Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie praktica mtl3 - światłomierz

    witam. dostałam prakticę mtl 3 i mam problem ze światłomierzem - bez względu na ustawienia pokazuje '+'. dla pewności mierzyłam światło starym ruskim światłomierzem którego używałam do wcześniejszego analoga, i wg tych ustawień również cały czas wychodzi '+'. co mogę źle robić? albo jak mogłabym to naprawić, czy nadaje się to już tylko do naprawy?

  2. #2

    Domyślnie

    Przed wyrzuceniem zapoznaj się z treścią ulotki.
    Nie napisałaś jaki obiektyw podpinasz i jakiego trybu używasz.

  3. #3

    Domyślnie

    I w jakich warunkach oswietleniowych mierzysz
    Pursue happiness with diligence

  4. #4

    Domyślnie

    obiektyw: T 2,8/50 aus JENA DDR

    światłomierz zachowuje sie tak samo bez względu na tryb.

    mierzyłam to co prawda w pokoju, ale w południe, gdy był dobrze nasłoneczniony. poza tym, tak jak napisałam, osobny światłomierz wykazywał że spokojnie można robić zdjęcia z ręki.

    i oczywiście czytałam tą instrukcję zanim tu napisałam, ale tam nie znajduję odpowiedzi. wg instrukcji wskaźnik powinien być na środku. próbowałam mierzyć wszystkimi sposobami.

  5. #5

    Domyślnie

    Czy wskazówka jest w górnym położeniu nawet jeśli nie wciskasz spustu ?Opisz dokładnie.,co i jak.

  6. #6

    Domyślnie

    mam taka praktice i zaczal bym od sprawdzenia baterii oraz stykow byc moze sa zanieczyszczone a bateria rozladowana stad bledna wskazania

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez norbibxl Zobacz posta
    mam taka praktice i zaczal bym od sprawdzenia baterii oraz stykow byc moze sa zanieczyszczone a bateria rozladowana stad bledna wskazania
    Bateria raczej nie spowoduje błędnych wskazań, najwyżej ich brak (lub fatalną dynamikę wskazówki). *)
    To jest obwód mostkowy, nieczuły na rozsądne różnice zasilania.
    Styki, tak, zdecydowanie, brak styku w dowolnęj gałęzi mostka da taki efekt.
    Rezystorów pod obudową sam nie oczyści, ale jeśli chodzi o styki obiektywu 'Electric' (nie pamiętam wszystkich modeli) to zdecydowanie może dac ten objaw.


    *) uprzedzam, zaraz się posypią oferty za drobne 50USD, dot. obwodu który adaptuje współczesne bat. 1,5v na dawne 1.35v. Gówno prawda, nie ma potrzeby.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •