Close

Strona 318 z 348 PierwszyPierwszy ... 218268308316317318319320328 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 171 do 3 180 z 3471

Wątek: Nikon D4

  1. #3171

    Domyślnie

    O zjadaniu baterii decyduje dużo czynników, np. ile przeglądasz zdjęcia, grzebiesz w menu, używasz VR/AF-C, filmujesz itd.

  2. #3172

    Domyślnie

    U mnie AF-C/VR zupełnie nie przeszkadza. Praktycznie mam cały czas kciuk na AF-On i innego trybu Af nie używam, a akumulator trzyma jak oszalały - zarówno w D4 jak i D500. Ale ja praktycznie nie zmieniam ustawień w menu i proporcjonalnie bardzo mało podglądam. Podejrzewam że największym zjadaczem jest właśnie LCD i jego obsługa - dlatego bezlustrowce, pomimo braku prądożernego mechanizmu lustra nieporównywalnie krócej pracują na akumulatorach.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #3173

    Domyślnie

    Jest jeszcze kwestia tego, z jakim szkłem pracuje korpus. Mam wrażenie, że kundelki mają większy apetyt na prąd niż Nikkory... Ale zgodzę się też z tym, że mimo wszystko VR i AF-C również ma na to wpływ.

  4. #3174

    Domyślnie

    Czyli jeśli nie używałbym AF-C i VR to przekroczyłbym 8-10tyś zdjęć na EN-EL18 w d4 i 3,5tyś na EN-EL15 ?

    Jeszcze jeden element może mieć znacznie - karta; W każdym nośniku elektronicznym zapis to większe zużycie prąd. Jeśli więc zapis jest błyskawiczny to i zwiększone zapotrzebowanie na energię trwa krócej a więc mniej energii jest na ten proces wykorzystywane.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #3175

    Domyślnie

    Nie wiem ile dokładnie byś zrobił więcej, ale myślę, że kilkaset na pewno. Te mechanizmy nie są napędzane powietrzem. Nie pobierają tyle prądu co ekran, ale jeśli pracują dużo to wpływ na aku.

  6. #3176

    Domyślnie

    Z całą pewnością. W mojej wypowiedzi miałem na myśli że nie są one kluczowym pożeraczem prądu i brałem pod uwagę jedynie optykę nikona (skoro VR).
    A wszystko zużywa energię - jeśli skróci się czas gotowości pomiarów (czy jak się to tam nazywa) to pewnie też jakoś wpłynie na wydajność aku - tylko czy istotnie ?
    Kolejny element to poziom jasności LCD.
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 25-07-2017 o 11:37
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #3177

    Domyślnie

    Pracuję wyłącznie na AF-C, najczęściej bez VR i mam słabszą wydajność aku niż Paweł, czyli praca z włączonym VR wydłuża pracę na aku
    Przeglądanie zdjęć i zaglądanie do menu zjada więcej energii niż robienie zdjęć w tym czasie, z D700 pracującymi na EN-EL4a miałem to samo.
    D814 | 12-300/1.4-4

  8. #3178

    Domyślnie

    Uściślę - to nie są moje standardowe wydajności tylko wtedy kiedy fotografuje duże w krótkim czasie.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  9. #3179

    Domyślnie

    W D3 przy aku z poziomem zużycia "2" robię 2.000-3.500 zdjęć, w zależności od "stylu" fotografowania. Zamiennik z poziomem zużycia "0" jest chyba podobnie wydajny. To są wyniki sprzed 2 lat. Teraz z racji częstszego fotografowania przy każdej okazji doładowuję na full więc ciężko mi powiedzieć czy wydajność się zmieniła.

  10. #3180
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Na ilość zdjęć ma też wpływ temperatura i .. czas migawki. Długie czasy żrą prąd. LCD i filmowanie - wiadomo.

    Co do farby - to co masz w D4 to pikuś. Fatalną trwałość farby ma D800. Co oni tam zrobili to nie wiem. Złazi na potęgę.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 26-07-2017 o 15:55

Strona 318 z 348 PierwszyPierwszy ... 218268308316317318319320328 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •