Close

Strona 52 z 117 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 1164
  1. #511
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    poludniowa Szwecja
    Posty
    51

    Domyślnie

    Ja kupilam ta nowa 85-ke i niestety wroci do sklepu - te aberracje sa koszmarne jak dla mnie. Wersja D w tym wzgledzie o wiele lepiej wypadla. Jak znajde troche czasu dzis to wrzyce jakies foty.
    http://www.flickr.com/photos/agneshka/
    ---------------------------------------
    Nikon d700 +24mm 2.8, 50 1.4 D, N 85 1.8, T Macro 90mm 2.8, T 70-300mm 4-5.6

  2. #512

    Domyślnie

    Koniecznie poprosimy jakieś zdjęcia
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!
    A to psikus

  3. #513

    Domyślnie

    Aberracja jest jedyną rzeczą, która mnie przeraża...z części rzeczy potrafię ją usuwać w miarę szybko i prosto, ale niekiedy się bawiłem mocno żeby to zlikwidować...niestety nie zawsze z zadowalającym skutkiem ;/
    Natomiast pytanie jest takie -> czy to na pewno aberracja to co widziałaś? Ja się kiedyś zdziwiłem jak 85 1.8D na fotach gdzie była na biało ubrana osoba też widziałem aberracje, a w testach wszędzie pisali, że to szkło mało aberruje...później okazało się, że to co niby widzę to nie aberracja tylko jakieś załamywanie się światła na brzegach białych elementów występujących na zielonym tle...bla bla bla....zwał jak zwał wyglądało to koszmarnie ;/ Na szczęście nie występowało to zawsze...

    A zdjęcia jak najbardziej poprosimy czym więcej tym lepiej....i tak kupie pewnie za ok miesiąc (chyba, że przypłynie gotówka to wtedy 1.4 )
    Ostatnio edytowane przez Esterhaven ; 11-03-2012 o 19:57
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  4. #514
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    poludniowa Szwecja
    Posty
    51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Esterhaven Zobacz posta
    Aberracja jest jedyną rzeczą, która mnie przeraża...z części rzeczy potrafię ją usuwać w miarę szybko i prosto, ale niekiedy się bawiłem mocno żeby to zlikwidować...niestety nie zawsze z zadowalającym skutkiem ;/
    Natomiast pytanie jest takie -> czy to na pewno aberracja to co widziałaś? Ja się kiedyś zdziwiłem jak 85 1.8D na fotach gdzie była na biało ubrana osoba też widziałem aberracje, a w testach wszędzie pisali, że to szkło mało aberruje...później okazało się, że to co niby widzę to nie aberracja tylko jakieś załamywanie się światła na brzegach białych elementów występujących na zielonym tle...bla bla bla....zwał jak zwał wyglądało to koszmarnie ;/ Na szczęście nie występowało to zawsze...

    A zdjęcia jak najbardziej poprosimy czym więcej tym lepiej....i tak kupie pewnie za ok miesiąc (chyba, że przypłynie gotówka to wtedy 1.4 )

    Jak na moj obecny stan wiedzy to aberracja. Ale moze myle to czyms innym. W kazdym razie na krawedziach obiektow widac zielone i fioletowe kanty. Musze RAWy zamienic na jpgi i wrzucic na dropbox to sobie zobaczycie w oryginalnym rozmiarze te zdjecia.
    http://www.flickr.com/photos/agneshka/
    ---------------------------------------
    Nikon d700 +24mm 2.8, 50 1.4 D, N 85 1.8, T Macro 90mm 2.8, T 70-300mm 4-5.6

  5. #515

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AgnieszkaT Zobacz posta
    Jak na moj obecny stan wiedzy to aberracja. Ale moze myle to czyms innym. W kazdym razie na krawedziach obiektow widac zielone i fioletowe kanty. Musze RAWy zamienic na jpgi i wrzucic na dropbox to sobie zobaczycie w oryginalnym rozmiarze te zdjecia.
    No właśnie dokładnie tak to wyglądało jak opisujesz...oczywiście to nie moja opinia była tylko gdzieś o tym wyczytałem.
    Ja już widzę na poprzedniej stronie gdzie są zdjęcia koni, że taki efekt - przyjmijmy aberracja - występuje tam gdzie widać pozostałości po śniegu (?)
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  6. #516
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    poludniowa Szwecja
    Posty
    51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Esterhaven Zobacz posta
    No właśnie dokładnie tak to wyglądało jak opisujesz...oczywiście to nie moja opinia była tylko gdzieś o tym wyczytałem.
    Ja już widzę na poprzedniej stronie gdzie są zdjęcia koni, że taki efekt - przyjmijmy aberracja - występuje tam gdzie widać pozostałości po śniegu (?)
    czyli to nie musi byc aberracja a roznice w kontrascie?
    zaraz podam linki.
    mam kilka dni na to, zeby oddac obiektyw, jesli mi nie pasuje. Przeszkadza mi ten efekt, ale moze to moja wina, bonajbardziej go widac na lekko niedoswietlonych zdjeciach.
    http://www.flickr.com/photos/agneshka/
    ---------------------------------------
    Nikon d700 +24mm 2.8, 50 1.4 D, N 85 1.8, T Macro 90mm 2.8, T 70-300mm 4-5.6

  7. #517

  8. #518

    Domyślnie

    Te aberracje są przeobrzydliwe...
    Ostatnio edytowane przez superkomornik ; 11-03-2012 o 22:03
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  9. #519
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    poludniowa Szwecja
    Posty
    51

    Domyślnie

    Musze dodac, ze poza tym "problemem" obiektyw ten ostrzy o wiele lepiej niz moj stary 85 1.8D.
    ponizej zdjecie niedoostrzane (zielone kanty widzac z prawej strony czapki)
    http://www.flickr.com/photos/agneshka/
    ---------------------------------------
    Nikon d700 +24mm 2.8, 50 1.4 D, N 85 1.8, T Macro 90mm 2.8, T 70-300mm 4-5.6

  10. #520
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    poludniowa Szwecja
    Posty
    51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez superkomornik Zobacz posta
    Te aberrację są przeobrzydliwe...
    tez tak uwazam.
    brrr...
    http://www.flickr.com/photos/agneshka/
    ---------------------------------------
    Nikon d700 +24mm 2.8, 50 1.4 D, N 85 1.8, T Macro 90mm 2.8, T 70-300mm 4-5.6

Strona 52 z 117 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •