Close

Strona 3 z 37 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 361

Wątek: Zakup analoga

  1. #21

    Domyślnie

    Ja myslę że o gripie to można pomyśleć później. Nie ma co niepotrzebnie kupować w ciemno częsci, które naprawdę nie są konieczne. Ja kiedyś tez wszystko zagrypiałem nieomalże z automatu. Ale dziś bym chyba w życiu nie podpiął ze względu zdecydowane zwiększenie wymiarów i masy aparatu.
    Völkchlor

  2. #22

    Domyślnie

    Grip do F80 to tylko puszka na baterie AA, nie ma spustu, powieksza aparat i wogole jakis nijaki.

    A co do funkcjonalnosci F75 jak F80 chyba Kolega zapedzil sie. F75 ma mocno okrojone mozliwosci pomiaru swiatla w stosunku do F80. W F80 matryca/CW/Spot dziala w kazdym trybie pracy aparatu (M/A/S) w F75 pomiar swiatla jest powiazany z trybem pracy aparatu. Do tego w F80 spot jest w kazdym polu AF a z tego co pamietam to w F75 tylko w polu centralnym. Pomijam juz takie drobiazgi jak F80 migawka do 1/4000 a w F75 do 1/2000, czy czulosc ukladu AF w F80 od 0EV a w F75 od +1EV (co ma duze znaczenia przy zdjeciach w slabych warunkach oswietleniowych gdzie juz nawet szklo 1.4 nie pomaga).

    Ogolnie F75 ma uklad pomiarowy z F65 a F80 z F100 (10 polowa matryca swietnie radzaca sobie ze slajdami).

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritwood Zobacz posta
    To się nie ciesz, bo sb 800 też nie działała np z FM3a.
    .
    tu mijasz się z prawdą,nie używałem jej z tym korpusem ale producent podaje że działa
    Cytat Zamieszczone przez adolfik9501 Zobacz posta
    No popatrz, ten Nikon w tabeli kompatybilności w manualu to głupoty wypisuje
    pewnie przez kostkę AS-17

  4. #24

    Domyślnie

    Rasumując i tak najrozsądniej (cena/jakość/funkcjonalność) byłoby kupić F80? W dalszym ciągu nie wiem, czy aparat będzie w pełni wykorzystywany, bo to zależy od widzimisię mojej małżonki .

    Mam też możliwośc pożyczenia analogowej lustrzanki minolty jakaś Dynax 500 chyba, z jednym szkłem 28-70, może od tego zacznę i sprawdzę, czy się spodoba, tyle tylko, że nie podepnę swojej szklarni, ani lampni :/
    ONA: Z6 + T24-70/2.8 VC * Nikkor Z24-70/4s + SB-800
    ON: Z6 + Nikkor Z24-70/4s * T70-200/2.8VC + SB-900

  5. #25

    Domyślnie

    mogę Ci pożyczyć F90x. Jak się spodoba, to się dogadamy. Jak nie, to mi go oddasz.

  6. #26

    Domyślnie

    Tak, najrozsądniejszym wyborem biorąc pod uwagę szklarnię bedzie F80
    Völkchlor

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fraglesso Zobacz posta
    Rasumując i tak najrozsądniej (cena/jakość/funkcjonalność) byłoby kupić F80? W dalszym ciągu nie wiem, czy aparat będzie w pełni wykorzystywany, bo to zależy od widzimisię mojej małżonki .

    Mam też możliwośc pożyczenia analogowej lustrzanki minolty jakaś Dynax 500 chyba, z jednym szkłem 28-70, może od tego zacznę i sprawdzę, czy się spodoba, tyle tylko, że nie podepnę swojej szklarni, ani lampni :/
    Zauważ, że kupując takiego F80 wiele nie ryzykujesz. Ceny tego sprzętu już nie spadają, jest raczej przeciwnie. Ja na przykład wyhaczyłem kilka miesięcy temu F90x sporo poniżej dwóch stówek - zobacz w jakich cenach jest teraz.

    Minolty co prawda nie znam, ale moim zdaniem nie ma sensu sprawdzać, czy spodoba Ci się fotografia analogowa korzystając z zooma - możesz się tylko zniechęcić. Generalnie brałbym F80, podpinał stałki i robił zdjęcia
    Pozdrawiam,
    Marcin

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sorevell Zobacz posta
    Minolty co prawda nie znam, ale moim zdaniem nie ma sensu sprawdzać, czy spodoba Ci się fotografia analogowa korzystając z zooma - możesz się tylko zniechęcić. Generalnie brałbym F80, podpinał stałki i robił zdjęcia
    Dobrze gada dac mu wo...dy. F80, AF 50/1.8 czy inne 35/2.0 choc najlepiej AF 20/2.8 (nawet bez D) oraz Provia 100F .... rozmarzylem sie.

    Nie baw sie w 2 systemy. Dynax500 to staroc, odpowiednikiem F80 u M byl Dynax 5. 28-80 od M tak samo zle jak 28-80 od N - sloik, zatyczka na dziure w body. M teraz juz jest "Sony to brzmi dumnie" i zaprzepaszczona scheda do Minolcie. Cena szkliel od S jest powalona.

  9. #29

    Domyślnie

    Jeśli pomoże Ci dodatkowa opinia to całkowicie zgadzam się z przedmówcami ,mając taki osprzęt do nikona niczego innego bym nie brał.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klisza36 Zobacz posta
    Jeśli pomoże Ci dodatkowa opinia to całkowicie zgadzam się z przedmówcami ,mając taki osprzęt do nikona niczego innego bym nie brał.
    w tej cenie - warto dodac, bo na pewno lepszy byłby F100, ale to ze 3-4 razy wiecej kasy
    Völkchlor

Strona 3 z 37 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •