Close

Strona 51 z 314 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 3138
  1. #501

    Domyślnie

    Wygląda to wszystko ciekawie, juz się zastanawiałem nad D700 jakis czas temu, ale się wstrzymałem. Niby 36 Mpix wygląda na dużo, ale jest przeciez w tym aparacie crop 1.2x i wychodzi ok 25 Mpix.. więc nie ma tego złego. Do tego 16-35/4 i jestem w domu. Tylko ta cena troche odstrasza, ale w pewnym sensie jest to inwestycja na kilka lat.
    Deluxe Limited Edition with Bonus Track & DVD

  2. #502

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    czyli jakich zdjec nie bedzie w sieci z d800 - sportu, slubow, zdjec z manif, co jeszcze?

    czyli co zostaje? sama nuda... architektura, drzewo, morze, statek na mieliznie... droga na ostroleke... kombajn kosi - nieee to juz bedzie za duze wyzwanie.
    Mistrzowski tekst ! Dzięki za wywołanie uśmiechu na pysku

  3. #503
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    czyli jakich zdjec nie bedzie w sieci z d800 - sportu, slubow, zdjec z manif, co jeszcze?
    czyli co zostaje? sama nuda... architektura, drzewo, morze, statek na mieliznie... droga na ostroleke... kombajn kosi - nieee to juz bedzie za duze wyzwanie.
    Z tym statkiem na mieliznie to bym nie przesadzal, taka Costa Concordia przesuwa sie 4cm na dobe, przy 4fps bedziesz mial na pierwszej klatce statek nad woda, a na drugiej juz pod...

    Jak mi ktos da D800 na gale to ja bardzo chetnie zrobie nia boks. Teraz lece na 5fps bo uzywam D700 bez gripa i daje se rade. Kto chetny na test?

    Cytat Zamieszczone przez 88y Zobacz posta
    Czy takie drobinki kurzu/pyłki mają znaczenie dla końcowego zdjęcia? Po wydruku 15/21 czy 20x30 nie będą nawet widoczne. No chyba, że robicie zdjęcia tylko po to, aby potem podziwiać je na 100% podglądu, ale to podobno da się wyleczyć, choć może być to długotrwały i bolesny proces..
    Raczej nie po to kupujesz aparat 36mpx zeby robic znaczki pocztowe w stylu 20x30...

  4. #504

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    Z tym statkiem na mieliznie to bym nie przesadzal, taka Costa Concordia przesuwa sie 4cm na dobe, przy 4fps bedziesz mial na pierwszej klatce statek nad woda, a na drugiej juz pod...

    hahahaha

  5. #505

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    w kwestii D800 to zycze wszystkim takiej zony jak moja wybranka - wspomnialem, ze dzis byla oficjalna premiera D800 a moja zona na to: "ile kosztuje"? ja: 12000zl a Ona na to: "to niezle - kup sobie"
    Moja zareagowała podobnie:
    - Jak taki świetny to sobie kup.
    Problem w tym, że nie zaoferowała sponsoringu...
    pozdrawiam, Wojtek

  6. #506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Wszystkie nikkory dają jakoś radę na D3x. Policz sobie ile to jest matryca cropowa 24 Mpx razy 2,25 = ponad 50 Mpx - taka gestość pikseli jest używana w Sony A77 (gdy przeliczyć crop na pełną klatkę).
    Matryca Nikona 1 to odpowiednik ok. 70MP dla FX i jak widać z nie do końca idealnym optycznie zestawem (300/4 z konwerterem 2x) daje radę: http://forums.dpreview.com/forums/re...hread=40482673

    Oczywiście trzeba brać poprawkę na to że jest to centrum kadru i w D800 rogi zdjęć z większością optyki będą słabe.

  7. #507

    Domyślnie

    Jestem z tych osób co potrzebują tych MPXów...Niestety ten aparat ma kilka wad:
    1. Obiecałem żonie, że w tym roku na bank będzie miała nowy samochód.
    2. Obiecałem mojemu krokodylowi, że do swojej wypiaskowanej karoserii z świeżutkimi 3warstwami czarnej perły dostanie wreszcie nową turbinę i nowiuśki wydech 4-2-2 :/
    I teraz nasuwa się pytanie. Jak im spojrzę w oczy? Jak wytłumaczę żonie, że mam w D jej/nasze miejskie wozidełko. Nadal będę siedział na fotelu wykręconym z samochodu przed stolikiem zrobionym z polerowanej głowicy i oglądał TVNTurbo zamiast śmigać na torze Poznań w krokodylku?
    Cholera czas podnieść ceny
    Życie jest do dupy :/ Na pocieszenie pozostaje mi tylko to, że pierwszym nabywcom D800 szybciej gumy puszczą, a ja poczekam sobie do jesieni.
    mój chory blog

  8. #508

    Talking

    Cytat Zamieszczone przez krzysztof jot Zobacz posta
    nie, nie jest konkurencją. Tu jest jeszcze cztery lata technologii różnicy o czym nikt nie wspomina. D800 mogę robić FX i mieć ekstra DX z cropem 1.5. Dochodzi olbrzymi postęp w elektronice, np.balans bieli, ISO itd - to przepaść, tylko posiadacze D700 mogą mówić "e...tam" nowy nabywca mający do dyzspozycji 10tys nie bedzie sie zastanawiał i pakował w body z czterolotnią technologią za 3tys różnicy. Mowy nie ma, zobaczysz niebawem - nikt nie da więcej niż 6.5 tys za nowe D700. D3 i D3x też dostana w d.., dziś rozważyłbym D3s za 10-12tys. tylko dla szybkości fps'a
    D700 spadnie, bo musi spaść. Różnica będzie większa niż te 3 tys. zł.
    Przeciętnego użytkownika bardziej interesuje cena niż bebechy w środku puszki. Różnica w cenie o ok. 50% jest bardzo istotna. Dla szerokiego grona focących te kilka tys. zł jest istotną różnicą. Nie każdego na to stać, a tych, których stać nie zawsze widzą potrzebę kupowania profi. Z wielu powodów DX oraz małpki będą miały zdecydowanie szersze grono klientów niż puszki profi. Trzeba patrzeć szerzej, nie poprzez pryzmat własnej kasy, potrzeb, bądź - przepraszam nieuzasadnionych zachciewajek.

    Pisałem nie raz, że D700 jest bardzo dobrą puszką i na długo jeszcze pozostanie. Ponadto jest aparatem uniwersalnym czego nie można powiedzieć o D800. Przecież cena D800 z czegoś musi wynikać. Osobiście nie mam najmniejszych złudzen co do tego, że w biznesie cena wynika jedynie z twardych i chłodnych/ zimnych kalkulacji. Proste jak świński ogon.

    Odnośnie D3 i D3x oczywiście, że się zgadzam.
    Umysł ludzki jest jak spadochron, użyteczny jest tylko wtedy gdy jest otwarty.

  9. #509
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 786

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    czyli jakich zdjec nie bedzie w sieci z d800 - sportu, slubow, zdjec z manif, co jeszcze?
    Spokojnie, jestem przekonany, że sluby można spokojnie nim robić. Ciekaw jestem tylko DR - białe suknie, czarne garnitury.

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    ...Raczej nie po to kupujesz aparat 36mpx zeby robic znaczki pocztowe w stylu 20x30...
    No i się nie zdziw. Ludzie kupią, bo co za body mają kupić dla robienia 15x21 ?
    Ja nie widzę potrzeb u naprawdę wielu swoich znajomych wychodzenia poza format na który wystarczał ... D70. Założę się, że także 99% forumowiczów nie potrzebuje więcej niż 12 Mpx. Część z nich nie ma pojęcia co można dostać z 12 Mpx, bo nie próbowała robić nic ogromnego.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #510
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Jacku ja sobie troszke jaja robie, bo wiem, ze bedzie tak jak mowisz...

Strona 51 z 314 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •