Close

Strona 226 z 355 PierwszyPierwszy ... 126176216224225226227228236276326 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 251 do 2 260 z 3545
  1. #2251

    Domyślnie

    do gryzienia polecamy zabawki skineeez (http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=8684), konga wubba, stare skarpety

  2. #2252

    Domyślnie

    Ja też zastosowałam się do patentu Juliusa i uwaga, uwaga: kilka minut po północy w najlepsze graliśmy w piłkę na podwórku! Młody w pierwszej chwili po wyjściu z domu był nieco niepewny ale zachęcony do zabawy szybko przestał zwracać uwagę na hałasy Przy okazji Mika wymyślił nową zabawę: kiedy ciągnę łopatę do śniegu staje na niej przednimi łapami i jedzie

    Jeśli chodzi o różnego rodzaju gryzaki + zabawki: u nas od dawna niezmiennie królują Kong Wubba Miś i wieprzowe wędzone ucho, które mimo mocnej eksploatacji wystarcza nam nawet na 2 tygodnie (suszone max 4 godziny...), Mika nie pogardzi też Wubbą Wet, różnymi sznurami do gryzienia i kartonowymi rurkami z ręczników kuchennych. Ku rozpaczy robotników lubi też podkradać sprzęty budowlano - remontowe: wałki, pędzle, szpachle Natomiast standardowy Kong mimo faszerowania go różnymi "zachęcakami" zupełnie nie rusza Mikulaka.

    I ciekawostka: w zamian za żwacza młody sam przychodzi na zakraplanie oczu
    Wolność to wśród mądrych ludzi żyć, widzieć dobroć w oczach ich... i szczęście...

  3. #2253

    Domyślnie

    Mam jakąś niechęć do zabawek piszczących Z silikonowych kaczek i kurzaków zawsze usuwam element piszczący
    Konga wubba mamy, pies raczej go traktuje jako zabawkę do przeciągania, aportowania, mniej do gryzienia.
    Czasem daję mu białe świńskie ucho. Obrabia też czasem....aport drewniany. A zęby wciąż wołają o więcej
    Muszę poszukać czegoś gumowego z wypustkami
    Czy ktoś z Was dawał szczeniakowi jakieś wielkie gnaty - np obgotowane kości cielęce? No właśnie... jeśli w ogóle kości to całkiem surowe czy trochę gotowane?

    Cytat Zamieszczone przez suomi Zobacz posta
    wieprzowe wędzone ucho, które mimo mocnej eksploatacji wystarcza nam nawet na 2 tygodnie (suszone max 4 godziny...),


    Guinnessowi białe suszone ucho starcza na... pół godziny. Wędzone są bardziej wytrzymałe???

    Cytat Zamieszczone przez suomi Zobacz posta
    I ciekawostka: w zamian za żwacza młody sam przychodzi na zakraplanie oczu
    Żwacze są pyszne, tyle, że młodemu chyba żołądkowo nie służą, tzn jakiś czas temu była próba i potem ... nagła pobudka alarmowa o 2 w nocy.... mam opory by znów próbować
    Ostatnio edytowane przez jm ; 01-01-2015 o 20:22
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

  4. #2254

    Domyślnie

    Z suszonego ucha szybko robi się flak i Mika przestaje się nim interesować natomiast uszy wędzone są bardziej sztywne więc nie dają się tak łatwo "rozmemłać". A my właśnie dostaliśmy u weterynarza zalecenie podawania żwaczy, ograniczają gazy które strasznie dręczyły młodego.

    Kości Mice jeszcze nie dawałam ale cielęce ugotowane były jedynymi, które bez strachu o perypetie żołądkowe mogliśmy czasem podać Azie , a ona po przejściach w "hodowli" miała bardzo wrażliwy przewód pokarmowy.

    Ja też unikam zabawek z piszczałkami w obawie, że pies je wygryzie i zje ale Kong Wubba jest mocny i dobrze zabezpieczony - element piszczący jest umieszczony w elastycznej piłce - brzuchu misia. Jedyna wada: kiedy Mika się napali i biega po domu piszcząc czasem ciężko wytrzymać
    Wolność to wśród mądrych ludzi żyć, widzieć dobroć w oczach ich... i szczęście...

  5. #2255

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jm Zobacz posta
    Mam jakąś niechęć do zabawek piszczących Z silikonowych kaczek i kurzaków zawsze usuwam element piszczący
    Cytat Zamieszczone przez suomi Zobacz posta
    Ja też unikam zabawek z piszczałkami
    Większość pewnie o tym wie, ale gdyby ktoś nie wiedział, to taka ciekawostka na temat zabawek piszczących

    Jeśli właściciel ma co do swojego psa plany, że będzie psem polującym, to spoko, można się bawić piszczącymi zabawkami.

    Jeśli jednak, właściciel ma podejrzenie, że w domu może kiedyś w przyszłości zawitać jakiś inny zwierzak oprócz obecnego np. mały kociak, fretka, papuga... kura, czy w końcu noworodek
    Powinno się unikać zabawek do gryzienia, które wydają wysokie piski. Dają psu mnóstwo radości, ale w młodej psiej główce utrwala się dosyć specyficzne zachowanie.

    Psy, szczeniaki najchętniej bawią się w polowanie. Na rodzeństwo, na zabawki, na sznurki, na stopy, a najchętniej na to co piszczy, bo niestety tak to działa w naturze, że to co żyje i jest złapane w ząbki- piszczy.
    Na końcu każdego polowania jest zagryzanie/ zabijanie ofiary- czyli to śmieszne potrząsanie pluszakami na lewo i prawo taki suplement, ale ciągle chodzi o to samo Gdy psiak za mocno gryzie swoje rodzeństwo, to to drugie zaczyna piszczeć baaardzo głośno i to jest sygnał, że trzeba przestać. Kiedy do zabawy zostaje już tylko człowiek, który nie piszczy wcale, albo zabawka, która piszczy cały czas tak samo, to pies nie wie kiedy przestać.
    Nic szczególnego, ale psia psychika działa na odruchach, więc pies wyrabia odruch łapania zębami tego co piszczy, bo to mu daje radość.
    Nie musi piszczałki dosłownie zabić, ale jeśli coś piszczy, to znaczy że trzeba to złapać zębami, albo nacisnąć łapą. No tak już jest :P
    Jak sobie taki odruch wyrobi, to później można już tylko ten odruch tłumić i psa oduczać niepożądanego zachowania, a to jest dosyć trudne i dla psa mało przyjemne

    Jeśli pies od razu będzie nauczony na piski reagować spokojem, wtedy można do domu sprowadzać najróżniejsze pisklaki i pies je łatwiej zaakceptuje.
    Potwierdzone doświadczeniem z moim owczarkiem niemieckim i kilkoma kociakami, szczeniakami, gryzoniami i ptakami.
    Się rozpisałem w ten Nowy Rok.
    Najlepszego

  6. #2256
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie

    Kurde, ja to jednak ludzi nie rozumiem... najpierw narzekają, że petardy, potem wychodzą z psem w nocy i płaczą, że uciekł... Zero pomyślunku!
    "Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie."
    D700, D600, 15 2.8, 35 1.4 ART, 85 1.4, 80-200 2.8 i inne niepotrzebne fotografowi rzeczy

  7. #2257

    Domyślnie

    No, dziwne to trochę.
    Ale cóż, tak samo nie rozumiem ludzi, że tak zażartuję, którzy 2 stycznia o 20 robią taką kanonadę, że moje pieski mało mnie po asfalcie nie przeciągnęły. Wiem, wiem, to moja wina, powinienem jeszcze parę dni poczekać z wychodzeniem z pieskami na spacer, aż wystrzelają wszystkie zapasy.
    Szlachta bawi się długo
    ...

    Wystukane w telefonie.
    D5200, N18-55/3.5-5.6G VR (kit), T17-50/2.8G VR, S8/3.5 AE

  8. #2258
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie

    Goral64, bez przesady. Jak ktoś jeszcze strzela 2 stycznia to ma we łbie coś nie tak.

    Jak miałem psa, to w noc sylwestrową starałem się, aby około 20 był po długim spacerze. Jak ktoś wychodzi w nocy, to sam się prosi o kłopoty.
    "Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie."
    D700, D600, 15 2.8, 35 1.4 ART, 85 1.4, 80-200 2.8 i inne niepotrzebne fotografowi rzeczy

  9. #2259
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Sylwester w PL przy kitajskim nowym roku to jak przebita detka przy wybuchu bomby atomowej... tu minimum tydzien napierdzielaja takimi fajerwerkami, ze w PL byscie trafili do paki za posiadanie broni masowego razenia Tu psy nie maja latwo...

  10. #2260

    Domyślnie

    i tak u Was trafiają na talerz...


    dodam od siebie, że nie kumam jak ludzie mogą nie zakładać adresowników psom- już 3 razy widzę post na fb o tym, że psiak nawiał ale adresownika nie miał..

Strona 226 z 355 PierwszyPierwszy ... 126176216224225226227228236276326 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •