Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: portret synka

  1. #1

    Domyślnie portret synka

    Witajcie,

    Wiem, ze takich zdjec od zatrzesienia i nie wiele one wnosza na forum.

    Ale prosze o wszystkie uwagi co daloby sie wycisnac jeszcze z tego zdjecia.


    Dawidek

    Jeszcze trudno mi sie robi zdjecia przemyslanie tj. zastanowic sie i wtedy cyknac. Staram sie po prostu robic to troche na wyczucie i sukcesywnie utrwalac dobre rzeczy, a eliminowac te zle.

    Model strasznie trudny we wspolpracy najchetniej to on by wzial aparat i powcislak co sie da, dlatego staram sie z lampa na aparacie i mozliwe krotkie sesje aby nie zaintrygowac malego odkrywcy swoim sprzetem.

    Z danych technicznych:
    Nikon D300 (1/80 sek, ISO 800, z sb800 skierowana w sciane i czesc sufitu)
    Obiektyw N 35 f1,8 ( troche mydli na 1, ale nie mialem czasu nazmianie przeslony tylko staralem sie ustawic jakis ciekawszy kadr.

    Zdjecie troche przepiscilem przez Lightrooma 3 (nie znam sie na tym wiec na wlasne wyczucie)

    Co moglbym zrobic lepiej?

    Wieksze ISO ?
    Inny kadr ?
    Inna przeslona ?
    Lampa skierowana inaczej ? czy Bez lampy, a moze z tylko z bledna aby uzyskac ta sama temperature swiatla ?

  2. #2

    Domyślnie

    Jak na moje oko to ostrość jest ustawiona na włosach / kołnierzyku modela a nie na oku.
    Sam miewam z tym problemy i doszedłem do wniosku, że przy małych niecierpliwych modelach i zdjęciach z bliska lepiej zacząć od trochę bardziej przymkniętej przysłony - 1.8 jest bardzo wymagające.
    Dominik
    Fujifilm X10 | D90 | S 10-20 | T 28-75 | N 70-300 VR | N 35 | Metz 58 AF1 | Metz 48 AF1 l Lensbaby
    flickr

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wadus Zobacz posta
    Obiektyw N 35 f1,8 ( troche mydli na 1, ale nie mialem czasu nazmianie przeslony tylko staralem sie ustawic jakis ciekawszy kadr.
    ?
    Że co to szkło robi ?! Po prostu daj zdjęcie do oceny, a nie na siłę szukaj usprawiedliwień.
    Nikon D7200 | D90 + MB-D80 | T11-16 2.8 | N35 1.8G | N18-105 3.5-5.6 | T90 2.8 Macro | T70-200 2.8 | SB-900 | YN-560 III

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wadus Zobacz posta
    Obiektyw N 35 f1,8 ( troche mydli na 1, ale nie mialem czasu nazmianie przeslony (...)
    A na kołnierzyku nie mydli? Albo źle ustawiłeś ostrość albo obiektyw ma FF.
    Fotografowanie dzieciaków nie jest łatwe to o tym przekonałem się po raz pierwszy robiąc reportaż z zawodów dzieci do lat 12. Zawody rzutek - takich małych szybowców z balsy. Dzieciaki przemieszczały się w niedużej sali sportowej z prędkością podświetlną
    Festina lente!
    _________________
    Nikon + Obiektywy

  5. #5

    Domyślnie

    Moze macie racje, ciezko mi wybrac najlepszy tryb pomiaru ostrosci. Ale mam wrazenie, ze raczej zawsze blokuje mi sie AF na oczach a jak ogladam zdjecia to jest jakby gdzies indziej.

    Jaki wg was powinien byc tryb pomiaru w D300 jezeli chcialbym robic zdjecia takie jak to?


    Moze faktycznie mam FF labo cos ... nie bardzo wiem jak to skorygowac, czy to wina obiektywu czy aparatu?

  6. #6

    Domyślnie

    koledzy mają rację zobacz gdzie "nie mydli"
    PS. RTFM

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wadus Zobacz posta
    Jaki wg was powinien byc tryb pomiaru w D300 jezeli chcialbym robic zdjecia takie jak to?
    Ogólnie AF-C i przesłonę bym dał na starcie 2.8
    Dzieciaki w tym wieku nawet jak staną nieruchomo to często je "skręca" i robią jakieś minimalne ruchy.
    Na D700 czasem schodzę do ok. 1.8, ale tylko wtedy jak widzę, że maluch jest naprawdę nieruchomy.
    Dzieciaki są sporo mniejsze więc dystans do nich też, a to skutkuje znikomą GO.

  8. #8

    Domyślnie

    dziekuje za rady,

    napewno nastepne zdjecia zrobie z nie az tak mocno otwarta przeslona 2.8-3.6 najwyzej troche zwieksze ISO.


    Nie moge doczekac sie wiosny, wtedy bede bral malego na spacery i w plenerze sprobuje cos podzialac mam jeszcze drugie szklo do przetestowania Tamrona 28-75 f2.8

  9. #9

    Domyślnie

    Kolejne zdjecie w tej samej konfiguracji d300 + N35 1,8 + sb 800

    Nie wiem czy spodoba sie wam moja obrobka w Lightroom 3?

    Czekam na opinie

    Dawidek z mama

  10. #10

    Domyślnie

    Wstaw porządnie zdjęcie w wątku i nie każ nam klikać.
    Poczytaj o zasadach zamieszczania zdjęć na forum.
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=4966
    Tutaj jest... podpis

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •