Close

Strona 3 z 28 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 274
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koniecpolska Zobacz posta
    Od roku użytkuję równolegle NEX'a (aps-c) i Olkowe 4/3 - nie dostrzegam różnic w obrazowaniu, poza tym, że NEX jest tragiczny dla UWA (od E16 począwszy).
    Pisząc o małej matrycy mam na myśli nie obrazowanie, tylko to, że bedzie mały wybór standardowych i szerokich szkieł, że nie wspomnę o jasnych standardowych i szerokich szkłach.
    Völkchlor

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Rzucasz takie hasła to jakoś to uzasadnij a nie odsyłaj mnie do bliżej nieokreślonego niewiadomo czego.
    Popatrz na obrazki z Nexowego E16 vs. mZD12mm.

    W Samsungowym NX 16mm jest dobre, ale kosztem zwiększenia odległości rejestrowej, niestety żegnaj LM Mount.

    Cytat Zamieszczone przez MariuszJ Zobacz posta
    u43 natomiast chyba faktycznie wymaga u mnie przełamania oporów: z mojej perspektywy łączy nie zalety a WADY wszystkich innych systemów. Teraz możemy to dostać w oldskulowym ubranku... chyba żeby w mordę dostać, jak ktoś to z contaxem pomyli.
    Tak masz rację, wadą m43 jest największa ilość szkieł na rynku, największa różnorodność szkieł, przy niewiele gorszej pracy matrycy. Matryca z G3 jest praktycznie taka sama jak ta z NEX-5N. Nie wierzysz mi, zapytaj Fatmana - katuje NEX-5N i Panasa GH2.

    I tak na marginesie, zapomniałeś jeszcze napisać coś o płaskich deskach.

    Cytat Zamieszczone przez pastwisko Zobacz posta
    Pisząc o małej matrycy mam na myśli nie obrazowanie, tylko to, że bedzie mały wybór standardowych i szerokich szkieł, że nie wspomnę o jasnych standardowych i szerokich szkłach.
    Masz całkowitą rację, system NEX ma dokładnie właśnie takie problemy.
    Ostatnio edytowane przez koniecpolska ; 21-01-2012 o 15:16

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koniecpolska Zobacz posta
    Masz całkowitą rację, system NEX ma dokładnie właśnie takie problemy.
    No wlasnie, a to juz cropek, to co dopiero takie maleństwo. Dlatego też trochę się skrzywiłem na fakt ze w nowym Fuji X1 jest także cropek. Małą matrycę to ja mogę mieć ale np. w dobrym kompakcie np. w Ricohu albo Sigmie.
    Völkchlor

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koniecpolska Zobacz posta
    Popatrz na obrazki z Nexowego E16 vs. mZD12mm.
    Nie widzę różnicy. Ale nie podchodzę do rogów z lupką - gdyby zależało mi na 24mm w dobrym świetle na pewno nie sprzedałbym LX5. Widzę (czy raczej czuję, bo nie mam) różnicę między podstawowymi dla mojego fotografowania kątami widzenia, odpowiadającymi 35-50mm w małym obrazku. Dobrze że jest Oly 17/1.7 tyle że wolę CZ 24/1.8. Dobrze że jest PanaLeica 25/1.4, tyle że stanowczo lepszy będzie 35/1.4 z Fuji X-Pro. A przyczyną tego, że atrakcyjniejszą ofertę (dla mnie) mają tu Sony i Fuji jest to, że zastosowali większą matrycę - jeżeli można pomieszać systemy walutowe - o 1 f-stop. Jakby poszli na całość i włożyli mały obrazek, były by dwa f-stopy - rozumiem jednak że nie dali rady.

    Cytat Zamieszczone przez koniecpolska Zobacz posta
    W Samsungowym NX 16mm jest dobre, ale kosztem zwiększenia odległości rejestrowej, niestety żegnaj LM Mount.
    O tym, przyznam bez bicia, nie wiedziałem - no to obrzydziłeś mi Samsunga już zupełnie.

    Cytat Zamieszczone przez koniecpolska Zobacz posta
    Nie wierzysz mi, zapytaj Fatmana - katuje NEX-5N i Panasa GH2.
    Nie mam możliwości porównać tych dwóch aparatów, wiem jednak co robi każdy crop z obrazkiem, o ile nie wyposażymy go w adekwatnie 1) szerokie 2) jasne szkła. Jeżeli nie spada DR i nie wyłazi szum - można cropować ile się chce. Ale jak widać przy u43 jest już ciężko.

    Edit: coś pochrzaniłem... oly 17mm jest... uwaga... f2.8 Witajcie w krainie absurdu.
    Ostatnio edytowane przez MariuszJ ; 21-01-2012 o 16:39

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  5. #25

    Domyślnie

    nie rozumiem dlaczego zawsze jest takie biczowanie 4/3 za jego rozmiar, podczas gdy aps-c jest w zasadzie szersze i nic poza tym.


    wracając do meritum. czekam co pokaże Olympus, bo 12/2 wygląda kusząco i może wreszcie będzie do czego to podpiąć.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koniecpolska Zobacz posta
    Popatrz na obrazki z Nexowego E16 vs. mZD12mm.
    No ale co to ma do rozmiaru matrycy który jest ponoć idealny?? Dwa różne szkła które nie mają nic do lepszości/jakości matrycy prócz tego, że kryją różne pola. Jak sony wypuści lepszej jakości szkło (choćby i 2x droższe) to co się stanie z tym argumentem ? Wtedy aps-c będzie idealnym rozmiarem?

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    No ale co to ma do rozmiaru matrycy który jest ponoć idealny?? Dwa różne szkła które nie mają nic do lepszości/jakości matrycy prócz tego, że kryją różne pola. Jak sony wypuści lepszej jakości szkło (choćby i 2x droższe) to co się stanie z tym argumentem ? Wtedy aps-c będzie idealnym rozmiarem?
    Może być nawet 5 razy droższe - w końcu E16 dostajemy realnie do nexa 5n za 300-400 zł. W zestawie nex+naleśnik to cena gołego Zuiko 12, do którego jeszcze trzeba dokupić jeden z tych korpusów u43, które dorównuje nexowi pod względem DR i szumów. Oczywiście, to kwestia osobistych preferencji, ale ja naprawdę wolę bezkompromisowość dla efektywnej ogniskowej 35-50mm a nie 24mm. Nie mówiąc o tym, że trudno nazwać Zuiko 12 bezkompromisowym.
    Ostatnio edytowane przez MariuszJ ; 21-01-2012 o 17:42

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bielik Zobacz posta
    nie rozumiem dlaczego zawsze jest takie biczowanie 4/3 za jego rozmiar, podczas gdy aps-c jest w zasadzie szersze i nic poza tym.

    No mnie się głównie o tą szerokość własnie rozchodzi - która już w cropku jest biedna..
    Völkchlor

  9. #29

    Domyślnie

    a mnie to cieszy bardzo (choć kiedyś napisałem, że bezlusterkowiec łączy wszystkie wady innych systemów) w latach 80 było bardzo dużo firm oferujących różne rozwiązania, w pewnym momencie mieliśmy wybór - nikon i canon, teraz znów mamy więcej możliwości (nie każdy żyje z fotografii, ogląda cropy itp) i niech będzie tych rozwiązań jak najwięcej to tylko radość dla potencjalnego klienta i unormowanie rynku wtórnego, a gdy przejdę na emeryturę fotograficzną taki aparacik jak na fotce bardzo by mi się podobał
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  10. #30

    Domyślnie

    To fakt, dawno nie było wojen systemowych
    Naucz się czytać

Strona 3 z 28 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •