Close

Strona 331 z 348 PierwszyPierwszy ... 231281321329330331332333341 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 301 do 3 310 z 3471

Wątek: Nikon D4

  1. #3301

    Domyślnie

    Cokolwiek z elektroniczną migawką?

  2. #3302

    Domyślnie

    Nie, to byłoby za proste.
    Chodzi o wytłumienie D4. Przy tańcu, niestety, niższej klasy AFy sobie nie radzą.

    Edyta podpowiada, że tam, gdzie się da używam Fuji x-e1.
    Ostatnio edytowane przez !AGresT ; 01-03-2018 o 21:15
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  3. #3303

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    To ja jeszcze raz.
    Spotkaliście się może z obudową wygłuszającą do aparatu? Kiedyś, w studiu Lutosławskiego, widziałem gościa, który miał aparat wewnątrz takiej jakby torby skajowej, nie wiem, jak to opisać, ale ewidentnie wygłuszającej. Niestety wyszedł w trakcie i nie zdążyłem do niego podejść. Wyglądało to na własnoróbkę, ale może istnieje coś tego typu na rynku. Wspomniany już Lutosławski ma taką akustykę, że słychać myśli sąsiada, a zdjęcia robić trzeba
    Ktoś coś?
    Robiłem research na ten temat pod kątem fotografii przyrodniczej, ale okazało się to nierealne. Natomiast znalazłem producentów którzy robią takie obudowy użyteczne właśnie np. podczas koncertów muzyki klasycznej.

    1. https://aquatech.net/ - nie wiem czemu teraz na ich stronie nie widzę tych produktów, a wyglądały zdecydowanie najsensowniej. Trzeba by do nich napisać.
    2. https://soundblimp.com
    3. http://www.fatboysoundblimp.com/
    4. raczej tylko jako ciekawostka - produkt Nikona https://www.nikonusa.com/en/nikon-pr...und-blimp.html - ale nie ma najmniejszych szans aby coś takiego wygłuszyło aparat do zera.
    Ostatnio edytowane przez pawel ; 08-03-2018 o 21:29

  4. #3304

    Domyślnie

    Niestety, o ile dobrze patrzyłem, nie ma obudów do umożliwiających dostęp do pokręteł/joysticków, poza tym nikonowskim, co jest chyba niegłupim rozwiązaniem. Taka luźna torba z wejściami na ręce. Muszę to przemyśleć.
    Na razie zrobiłem trzy występy, ale raczej głośne. Lutosławski dopiero w ten poniedziałek (o mało nie pojechałem w poprzedni )
    Co do wygłuszenia do zera, to w cuda nie wierzę, ale każde obniżenie hałasu jest pożądane.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  5. #3305

    Domyślnie

    Wg. mnie ten nikonowski patent nie ma prawa działać. Chyba, że jako akcesorium na mroźne dni Konstrukcja musi być zamknieta aby była dźwiękoszczelna inaczej na pewno będzie słychać, najwyżej tylko minimalnie ciszej. Takich zamknietych obudów używa(ło) się przy koncertach muzyki klasycznej czy na planach filmowych i ludzie sobie radzili bez pokręteł. Teraz już są trochę inne czasy i inne rozwiązania. Jeśli to pojedyncze akcje, wogóle bym się nie zastanawiał nad drogimi lub kiepskimi patentami, tylko pożyczył bym A7 od jakiegoś znajomego i tyle. Po co się męczyć z młotem pneumatycznym gdy ma się do wykonania delikatną i precyzyjną robotę? :]

  6. #3306
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Znajomy używa na koncertach bezlustra Fuji, nie kojarzę jaki model. On dużo foci, musi ma kontrakt z filharmonią.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #3307

    Domyślnie

    D810 (najcichsza migawka/lustro jakie używałem) + tele i jakiś balkon

  8. #3308

    Domyślnie

    Ciekawy temat.
    Kiedys prawie kupilem taka obudowe, ale sie w koncu nie zdecydowalem i chyba slusznie bo nie pamietam zebym robil jakas robote co tego wymagala.
    Widac jakos obszedlem, skleroza.
    Ale pamietam, jak to wygladalo. Teraz pomacalem tu i tam i faktycznie prawie nic nie ma, a jak jest to ceny jakies bezdzwieczne !
    To mozna, ale trudne - zrobic taki samemu.
    Konstrukcja czesciowo sztywna, czesciowo materialowa + wypelnienie gluszace.
    Duzo prac koncepcyjnych i szukania wlasciwych komponentow :^(

    A brak takich na rynku, lub wielka znikomosc to raczej skutek pokazania sie aparatow bez luster i "bez migawek" w klasie +- zawodowej.
    Zamiast obudowe do lustra za kilkaset $ fotograf bierze A7RIII + 300/2.8 i jedzie (przyklad calkowicie na rybe, zbieznosc przypadkowa)

  9. #3309

    Domyślnie

    Z bezlustrami jest kłopot z opóźnieniem, przez co zupełnie nie nadają się do fotografii tańca. Ba! Choć trudno w to uwierzyć, D600 ma zauważalne opóźnienie reakcji wpływające na to, że kadr jest odrobinę po. Mam też bezlustro, ale to nie jest idealne rozwiązanie.
    Chyba trzeba będzie pobawić się w Słodowego.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  10. #3310

    Domyślnie

    A po co wygluszanie lustra do zdjec tanca ?
    Chyba, ze to taniec mima z mimica :^D

    Sa takie gabki do wyciszania pomieszczen akustycznych, sa rozniste rozmiary, grubosci i materialy.
    Cos by wybral do takiego rekawka. Nie wiem niestety, jak z dostepnoscia w Polsce i do tego w detalu ...

Strona 331 z 348 PierwszyPierwszy ... 231281321329330331332333341 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •