Close

Strona 330 z 348 PierwszyPierwszy ... 230280320328329330331332340 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 291 do 3 300 z 3471

Wątek: Nikon D4

  1. #3291

    Domyślnie

    ShutterStill możesz rozwinąć "humorzastego"? Mam w planie zakup D4 i nigdy nie brałem pod uwagę by sprawdzać soft.
    D810, D4, Z6 Nikory 14-24, 24-70, 70-200, 14-30S, 24-70S Sigmy Art 35, 85, 105. 3x Reporter TTL200, SB900 i kilka YG, Ronin S, Ninja Flame, Tascam70d, Saramonic UwMic9

  2. #3292

    Domyślnie

    AF na różnych szkołach różnie działał a po podpięciu lampy wszystko do góry nogami znowu. Np z 24-70 front focus, z SB9x0 back focus a z SB800 super w punk,
    Z 14-24 super ale po podpięciu którejkolwiek z lamp mydło.
    Na 70-200mm na 70 front a ba 200 back focus. Sigma 35mm w punkt bez kalibracji takie humory

  3. #3293

    Domyślnie

    no to niezła jazda... być może był już w łapach jakiegoś domorosłego majsterka ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #3294

    Domyślnie

    Nie wiem..
    Sprzedałem znajomemu który sprawdził z jego 300mm f2.8 i ostrzejszy w punk.
    Tylko na mecze z jednym obiektywem będzie używał więc dla niego git, zadowolony.
    Ja mam drugi i żadnych problemów nie ma (oprócz lekko skrzypiącej klapki kart)

  5. #3295

    Domyślnie

    Jak czytam te opowieści to zaczynam się zastanawiać, czy może tylko mi trafia się sprawny sprzęt, a cała reszta świata dostaje uszkodzone sztuki.
    Nigdy nie używałem wspomagania z lamp ani tych świecidełek z korpusów (Pracuję na AF-C uruchamianym z przycisku AF-ON), a mam stosunkowo niewiele nietrafionych zdjęć, nawet w bardzo niesprzyjających warunkach.
    D814 | 12-300/1.4-4

  6. #3296

    Domyślnie

    dandan; bo zarówno d4 jak i d4s masz z bardzo pewny rąk
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #3297

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dandan Zobacz posta
    Jak czytam te opowieści to zaczynam się zastanawiać, czy może tylko mi trafia się sprawny sprzęt, a cała reszta świata dostaje uszkodzone sztuki.
    Nigdy nie używałem wspomagania z lamp ani tych świecidełek z korpusów (Pracuję na AF-C uruchamianym z przycisku AF-ON), a mam stosunkowo niewiele nietrafionych zdjęć, nawet w bardzo niesprzyjających warunkach.
    W AF-C wspomaganie z lamp nie działa więc nawet jakbyś chciał to nic z tego
    Po to są żeby używać.. W klubie nocnym bez szans na złapanie Focusa bez wspomagania.
    Poza tym napisałem, że druga sztuka jest wzorowa..

  8. #3298

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    dandan; bo zarówno d4 jak i d4s masz z bardzo pewny rąk
    D4s też już sprzedane?
    D5 w drodze?

  9. #3299

    Domyślnie

    Nie.... mogło to tak zabrzmieć, ale D4s nie jest ode mnie - znam natomiast jego poprzedniego właściciela
    U mnie D4s na razie ma się dobrze - Gdyby D5 był dla mnie idealny, to pewnie miałbym ogromne parcie żeby już mi służył, ale nie jest. Pewnie to już starość, ale coraz bardziej pragmatycznie podchodzę do sprzętu - gdybym przy obecnych cenach miał wybierać optymalny sprzęt to byłby to własnie D4. D4s ma (chyba) wszystko trochę lepsze, ale obecnie różnica w cenie miedzy D4 a d4s jest na tyle duża że nie wiem czy zdecydowałbym się na zamianę. Podobnie jest z D4s i D5 - D5 ma lepszy AF i lepszą ergonomię (np. możliwość przypisania 3 trybów pracy pod klawaisze), ale nie jest dla mnie aż tyle lepszy żebym zdecydował się na dopłatę. Zwłaszcza że niskie iso jest słabsze - a dla mnie to czasem ważne.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #3300

    Domyślnie

    To ja jeszcze raz.
    Spotkaliście się może z obudową wygłuszającą do aparatu? Kiedyś, w studiu Lutosławskiego, widziałem gościa, który miał aparat wewnątrz takiej jakby torby skajowej, nie wiem, jak to opisać, ale ewidentnie wygłuszającej. Niestety wyszedł w trakcie i nie zdążyłem do niego podejść. Wyglądało to na własnoróbkę, ale może istnieje coś tego typu na rynku. Wspomniany już Lutosławski ma taką akustykę, że słychać myśli sąsiada, a zdjęcia robić trzeba
    Ktoś coś?
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

Strona 330 z 348 PierwszyPierwszy ... 230280320328329330331332340 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •