Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: obudowa desktop

  1. #1

    Domyślnie obudowa desktop

    mam pytanie do znawców: czy są jeszcze na rynku obudowy do PCta typu desktop?
    Przeglądam oferty różnych firm i nie mogę takiej znaleźć. Wszyscy mają tower.
    Mam laptopa., który dożywa swoich dni. Pomyślałem o wymianie go na PCta. Ale miejsce mam tylko na półce nad biurkiem i wieża nie wchodzi w grę. Komputer głównie do pracy. Poza tym obróbka zdjęć. Pomyślałem sobie, że mając nowy sprzęt, zagrałbym sobie w jakąś grę, np. nowych Herosów.
    Czy możecie mi coś polecić? Moja znajomość sprzętu zatrzymała się na etapie, gdy 4 GB RAMu to był full wypas

  2. #2

    Domyślnie

    Szukaj obudowy typu media center

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Szukaj obudowy typu media center
    dzięki.
    A czy do takiej obudowy wejdą normalne karty, np. grafika? Pamiętam, że wtedy były specjalne (niższe) karty.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miron19j Zobacz posta
    dzięki.
    A czy do takiej obudowy wejdą normalne karty, np. grafika? Pamiętam, że wtedy były specjalne (niższe) karty.
    O ile będzie normalnej wysokości, czyli nie "slim", wejdą. Dobrej jakości takie blachy robi Zalman. Jedyny problem jest w dużych radiatorach. Są niektóre modele Scythe są wielkości torby kilo cukru. Takie coś nie wejdzie.

    Przykład który sam używam:

    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 17-01-2012 o 14:07
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Przykład który sam używam:

    toż to wygląda jak magnetowid VHS

    sprawdziłem ceny, za tyle to bym prawie komputer złożył

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miron19j Zobacz posta
    toż to wygląda jak magnetowid VHS
    sprawdziłem ceny, za tyle to bym prawie komputer złożył
    Tanie nie jest, ale to w całości ciśnieniowy odlew z aluminium ze szczotkowanym frontem. Jakość wykonania powala. Pierwsza klasa chłodzenie, w każdym rogu można wsadzić niskoobrotowy duży wiatrak. Miejsce na 4 HDD montowane na gumach. Nawet pilot w komplecie. Na przednim wyświetlaczu system może np wyświetlać info techniczne, newsy albo powiadomienia o nowej poczcie.

    Może na rynku wtórnym można takie coś upolować. Kiedyś też Chieftec robił desktopy, ale ostatnio o nich nic nie słychać.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 17-01-2012 o 14:23
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Tanie nie jest, ale to w całości ciśnieniowy odlew z aluminium. Jakość wykonania powala. Pierwsza klasa chłodzenie, w każdym rogu można wsadzić niskoobrotowy duży wiatrak. Miejsce na 4 HDD montowane na gumach. Nawet pilot w komplecie. Może na rynku wtórnym można takie coś upolować. Kiedyś też Chieftec robił desktopy, ale ostatnio o nich nic nie słychać.
    wiem, że jakość musi kosztować.
    Ale już wiem czego szukać. Teraz tylko kilka godzin czytania, porównywania i coś kupię.

  8. #8

    Domyślnie

    Dla ułatwienia: większość czołowych firm robi takie obudowy, jedne ładniejsze drugie brzydsze, z większą ilością gadżetów i mniejszą, w kolorach raczej nie da się*przebierać, bo dominują czerń i "szampański" (jak w klockach audio). Ceny jak pamiętam (bo poważnie rozważałem coś takiego) to od 400 do 1500 zł za te sensowniejsze. W Polsce różnie bywa z dostępnością niektórych modeli, co siłą rzeczy zawęża wybór.
    I'm one of those bad things that happen to good people

  9. #9

    Domyślnie

    wiem już. Sprawdziłem, tak na szybko, na Ceneo.
    Są takie podobne do komputera i takie bardziej do sprzętu audio. I takie trochę te - trochę te.
    Muszę sobie przysiąść i poczytać.

  10. #10

    Domyślnie

    możesz rzucić jeszcze okiem na serię della vostro 260st. może nie to samo, co 'obudowa' i pełnowartościowy komputer złożony samemu, jednak cena nie straszy zbyt + 3 lata NBD mogą się przydać
    trochę złomu w dużym plecaczku.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •