Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Jakość tanich filtrów polaryzacyjnych i połówkowych

    Witam serdecznie!
    Czy macie jakieś doświadczenia z tanimi filtrami polaryzacyjnymi i połówkowymi firm takich jak Akira, Green, Massa, Hama etc? Jaki negatywny wpływ na generowany obrazek ma ich niska cena? Czy jest sens kupowania drogich filtrów, przy założeniu ich sporadycznego stosowania?
    Wdzięczny będę za opinie.
    Pozdr.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  2. #2

    Domyślnie

    Mam ND vario/fader (zmienny) 4-400 chyba. Firmy niestety nie pamiętam, ale to dokładnie taki tani chińczyk. Nie wiem nawet czy nie Green. Generalnie to od jakichś 3/4 robi się bardziej granatowo, pod koniec skali już wyraźnie zamazuje magentą. Można to oczywiście poprawić w PS, ale jak masz kasę to dołóż choćby do Hamy (może będzie lepszy).
    I think in f-stops..
    24, 35, 50, 105

  3. #3

    Domyślnie

    ja nigdy nie używałem tanich wynalazków bo trochę było na forum o zafarbach, które one generują (oczywiście nie mówię tutaj o filtrach, które mają wprowadzać jakąś dominantę). Używam hoyi dmc (polar) i hitecha (połówka). Wybrałem kompromis między bezkompromisową jakością (Lee, B+W) a chińską loterią i jestem zadowolony. Wydać 200 zł i się wk..ć to tak jakby wyrzucić tą forsę w błoto. Wolę wydać 4 stówki i nie irytować się przy każdym ich użyciu.
    d7000 + N17-55/2.8 + N70-300VR + N35/2 + SB900 + frotka

  4. #4

    Domyślnie

    Ja używam Hamy i zafarbów nie stwierdziłem. Tzn. "używam" to może za dużo powiedziane.. to chyba najstarsza rzecz, jaką noszę w torbie. Została jeszcze z czasów DX, a teraz sięgam po nią sporadycznie, gdy potrzeba mi na szybko szarego. Niemniej żadnych przebarwień nie stwierdziłem. Pracowała kiedyś na Tokinie 12-24 i Sigmie 10-20.. oczywiście efekt polara na ultraszerokim jest znany, niemniej zafarbów, blików itp. trudno się doszukać.
    d800|d600|n28g|s50|n14-24|n24-70|t70-200|sb910|sb900|reporter dual rs

  5. #5

    Domyślnie

    Sęk w tym, że jeżeli chodzi o połówki to nawet lee wprowadzi zafarb (chyba że najlepszy filtr wyłapujący podczerwień, ale cena kosmiczna) - cyfrówki kompensują zafarb poprzez odpowiednie ustawienie balansu bieli, co jest możliwe tylko dla całego kadru, a dla połowy kadru przy połówce balans bieli będzie zafałszowany. Matryce są bardzo wrażliwe na to.
    D7000 T17-50 2.8 VC, nikkor 16-85

  6. #6

    Domyślnie

    Tylko, że zafarb od Lee (jeśli jest zauważalny) stosunkowo łatwo się usuwa w programie graficznym, a ten od filtrów niskiej jakości tak łatwo nie da się usunąć.

  7. #7

    Domyślnie

    podepnę sie pod pytanie a co myslicie o tym filtr połówkowy szary 25% (502) B+W 82 mm ??

  8. #8

    Domyślnie

    Jakość wysoka, ale równie wysoka niepraktyczność, bo przejście w szarość stale w tym samym miejscu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •