ... denerwować

    To by było na tyle wątku z D90 + Nissin i świecenie górnego LCD - jeśli ktoś ten temat opanował albo LCD mu nie świeci od początku to mimo szystko
    niech się podzieli ustawieniami itd...
    Pozdro

  6. #6

    Domyślnie

    Witam,

    ja posiadałem tą lampę i z D90 miałem to samo,czyli wymuszanie ciągłego pomiaru światła i podświetlanie górnego wyświetlacza. Na szczęście oddałem do sklepu i wziąłem pieniądze i tak zakończyła się współpraca z Nissinem.

    Oprócz wyżej wymienionego przypadku (który aż tak mnie nie wkurzał) był inny problem, mianowicie aparat z lampą na sankach w większości przypadków nie trafiał w pkt. Ponadto lampka wspomagająca AF w tej lampie to jakaś porażka, nie dość że słabo świeci to jeszcze jest źle skalibrowana z pkt centralnym AF ( za wysoko,za nisko lub jeszcze w bok).

    Co do samego błyskania to nie miałem zastrzeżeń. Równe błyski, szybko się ładowała, obracany palnik, itp. to wszystko in plus, ale...na co to wszystko jak aparat nie może poprawnie złapać ostrości?

    nie polecam.

  7. #7

    Domyślnie

    pozwolę sobie odświeżyć temat. czy powyżej opisane problemy mogą pojawić się po upływie czasu?
    jak wynika z opinii serwisu konflikt może występować, lecz wcale nie musi, stad myśl, by zamówić lampe na e-fotojoker z odbiorem w sklepie wtedy jest możliwość przetestowania sprzętu (zatem na własnym body)... pytanie tylko czy ten problem nie ukaże sie złośliwie w domu lub po upływie ustawowych 10 czy 14 dni w których bez problemu można zwrócić sprzęt??
    jak sądzicie?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamarta Zobacz posta
    pozwolę sobie odświeżyć temat. czy powyżej opisane problemy mogą pojawić się po upływie czasu?
    jak wynika z opinii serwisu konflikt może występować, lecz wcale nie musi, stad myśl, by zamówić lampe na e-fotojoker z odbiorem w sklepie wtedy jest możliwość przetestowania sprzętu (zatem na własnym body)... pytanie tylko czy ten problem nie ukaże sie złośliwie w domu lub po upływie ustawowych 10 czy 14 dni w których bez problemu można zwrócić sprzęt??
    jak sądzicie?
    Sądzimy, że jak odbierzesz w sklepie to nie przysługuje Ci możliwość zwrotu bez podania przyczyny, jak to jest możliwe w przypadku zdalnych zakupów (za taki uważa się zakup w sieci z dostawą do klienta, a nie do sklepu).

    Co się zaś tyczy "olbrzymiej tej wady" (choć jak widać, póki co problem występuje tylko z D90) to poza ewentualnym denerwowaniem oraz nieznacznym skróceniem czasu pracy aparatu z powodu wymuszania pomiaru, nie widzę jakiś specjalnych przeszkód by lampę używać zgonie z przeznaczeniem.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  9. #9

    Domyślnie

    u mnie na przykład ten konflikt nie występuje
    Sony a6000, SEL20F28, SEL50F18

  10. #10

    Domyślnie

    To ja też potwierdze że tydzień temu zakupiłem D90 i nie zauważyłem tego efektu. Nic się nie podświetla.
    D60 + D90, 18-105 mm, 55-200 mm, 50mm 1.8, Nissin Di622 MARK II
    Moje galerie z rajdów
    www.ploszaj.net.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •