Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    marti.piotrowiak
    Gość

    Domyślnie zdjęcia w pomieszczeniu

    Witam, mam problem ze zdjęciami głównie w pomieszczeniach: pokój, kuchnia itp. Nie mogę zrobić jasnego zdjęcia przy ustawieniach np: 1/125 i f5,6
    nie wiem jaka jest tego przyczyna, ale oglądając zdjęcia innych o podobnych parametrach zdjęcia są jasne.
    jeszcze nie do końca opanowałam aparat

  2. #2

    Domyślnie

    Na poczatek zapoznaj sie z intrukcja obslugi.
    Prawdopodobnie masz za ciemno w pomieszczeniu, zeby zrobic poprawnie naswietlone zdjecia na takich ustawieniach o jakich piszesz.
    Sprobuj usawic wyzsze ISO, mozesz tez wydluzyc troche czas, ale pamietaj, ze wtedy jest wieksze ryzyko zrobienia poruszonego zdjecia.
    .
    | D700 + MB-D10 | + | Samyang 85/1.4 + Tamron 24-70VC | + | Nissin Di866 II | + | 3x YN-RF603 |

  3. #3

    Domyślnie

    poczytaj o podstawach fotografii tj. związku przysłony, iso, i czasu naświetlania. Nawet jak wyguglasz taką frazę to będziesz miał mnóstwo wyników. Kliknij jeśli nie jeden to 2-3 z nich i wszystko ci się wyjaśni.
    d7000 + N17-55/2.8 + N70-300VR + N35/2 + SB900 + frotka

  4. #4

    Domyślnie

    Porównaj zdjęcie zrobione w tym samym momencie przez dwa aparaty.

    Może tak:
    - poproś kogoś, kto ma sprawny aparat - niech zrobi poprawne zdjęcie tego, co Ty chciałeś zrobić,
    - popatrz w Exif i porównaj: ISO, przysłonę i czas,
    - ustaw to samo na swoim aparacie i cyknij - powinno być tak samo.
    Ostatnio edytowane przez wasilewk ; 02-02-2012 o 20:05
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  5. #5

    Domyślnie

    Parametr parametrowi nie jest równy dlatego nie można porównywać zdjęć i ustawiać 1/125 i f5,6, bo ktoś tak miał i były jasne.
    Wszystko zależy od warunków oświetleniowych. Twoje warunki nie muszą być identyczne i dlatego mimo, że ustawiasz te same parametry zdjęcie wychodzi Ci ciemniejsze.
    Zawsze trzeba takowe parametry dostosować do danego otoczenia.

    A tak na marginesie to chciałem zauważyć Drodzy Koledzy, że marti.piotrowiak to kobieta co wywnioskować można po:
    a) marti
    b)jeszcze nie do końca opanowała aparatu

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marti.piotrowiak Zobacz posta
    Witam, mam problem ze zdjęciami głównie w pomieszczeniach: pokój, kuchnia itp. Nie mogę zrobić jasnego zdjęcia przy ustawieniach np: 1/125 i f5,6
    nie wiem jaka jest tego przyczyna, ale oglądając zdjęcia innych o podobnych parametrach zdjęcia są jasne.
    jeszcze nie do końca opanowałam aparat

    Przy tych parametrach w pomieszczeniu (oświetlonym śwaitłem sztucznym) trzeba podnieśc ISO i/lub użyć lampy błyskowej. Osobiście do zdjęć w pomieszczeniach (dzieci, imprezy itp.) używam czasu 1/125s i przesłony 4 lub 5.6 , ISO 200/400 i jednej lub dwóch zewnętrznych lamp błyskowych Sb-700 (z korekcją błysku +0,3 lub +0,7) - oczywiście w zależności od warunków.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •