Close

Strona 211 z 314 PierwszyPierwszy ... 111161201209210211212213221261311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 101 do 2 110 z 3138
  1. #2101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Ważniejsze jest ile czasu potrzeba Nikonowi aby przełknąć temat, rozeznać się w tym co dała konkurencja i wystrugać coś podobnego, albo lepszego. Na dziś to baty u mnie Nikon zebrał Obstawiam, że minimum rok, ale możemy być miło zaskoczeni przed czasem. I tak do końca swiata, oni to my tamto, a my na tym korzystamy. Czyli górą konkurencja na rynku.
    Jeśli miałoby jeszcze coś wyjść w tym roku to moim zdaniem powinni się wyrobić przed euro i olimpiadą. Jeśli nie to raczej przyszły rok. Tak czy siak pewne jest to, że obie firmy nie śpią i co jakiś czas będą się bombardować co raz to innymi nowościami. W końcu jak to się mówi konkurencja nie śpi
    Trochę tego...trochę tamtego...

  2. #2102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samson09 Zobacz posta
    Ale to raczej wątek o d800 nie o 5dk3. A z ocenami wstrzymajmy się może do konkretnych testów bo na razie to i tak wszystko jedna wielka niewiadoma.
    porownywanie d800 z nowym c nie jest chyba OT.Chłopaki trzymają sie tematu
    camera obscura i ta i ta...
    parę fotek

  3. #2103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotouśmieszek Zobacz posta
    porownywanie d800 z nowym c nie jest chyba OT.Chłopaki trzymają sie tematu
    Może i tak, ale już z chwilą ogłoszenia nowego d800 i jego specyfikacji z natywnym iso do 6400 raczej wiadomo było, że nowym królem wysokiego iso to on raczej nie będzie.

    Poza tym porównywanie obu aparatów tak jak i kiedyś d700 i 5dk2 jest średnie bo to aparaty stworzone do innych celów
    Trochę tego...trochę tamtego...

  4. #2104
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samson09 Zobacz posta
    Jeśli miałoby jeszcze coś wyjść w tym roku to moim zdaniem powinni się wyrobić przed euro i olimpiadą.
    Niby czemu? Na Olimpiade jest 1Dx i D4.

  5. #2105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samson09 Zobacz posta
    Poza tym porównywanie obu aparatów tak jak i kiedyś d700 i 5dk2 jest średnie bo to aparaty stworzone do innych celów
    Niby do jakich? Rozwiń proszę. Według mnie d800 i nowy 5d canon to jednak bardzo zbliżone aparaty i służące do podobnych celów. Oczywiście mogę się mylić

    pozdrawiam

  6. #2106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    Niby czemu? Na Olimpiade jest 1Dx i D4.
    Dlatego, że to najlepszy czas aby odpowiednio zareklamować i wcisnąć potencjalnemu klientowi jak najwięcej nowego sprzętu. W końcu takie imprezy nie są co miesiąc. Ale to tylko moje zdanie.

    Cytat Zamieszczone przez lukaszk Zobacz posta
    Niby do jakich? Rozwiń proszę. Według mnie d800 i nowy 5d canon to jednak bardzo zbliżone aparaty i służące do podobnych celów. Oczywiście mogę się mylić

    pozdrawiam
    Oczywiście jednym i drugim na upartego da się fotografować wszystko. D700 był jednak aparatem stworzonym bardziej do reporterki a 5dk2 do studia. Dzisiaj d800 to typowo studio a 5dk3 powinien znaleźć większą masę zwolenników w reportażu choć ze względu na podobną matrycę do starszego brata i w studio będzie ok. O ile pierwsze dwa miały iso do 6400 i jakoś tam można było je porównywać to akurat nowych modeli nie za bardzo jest sens pod tym względem. Chociażby dlatego, że iso nikona kończy się tam gdzie canon, jeśli nic nie spaprali, powinien dopiero rozwijać skrzydła
    Ostatnio edytowane przez samson09 ; 03-03-2012 o 17:57
    Trochę tego...trochę tamtego...

  7. #2107
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Obstawiam, że minimum rok, ale możemy być miło zaskoczeni przed czasem. I tak do końca swiata, oni to my tamto,
    Tez tak sądzę. Skoro nikon sam nie traktuje D800 jako następcę D700, tzn że tego następcę kiedyś da. Ale nie szybciej jak rok po D4.

    Cytat Zamieszczone przez Kryhu Zobacz posta
    .D700 - bardzo przyzwoita tańsza szybka puszka reporterska jakiej nie ma C
    D800 - studyjna, landszaftowa maszyna ..
    Dokładnie. Nikon ma dla semiprofi dwie specjalizowane puszki. Największą wadą D700 jest brak video i kwestia psychologii - rok wypuszczenia puszki na rynek. Przecież on ma 8 fps, dobre wysokie ISO i wystarczające 12 Mpx!
    Canon ma 5DMk3 - puszkę taką pośrodku między reporterką a studiem. Uniwersalniejsza, ale przez to nienajlepszą choćby w reporterce, tylko 6 fps. Niektórzy mówią, że jak coś jest uniwersalne to jest do niczego. Taki ostry bym nie był, bo 22 Mpx to mnóstwo detalu, wiem to po D3x. Ale nie jest to puszka reporterska, a jak na studyjniaka to jest w tyle do D800.
    Mimo wypuszczenia rewelacyjnego pod względem uniwersalności canona wolę być w nikonie i mieć 2 specjalizowane puszki. D700 kiedyś sobie znowu kupię, na reporterkę mi starczy.

    Na razie nie jesteśmy na takim etapie technologii, by mieć równocześnie 36 mpx, 8-10 fps, bazowe ISO 100 i zarazem małe szumy na super wysokim ISO. Trzeba iść na kompromsy i robić puszkę taką "po srodku" np jak C 5Dmk3, albo jak nikon - specjalizowane.
    Ja jestem przyzwyczajony do specjalizacji i do tego, że do róznych celów sie ma różne narzędzia. A że mnie stać na semiprofi, to cieszę się,że nikon ma teraz właśnie na tej półce takie aparaty.
    Jako studyjniak jestem oczywiście teraz we właściwym miejscu - "dostanę" D800. Repo dostaną następcę D700, za powiedzmy 1,5 roku.

    Ja bym radził popatrzeć na zapowiedź premiery Sony A750. Pełnoklatkowa matryca 14,6 Mpx. A podobno nikon ma matryce od Sony. Sony da ją pierw u siebie, potem weźmie ją nikon w D800s.
    Można z tym zrobić wiele fps (9?) i być ciut niżej niż D4, który ma 16 Mpx.

    PS - sądzę, że canon wypuści kiedyś coś studyjnego z 45 Mpx (+/-). Tylko na jakiej półce? Jeśli coś w rodzaju 5D, to musi też minąć z rok. Ale mi 36 wystarczy, a obsługa canona mi nie leży.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 03-03-2012 o 18:03
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #2108
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samson09 Zobacz posta
    Dlatego, że to najlepszy czas aby odpowiednio zareklamować i wcisnąć potencjalnemu klientowi jak najwięcej nowego sprzętu. W końcu takie imprezy nie są co miesiąc. Ale to tylko moje zdanie.
    Najlepszy czas to jak ludzie maja $$ sprzet tak samo dobrze bedzie sie sprzedawal (jezeli bedzie dobry) niezaleznie od tego czy jest Olimpiada czy jej nie ma... zreszta Canona sprzet i tak sie lepiej sprzedaje bo maja Jackie Chana, a my tylko Ashtona Kutchera

  9. #2109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    Najlepszy czas to jak ludzie maja $$ sprzet tak samo dobrze bedzie sie sprzedawal (jezeli bedzie dobry) niezaleznie od tego czy jest Olimpiada czy jej nie ma... zreszta Canona sprzet i tak sie lepiej sprzedaje bo maja Jackie Chana, a my tylko Ashtona Kutchera
    Może i masz rację ale zgodzisz się chyba, że w obliczu większych imprez czy np. różnych świąt sprzedaż wzrasta i to nie mało.
    Trochę tego...trochę tamtego...

  10. #2110
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Nie laczylbym swiat z Olimpiada (nawet jesli to swieto dla sportowcow). Raczej nikt nikomu z okazji Olimpiady nie kupuje aparatu w prezencie

Strona 211 z 314 PierwszyPierwszy ... 111161201209210211212213221261311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •