Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie Temperatury procesora i7 860

    Tak wiec dostalem wczoraj swoj nowy cooler NOCTUA NH-C12P SE14, wyglada bajecznie, wykonanie topowe.
    Montaz bajecznie prosty i wydaje mi sie, ze mniej inwazyjny niz zwykle wtykanie bolcow, poza tym, ze trzeba wyjac plyte glowna, co przy minimalnych umiejetnosciach nie sprawia klopotu.
    Teraz tak, procesor na standardowym taktowaniu 2,8MHz (dochodzi do 3,4MHz jak nie uzywa wszystkich rdzeni, wiec postanowilem, ze nie ma sensu podkrecac), wiatrak podp[iety przez wtyczke ultra low noise na 710rpm, nieslyszalny sprzet.
    Pytanie do osob w temacie, czy temperatury 30C w IDLE i 50C-60C w stresie sa ok, naczytalem sie o temperaturach pod NOCTUA 20C-40C a tu taki zonk, byc moze ten procesor tak ma, porownujac jednak do stokowego chlodzenia to tempratury sa super, bo tam mialem 45C - 75C a nawet 85C.....?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeszcze liczy się kwestia pasty i wentylacji obudowy, te czynniki mogą nieco zawyżyć temperaturę procka, który wykonuje naprawdę sporą liczbę obliczeń na sekundę Według mnie temperatury są w porządku - zwróć uwagę na CFM wentylatora przy 700 RPM - nie jest bardzo wysokie.

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez FHR ; 03-07-2012 o 01:50 Powód: "na prawdę"

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez y0ddh4 Zobacz posta
    Jeszcze liczy się kwestia pasty i wentylacji obudowy, te czynniki mogą nieco zawyżyć temperaturę procka, który wykonuje na prawdę sporą liczbę obliczeń na sekundę Według mnie temperatury są w porządku - zwróć uwagę na CFM wentylatora przy 700 RPM - nie jest bardzo wysokie.

    Pozdrawiam!
    No to prawda, obudowa to coolermaster CM710, juz jej nie ma w sprzedazy, dwa wentyle z przodu i z tylu, bok przezroczysty z miejsce na kolejne dwa wentylatory, wiec wentylacja dos dobra, ten cooler procesora ma 140mm wiatrak wiec przy tych swoich 710rpm swoje robi

    A pasta chyba jedna z najlepszych na rynku NTH1 od Noctua....

    Zastanawiaja mnie tylko te temperatury z testow, ale teraz tak patrze i testy byly robione na maksymalnych obrotach wiatraka 1200rpm

  4. #4

    Domyślnie

    Kolejna kwestia - filtry kurzowe (jeśli takowe posiadasz), a także temperatura otoczenia, czy komputer nie stoi blisko kaloryfera, czy z tyłu obudowy jest przestrzeń (możliwość ujścia) dla wydmuchiwanego powietrza, czy komputer nie stoi w przegródce biurka z dyktą wbitą jako tylna ścianka - wtedy nagrzane powietrze tłoczy się tam i na nic jest wentylator z tyłu. Kolejna kwestia - czy inne podzespoły (GPU, HDD, RAM) nie wytwarzają za dużo ciepła? Ciepłe powietrze uchodzi do góry, więc najbardziej efektywnym wentylatorem byłby taki na suficie obudowy.

    Odchyłki rzędu kilku (2-5 *C) od tych w testach ( http://www.overclock3d.net/reviews/c..._se14_review/3 ) są akceptowalne z w/w powodów

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez y0ddh4 Zobacz posta
    Kolejna kwestia - filtry kurzowe (jeśli takowe posiadasz), a także temperatura otoczenia, czy komputer nie stoi blisko kaloryfera, czy z tyłu obudowy jest przestrzeń (możliwość ujścia) dla wydmuchiwanego powietrza, czy komputer nie stoi w przegródce biurka z dyktą wbitą jako tylna ścianka - wtedy nagrzane powietrze tłoczy się tam i na nic jest wentylator z tyłu. Kolejna kwestia - czy inne podzespoły (GPU, HDD, RAM) nie wytwarzają za dużo ciepła? Ciepłe powietrze uchodzi do góry, więc najbardziej efektywnym wentylatorem byłby taki na suficie obudowy.

    Odchyłki rzędu kilku (2-5 *C) od tych w testach ( http://www.overclock3d.net/reviews/c..._se14_review/3 ) są akceptowalne z w/w powodów
    Spelniam wszystkie warunki, brak kaloryfera, komp stoi w miejscu z dobra wentylacja, zadnych tylnych scianek....jedynie brak wentyla u gory, ale to czesciowo moze zalatwic zasilacz ktory w koncu wyciaga powietrze z budy.....
    Tak czy inaczej uspokoilem sie, wlasnie konwertowalem serie NEFow do jpg, wszystkie watki na 95%-100% wczesniej w takiej sytuacji przy konwersji np: 50 NEFow, proc mial ok 80C, teraz 55C, nic wiecej mi nie trzeba

    Hehe ten zestaw z testow wyglada dokladnie jak moj, ta sama plyta

  6. #6

    Domyślnie

    Dobry sprzęt
    Gdybyś chciał jeszcze zbić kilka stopni na procesorze to kup pastę NT-H1 i często czyść wszystko w środku (szczególnie łopatki wentylatorów).

    BTW. wydaje mi się, że nie ma potrzeby cytowania posta, znajdującego się tuż nad Twoją odpowiedzą

    Pozdrawiam!

  7. #7

    Domyślnie

    naczytalem sie o temperaturach pod NOCTUA 20C-40C a tu taki zonk,
    Z jakiego czujnika sa te temperatury? Czujnika ogolnego czy czujnika na rdzeniach? W tej chwili pod obciazeniem na i7-920 mam temperatury rdzeni ~80 stopni ( temperatura w pokoju jest dosc wysoka - ~27 stopni, zamkniete okno, kaloryfer, kurz ) A temperatura wskazywana przez czujnik 'ogolny' procesora to 56C.
    30C w IDLE i 50C-60C w stresie
    Temperatury w podanym zakresie sa calkowicie akceptopwalne. Intel to nie AMD, temperatura przy ktorej wylacza sie procesor to 100 stopni ( chyba, nie sprawdzalem :P ), temperatury do 70C sa calkowicie ok, do 80 Ok przy OC. Jak sie szanuje swoj procesor, to nie wychodzi sie ponad 80.

    Az z ciekawosci otworze okno i wylacze kaloryfer...
    Ostatnio edytowane przez Kurtz ; 31-01-2012 o 18:31
    d70s + N18-70 + N55-200

  8. #8

    Domyślnie

    Z cackiem typu i7 nie ryzykowałbym z temperaturami powyżej 80-90 *C, ale mój C2D pociągnął 105 *C Faktem jest, że wtedy był założony uszkodzony box na trzech zatrzaskach Procesor do dzisiaj działa.

    CoreTemp dobrze odczytuje temperaturę jeśli chodzi o software.

    Pozdrawiam!

  9. #9

    Domyślnie

    Ja uzywam RealTempa,jakos polubilem ssam programik, ale tez forme w jakiej jest rozwijany. W intelach Czujniki rdzeni nie podaja temperatury tyllko dystans do Tj MAX, czyli temperatury przy ktorej processor sie wylacza. Dla tego trzeba znac ta temperature dla kazdego processora zeby wiedziec jaka ma konkretna temperature.

    To zalezy jakie i7 v0ddh4. Procki oparte o nehalem ( tak jak moj bloomfield ) maja tj max 100C. Mowi sie ze wszystko jest ok o ile nie przekracza sie 80 stopni, powyzej ryzyko juz rosnie, a czas zycia processora sie skraca. Sandy Bridge wypada trzymac juz na nizszych temperaturach o conajmniej 5 stopni.

    Edit:
    W pokoju lodowka, ok 17 stopni, Temperatury ok 73C
    Ostatnio edytowane przez Kurtz ; 31-01-2012 o 19:14
    d70s + N18-70 + N55-200

  10. #10

    Domyślnie

    Noo dobra u mnie wyglada to tak.




    Ale pojawil sie problem, wczoraj w ramach testow odpalilem Batllefielda3 na kilka minut i wszystko szlo pieknie, dzis jako, ze dostalem nowy RAM, wylaczylem plik stronicowania, bo raczej jest niepotzrebny przy 8GB, dodatkowo okrecilem radiator tak zeby chlodzil sekcje zasilania a nie RAM i mialem wiecej czasu sie pobawic, BF3 zawiecil sie po ok 1h grania, wylaczylem i zapomnialem o tym, pomyslalem, ze to pewnie po aktualizacji, bo jakas byla wczoraj.
    Teraz odpalilem BFa i po 10 min zawiesil sie, postanowilem, ze zamienie ten radiator spowrotem, podczas wylaczania kompa pojawil sie bluescreen, pozamienialem wszystko, wszystkie ustawienia procesora przywrocilem na auto i odpalilem BFa jeszcze raz, gralem z godzine i bylo ok, te temperatury powyzej sa zaraz po wyjsciu z BFa, po czym zrobilem screena ktorego teraz ogladacie i podczas odpalania PSa znowu Bluescreen......oj nie dobrze, znowu wieczor testow

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •