Close

Strona 103 z 129 PierwszyPierwszy ... 35393101102103104105113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 021 do 1 030 z 1283

Wątek: Lightroom 4

  1. #1021

    Domyślnie

    niestety tego wytłumaczyć nie potrafię. Po tym co napisałeś zrobiłem test, do folderu z rawami wrzuciłem wywołane jpgi. Przy imporcie do LR'a pokazuje mi jedynie rawy. Po usunięciu z folderu rawów zaczyna przy imporcie pokazywać jpegi. Zatem albo jednak czymś te Twoje jpegi od rawów się różnią (np. nazwą), albo istnieje jakaś funkcjonalność o której nie pamiętam, bo jej nie używam (co jest u mnie całkiem możliwe niestety).

    edyta: odpowiadając na Twoje następne pytanie, używaj lampy z filtrami barwnymi, bo bez tego polegniesz i rawy wiele Ci nie pomogą, bo jeśli będziesz używał lampy to i tak nawet przy odbijaniu od tych kolorowych ścian moim zdaniem efekt może nie być zadowalający. Z tymi fioletowymi ścianami w ogóle będzie problem, bo o ile do pomarańczowych w miarę idzie dobrać filtr o tyle do fioletowych...hmmm najlepiej zrobić testy, bo nic mądrego bez sprawdzenia nie wymyślisz.
    Ostatnio edytowane przez look ; 15-03-2013 o 16:14

  2. #1022

    Domyślnie

    W sumie powinno być łatwo. Moim zdaniem.

    Ważne byś w aparacie ustawił WB na jakąś temperaturę (obojętnie jaką, możesz nawet postarać się o kilka fot testowych by dobrać WB najbliższy możliwie poprawny), wążne by wszystkie fotki były na takim samym WB.
    Tym sposobem nie pozwolisz by aparat sobie dobierał raz tak a innym razem inaczej...

    Po wciągnięciu do LR balans bieli możesz w bardzo łatwy sposób poprawić na wszystkich fotach w 2 ruchach.

  3. #1023

    Domyślnie

    To byloby zbyt piekne. Nawet w tym samym pomieszczeniu, ale w roznych jego miejscach, temperatura barwowa moze byc inna.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  4. #1024

    Domyślnie

    Wymieniłem kartę graficzną i Lightroom przyśpieszył. Przynajmniej tak mi się wydaje, zmiany parametrów suwaczków są szybciej przedkładana na podgląd zdjęcia. Zastąpiłem Ati radeona 4550 z 512 Mb nvidia quadra fx 1700, i jedna i druga karta dość wiekowa, nvidia obsługuje cuda, ale nigdzie nie znalazłem potwierdzenia, że LR to wykorzystuje. Komp to i5 2,66 ghz i16 gb ram. Być może wpływ na działanie ma też odinstalowanie sterowników i oprogramowania ati, które ładowało się przy starcie systemu. Nie wiem, czy ktoś miał podobne doświadczenia, ale może niektórzy się skuszą by sprawdzić, quadre fx 1700 kupiłem za 99 zł z roczną gwarancją.

  5. #1025

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rlat Zobacz posta
    Wymieniłem kartę graficzną i Lightroom przyśpieszył. Przynajmniej tak mi się wydaje, zmiany parametrów suwaczków są szybciej przedkładana na podgląd zdjęcia. Zastąpiłem Ati radeona 4550 z 512 Mb nvidia quadra fx 1700, i jedna i druga karta dość wiekowa, nvidia obsługuje cuda, ale nigdzie nie znalazłem potwierdzenia, że LR to wykorzystuje. Komp to i5 2,66 ghz i16 gb ram. Być może wpływ na działanie ma też odinstalowanie sterowników i oprogramowania ati, które ładowało się przy starcie systemu. Nie wiem, czy ktoś miał podobne doświadczenia, ale może niektórzy się skuszą by sprawdzić, quadre fx 1700 kupiłem za 99 zł z roczną gwarancją.
    Lightroom cuda test
    i3770k gtx670 16giga ram
    import 12 tyś rawów obciążenie procesora na poziomie 40% a gpu 2%
    Więc CUDów tu nie ma z grafiką a przydałby się

  6. #1026

    Domyślnie

    Jak sprawdzasz obciążenie GPU ?

  7. #1027

    Domyślnie

    ASUS GPU Tweak
    Przy okazji adobe bigde przy imporcie na 100% tak samo jak Lightroom korzysta z CPU i GPU
    Ostatnio edytowane przez Foto7 ; 21-03-2013 o 01:28

  8. #1028

    Domyślnie

    Witam, od zawsze obrabiam fotki w ACR + PS. Czy jestem w stanie zrealizować prawie to samo w Lightroom?
    Obrabia ktoś WYŁĄCZNIE I TYLKO WYŁĄCZNIE fotki w LIghtroom?
    "Nikon"

  9. #1029

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez josephebeloki Zobacz posta
    Witam, od zawsze obrabiam fotki w ACR + PS. Czy jestem w stanie zrealizować prawie to samo w Lightroom?
    Obrabia ktoś WYŁĄCZNIE I TYLKO WYŁĄCZNIE fotki w LIghtroom?
    Zależy jak zaawansowana jest twoja obróbka. LR to typowy program do katalogowania i obróbki zdjęć, PS to kombajn graficzny. W LR nie ma pracy na warstwach i innych zaawansowanych możliwości graficznych.

  10. #1030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rychu_cmg Zobacz posta
    Zależy jak zaawansowana jest twoja obróbka. LR to typowy program do katalogowania i obróbki zdjęć, PS to kombajn graficzny. W LR nie ma pracy na warstwach i innych zaawansowanych możliwości graficznych.
    Aha... no to ja warstwy podstawa. BW zaawansowane, no nic, trzeba będzie PS kupić ;/
    "Nikon"

Strona 103 z 129 PierwszyPierwszy ... 35393101102103104105113 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •