Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Pytanie do outdoorowiczów [PLECAK]

    Jest tu ktos kto zna te plecaki?
    Tak sie sklada, ze jako 'dobry klient; jednego ze sklepu mam do wyboru ktorys z ponizszych:

    Gregory Torre 33 vs Tarne 36

    Torre 33: http://www.gregorypacks.com/products/view/92
    Tarne 36: http://www.gregorypacks.com/products...al/90/tarne-36

    Oba plecaczki podobnego przeznaczenia -dobrze pokazane: sa na filmiku http://www.youtube.com/watch?feature...&v=nzVFDXTgrmQ

    Ktory byscie wzieli? Torre 33 niby numeracyjnie mniejszy ale wydaje sie pakowniejszy, natomist Tarne 36 wydaje sie, ze lepiej przylega do plecow...

    Zasugerujcie mi ktorys bo niestety nie mam mozliwosci organoleptyczego sprawdzenia :/

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez flashmen Zobacz posta
    Ktory byscie wzieli?
    Ja – Deutera. I koniecznie dopiero po wcześniejszej przymiarce.
    I'm one of those bad things that happen to good people

  3. #3

    Domyślnie

    Ja też Dutera, we Wrocławiu plecaki Deutera przymierzysz np. na pl. Bema, ale warto wcześniej zadzwonić i się spytać czy mają interesujący Cię model.
    Nie brałbym plecaka jakiegokolwiek bez przymiarki.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  4. #4

    Domyślnie

    spoko chlopaki
    tylko,ze ja wyboru musze dokonac sposrod tych dwoch modeli

  5. #5

    Domyślnie

    z tych dwóch to brałbym podobnie jak poprzednicy ... Deutera

    ale skoro wybór ograniczony bez możliwości przymiarki to:
    - oba mają ten sam system nośny
    - pasy biodrowe wyglądają solidnie pomimo małej pojemności plecaków
    - w obu te same szpejarki

    ale:
    - Tarne ma dodatkową kieszeń z przodu
    - Tarne wygląda na taki który będzie łatwiej wyważyć
    - Tarne jest lżejszy przy tych samych pojemnościach
    - Torre ma dodatkowe paski kompresyjne od góry

    Producent oba pozycjonuje podobnie - taka sama cena za oba modele.

    Ja brałbym Tarne głównie z powodu dodatkowej kieszeni i wyglądu. No i zwróć uwagę na to że każdy z nich występuje w 3 pojemnościach - różnice niewielkie ale coś można dobrać. Tutaj jest największy mankament braku przymiarki - żeby się nie okazało że od doboru wielkości zależy czy pas biodrowy masz na biodrach czy na ... brzuchu


    pzdr,
    j
    ... www.321gory.pl --> wchodzisz na własne ryzyko ...

  6. #6

    Domyślnie

    dzieki!

    mialem Future 32 i juz wiecej nie chce Deutera, co druga emerytowana babcia nosi ten plecak bo wcisna jej go w sklepie
    mam jeszcze Ospreya Stratosa bo bardzo jarali sie nim na forach outdoorowych, czasami wezme go na krotkie wypady jednodniowe,


    od przeszlo pol roku mam Gregory Z45, szkoda troche, ze tak pozno zinteresowalem sie ta firma bo jakby nie patrzec jest to Mercedes jesli chodzi o plecaki -zarowno pod wzgledem wykonania, systemu nosnego[subiektywna kwestia], uzytych materialow czy kontroli koncowej -sprawdzcie ta firme jak bedziecie w jakims lepszym sklepie
    Ostatnio edytowane przez flashmen ; 05-02-2012 o 11:26

  7. #7

    Domyślnie

    Zamieszam Ci bo mam Deutera ACT Tail, (1 rok), Mammuta Extreme (4 lata) oraz Lafuma Extreme Patrick Gabarrou (ok 12 lat) - wszystkie 32l. Z tych trzech wybieram albo Lafume albo Mammuta (jest caly pomaranczowy). LaFuma jest juz dobrze znoszona, stracila swoja nieprzemakalnosc ale do szlajania sie i jakbym znow mial jechac "wycierac kamienie" to by pojechala ze mna.


  8. #8

    Domyślnie

    @gALL -bez obaw nic mi juz nie namieszasz
    wybralem Torre 33!

    bo Tarne 36 częściowo wypakowany to góra lata i rzeczy w środku podskakują a nie chce miec grzechotki na plecach. Niby można regulować to paskami kompresyjnymi ale to jednak się nie sprawdza. Np. w sytuacji kiedy wyciągniesz kurtkę z wierzchu musisz przewalić wszystkie rzeczy wyżej i dopiero jakoś knuć z kompresją a i tak nigdy tego się dobrze nie zrobi. Z kolei rolowane zamknięcie ma takie same możliwości "pomniejszania" plecaka jak klapa wiec Torre 33 bedzie OK!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •