Close

Strona 1 z 37 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 361

Wątek: Zakup analoga

  1. #1

    Domyślnie Zakup analoga

    Witajcie,
    potrzebuję Waszej pomocy w dość dziwnym temacie. Chciałem zakupić body analoga dla mojej żony, bo ostatnio mi marudzi, że chciałaby popstrykać trochę bardziej tradycyjnie. Mam kilka analogowych klasyków jako ekspozycje w domu (zenity, lubitel, kilka aparatów mieszkowych i jakies stare lampy i szkła) ale są to rzeczy w średnim stanie i nie wiem czy jest sens to uruchamiać.

    Żona na codzien pstryka D700, ale rozumiem, że body profesjonalne analogowe to spora kasa. Ja chciałem kupić coś bardzo taniego (150 zł max), żeby nie wyrzucać kasy w błoto jeśli żonka porzuci fotografię analogową a body trafi na naszą ekspozycję .

    Teraz tak, nigdy nie miałem analogowego nikona w łapkach i nie wiem jak one współpracują z obecnymi i starszymi szkłami nikkora i innych producentów.

    Obecnie mamy: S20/1.8, N35/1.8G, N50/1.8D, N85/1.8D, T28-75/2.8 z silnikiem AF - Czy te szkła będą z analogowymi body pracować?
    Czy lampy SB-800/900 z takim body działają??

    No i podstawowe pytanie - jakie body da się kupic za taką kasę?
    ONA: Z6 + T24-70/2.8 VC * Nikkor Z24-70/4s + SB-800
    ON: Z6 + Nikkor Z24-70/4s * T70-200/2.8VC + SB-900

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    F80, cała szklarnia będzie hulać, SB-800 też, nie wiem jak SB-900, ale podobno coś zmienili.
    Za tę kasę trzeba będzie nieco poszukać, ale da się trafić.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Proponuję wydac dwa razy więcej i kupić F80 za około 300 zł (choc mozna taniej trafić). To przedostatnie analogowe body Nikona przed F6. Współpracuje bez problemu z nowymi obiektywami, ma swietny pomiar i wszystkie niezbędne funkcje.

    Tu masz tabele zgodnosci z obiektywami: http://www.kenrockwell.com/nikon/compatibility-lens.htm

    .
    Ostatnio edytowane przez pastwisko ; 24-01-2012 o 16:10
    Völkchlor

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pastwisko Zobacz posta
    Proponuję wydac dwa razy więcej i kupić F80 za około 300 zł (choc mozna taniej trafić). To przedostatnie analogowe body Nikona przed F6. Współpracuje bez problemu z nowymi obiektywami, ma swietny pomiar i wszystkie niezbędne funkcje.

    Tu masz tabele zgodnosci z obiektywami: http://www.kenrockwell.com/nikon/compatibility-lens.htm

    .
    Dzięki za odpowiedzi. Zgodnie z tabelami, to z F80 cała moja szklarnia będzie hulać. Zaczynam się nastawiać na taki korpus .

    Proszę jeszcze o info jak to jest z przebiegiem migawki itp. Jak szukać takiego body, żeby się nie wkopać :]?
    ONA: Z6 + T24-70/2.8 VC * Nikkor Z24-70/4s + SB-800
    ON: Z6 + Nikkor Z24-70/4s * T70-200/2.8VC + SB-900

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fraglesso Zobacz posta
    Proszę jeszcze o info jak to jest z przebiegiem migawki itp. Jak szukać takiego body, żeby się nie wkopać :]?
    To amatorskie puszki na film, przegu mają tyle co kot napłakał. Maks maksów to kilkadziesiąt rolek po 36 klatek. To nie cyfry

    Generalnie trzeba obejzec foty czy body ładnie wygląda, zerknąć na migawkę.. Ale to nie są woły robocze i raczej nie są wymęczone - poza tym to stosunkowo nowe aparaty.
    Völkchlor

  7. #7

    Domyślnie

    SB-900/SB-910/SB-700 zostaly wyskastrowane ze wspolpracy z innymi lustrzankami niz tymi ktore maja i-TTL czyli z analogow zostaje tylko F6. Analogi maja albo zwykly TTL (np. FE2, FA, FG, FM3a) albo 3D-TTL (np. F80, F100, F5). Cyfrowki maja juz D-TTL (D70 i pokrewne) albo najnowsze zdobycze techniki jak i-TTL.
    Niestety Nikon tylnymi drzwiami pozbawil sie kompabitylnosci wstecznej w nowych lampach. Nowa SB-900 bedzie bezuzyteczna z F80 (nawet podstawowy TTL nie dziala).

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    SB-900/SB-910/SB-700 zostaly wyskastrowane ze wspolpracy z innymi lustrzankami niz tymi ktore maja i-TTL czyli z analogow zostaje tylko F6. Analogi maja albo zwykly TTL (np. FE2, FA, FG, FM3a) albo 3D-TTL (np. F80, F100, F5). Cyfrowki maja juz D-TTL (D70 i pokrewne) albo najnowsze zdobycze techniki jak i-TTL.
    Niestety Nikon tylnymi drzwiami pozbawil sie kompabitylnosci wstecznej w nowych lampach. Nowa SB-900 bedzie bezuzyteczna z F80 (nawet podstawowy TTL nie dziala).
    To nie problem, mam jeszcze poczciwą SB-800. Jako, że pstrykamy oboje, to po puszce i po lampie nam się dostało
    ONA: Z6 + T24-70/2.8 VC * Nikkor Z24-70/4s + SB-800
    ON: Z6 + Nikkor Z24-70/4s * T70-200/2.8VC + SB-900

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fraglesso Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedzi. Zgodnie z tabelami, to z F80 cała moja szklarnia będzie hulać. Zaczynam się nastawiać na taki korpus .
    ...
    Tylko te baterie... ...dlatego kiedyś celowałem w F100.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  10. #10

    Domyślnie

    no można dokupić MB-16 na AA ale to dodatkowy koszt

Strona 1 z 37 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •