Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie Który szeroki kąt do d80.

    Planuję dokonać zamiany mojego nikkora 85mm 3.5 micro na szeroki kąt, który oprócz wykorzystania na zewnątrz, mógłbym również wykorzystać na rodzinnych weselach, których będzie sporo w tym roku. Mam na oku : tamrona SP AF 10-24 mm F/3.5-4.5 Di II LD Aspherica, Sigmę 10-20 zarówno 4,5-5,6 jak i 3,5 ; Sigmę 12-24 4,5-5,6 i Tokinę 11-16 2.8.
    Jak myślicie, który z powyższych obiektywów wybrać? Dostałem propozycje zamiany na sigmę 12-24 4,5-5,6, jednakże po pierwsze, nie wiem, jak sprawuje się ten obiektyw w praktyce, dwa, czy taka wymiana jest opłacalna biorąc pod uwagę fakt, że nikkor nowy i na gwarancji, a sigma już po gwarancji. Poza tym nie wiem, czy nie będzie zbyt ciemna to zdjęć we wnętrzach (choć lampkę jedną mam, a wkrótce powinny pojawić się dodatkowe dwie)

  2. #2

    Domyślnie

    Pod DXa Sigme 10-20 ja mam wersje ze zmiennym swiatlem, te starsza, filtry 77mm sa tansze i latwiej taki kupic.......
    Sample mam w stopce
    Ta Sigma 12-24 jest pod FXa i o ile sie nie myle ma okragle wypukle szklo z przodu co brzmi jak "pozegnaj sie z filtrami" to samo chyba ta tokina 11-16 a Tamron, jakos wole sigme jest sprawdzona i naprawde wiekszosc ludzi jej uzywa.

  3. #3

    Domyślnie

    Posłuchaj Grzesia !
    Też miałem D80 z tą starsza Sigmą i było ok. - tylko, że w Sigmie to każdy egzemplarz może być deczko inny i trzeba sprawdzać - mój był akurat malina.
    Jak zadbany egzemplarz, to gwarancją się nie przejmuj - HSM działa wyśmienicie.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  4. #4
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie

    Ok, dzięki za wszelkie info. Czyli mówicie, że jak brać, to najlepiej 10-20? Mam nadzieję, że mi się uda takowy znaleźć.
    Przy okazji: Greg świetna galeria!
    pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Sigma jest super mam taka właśnie :P i chyba ja sprzedam bo to nie dla mnie
    D300 + MB-D10 + N35 1.8G + 85 1.8G + Sb-900

  6. #6

    Domyślnie

    Sigmę 3,5 sobie odpuść, mam już trzecią sztukę i wzystkie dawały inny obraz, aktualnie mam egzemplarz zastępczy ze słabszą lewą stroną...

  7. #7

    Domyślnie

    Tokina 11-16/2.8 zmiata wszystkie te pozostałe
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  8. #8

    Domyślnie

    Pod Tokine 11-16 2,8 spokojnie podepniesz filtry. Problem z tokiną jest taki,że daje brzydkie bliki pod ostre światło,no ale trzeba sobie jakoś z tym radzić... Tokina daje ładne kolory i kontrast.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez behavior Zobacz posta
    Pod Tokine 11-16 2,8 spokojnie podepniesz filtry. Problem z tokiną jest taki,że daje brzydkie bliki pod ostre światło,no ale trzeba sobie jakoś z tym radzić... Tokina daje ładne kolory i kontrast.
    Widzisz tu jakieś bliki ? http://img826.imageshack.us/img826/6505/dsc6023r.jpg

  10. #10

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •