Close

Strona 314 z 348 PierwszyPierwszy ... 214264304312313314315316324 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 131 do 3 140 z 3471

Wątek: Nikon D4

  1. #3131
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2006
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Problem flary ponoć skutecznie usuwa serwis. Udało Ci się tę flarę "złapać"?
    Tak udało mi się tą flarę złapać i to w najgorszym możliwym momencie, kiedy para młoda wchodziła do kościoła.


    Niepewność AF? Na czym ona polega? Dla mnie właśnie AF w tym malutkim body jest rewelacyjny, skoro nie jest on pewny to nie wiem co można powiedzieć o AF w D800 czy D700.
    Mi D750 przez dwa lata zawiesił się raz. Winna raczej jednak była karta kolegi, która była w aparacie. Na swoich nigdy tego nie doświadczyłem.

    No tak, tylko 8 czy 15 tysięcy, co za różnica
    Dla mnie mało interesujące jest jak AF w D750 wypada względem D800 czy D700. Najważniejsze jak wypada względem D4s. Dla mnie jako posiadacza D4s jest gorsza i myśle że tyle w temacie.
    A różnica 7 tysięcy na sprzęcie, który wiem że mnie nie zawiedzie w kluczowych momentach a do tego będzie mi się wygodnie na nim pracowało przez parę lat nie jest znacząca.

    Pozdrawiam
    Nikon D4s, D750, S35 A f/1.4, S50 A f/1.4, S85 A f/1.4, N50 f/1.8

  2. #3132

    Domyślnie

    No bo w jednocyfrowacach płaci się głównie za ich bezkompromisowość w zakresie pewności działania. One mają zawsze działać i dawać materiał zdjęciowy spełniający wymagania komercyjne
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #3133

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lysy_zdw Zobacz posta
    Dla mnie mało interesujące jest jak AF w D750 wypada względem D800 czy D700. Najważniejsze jak wypada względem D4s. Dla mnie jako posiadacza D4s jest gorsza i myśle że tyle w temacie.
    A różnica 7 tysięcy na sprzęcie, który wiem że mnie nie zawiedzie w kluczowych momentach a do tego będzie mi się wygodnie na nim pracowało przez parę lat nie jest znacząca.

    Pozdrawiam
    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    No bo w jednocyfrowacach płaci się głównie za ich bezkompromisowość w zakresie pewności działania. One mają zawsze działać i dawać materiał zdjęciowy spełniający wymagania komercyjne
    AMEN
    i to jest wszystko w temacie
    ____________________
    Nikoniki i nikkoriki... D4s, D750, D3200, rybka 16, 14-24, 70-200, 24 f/1.4, 35 f/1.4, 50f/1.4, 85 f/1.4 i na deser fuji X100
    www.stefanolszak.pl

  4. #3134

    Domyślnie

    Jednocyfrowe body czy to Nikona czy Canona zawsze były, są i będą najlepsze w czasie swoich premier.
    Producenci wkładają wszystko co najlepsze jest w danej chwili do zaoferowania i przez te dziesiątki lat udowodnili, że są bezkompromisowy zarówno jeśli chodzi o działanie w każdych warunkach jak i ze kosztuje najwięcej.
    Po kilku latach sytuacja się trochę komplikuje bo do body semipro są stosowane technologie z wcześniejszych body jednocyfrowych i zaczynają dorównać jednocyfrowkom.
    Ale są to tylko wybiórcze własności, pewne kwestie nadal pozostają domena starszych body jednocyfrowych.
    Kto raz spróbuje jednocyfrowe body ten wie o co biega.
    Witam Irek
    D5 500/4VR TC 1.4 1.7 2.0

  5. #3135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Irma Zobacz posta
    Producenci wkładają wszystko co najlepsze jest w danej chwili do zaoferowania
    Tak nie do końca... Wkładają wszystko to, czego z grubsza oczekuje klientela, bo lepsze podzespoły czekają na kolejną premierę. Wszystko to, co już jest opracowane i czeka w laboratoriach na produkcję, jest lepsze niż to, co kupujemy w dniu premiery. Po prostu trzeba rozsądnie dawkować bajery, bo po włożeniu faktycznie wszystkiego w jednym roku, mogłoby się okazać, że za 2 lata akurat nie byłoby nic sensownego do zaoferowania i sprzedaż by się załamała.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  6. #3136

    Domyślnie

    Oglądałem sporo testów, i mój obecny D750 jest bardzo porównywalny w wielu kwestiach. Dopiero D5 daje jakaś większą różnicę. W D4 martwię się ze te 16 mpx będzie mało, po przyzwyczajwniu się do 24 mpx czesto kadruje/ucinam zdjecia w ps. Pod względem koloru, działania af, szumu D4 na podobnym poziomie co D750. Może poczekam na D5 ... Ale ta cena!

  7. #3137

    Domyślnie

    W wielu przypadkach d750 może być więcej niż wystarczający, ale jeśli dla kogoś nie ma różnicy w stosunku do d4, to poza pracą na iso 12800 albo więcej nie zobaczy też tej różnicy także między D5 (no może poza tym że d5 będzie cięższy i na inne inne karty) a chyba niewiele osób pracuje gównie na tak kosmicznych czułościach ?
    Poza tym warto otrząsnąć się trochę od tych mpix - cała masa materiału który widzimy niemal wszędzie, pochodzi z archiwów, z czasów kiedy 16mpix to była max rozdzielczość w reporterce, a większość pochodziła z 10 albo 12mpix. Jeden z bardziej dbających o jakość zdjęć stocków dopuszcza pliki o min 2500pix na długim boku - czyli 4mpix. I sprzedaje je po interpolacji liniowej 100% jako wysokiej rozdzielczości (ok 16mpix). Sam znam przynajmniej 2 fotografów, którzy napompowali materiał z d3 do rozdzielczości 20mpix żeby dostosować je do wymogów zamówienia i nie dość że zostały przyjęte (bez exifów) , to jeszcze wszyscy piali jakiej są wysokiej jakości. Pamiętam także jak za czasów d2h (4mpix) któryś reporter opisywał że dla agencji które odrzucały jego materiał ze względu za małą rozdzielczość, zaczął dostarczać go w postaci naświetlonych materiałem z d2h slajdów. I znów się okazało że jest świetnie
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 01-01-2017 o 20:26
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  8. #3138

    Domyślnie

    Nie do końca tak jest.
    Weźmy wydruki wielkoformatowe na papierze i sytuacja zmieni się diametralnie.
    Wtedy jak najbardziej wskazane jest wyższa ilość mpix.
    Internet a wydruki wielkoformatowe to dwie różne dziedziny prezentacji zdjęć.
    Witam Irek
    D5 500/4VR TC 1.4 1.7 2.0

  9. #3139

    Domyślnie

    Ale ja nie pisałem o internecie tylko o publikacjach i wydrukach. Nie chce mi się po raz kolejny wałkować tematu... W każdym razie nikt z oglądających moje zdjęcia w postaci wysokiej jakości wydruków 60x40 i 90x60, zrobionych ze starannie przygotowanych plików, nie zwrócił uwagi że tym z d700 czego brakuje, a te z d800 jakoś się wyróżniają. Wszystkie mają jakość którą ocenili jako bardzo wysoką. Także klienci kupujący zdjęcia (mieszane - z d700, d800, rx100, D4) do np. kalendarzy w sporym formacie, nie narzekali że któreś wyglądały gorzej, albo że się nie nadają.
    Każde zdjęcie można dobrze albo źle przygotować pod konkretną publikację - jak się to źle zrobi, to materiał z d800 może wyglądać gorzej niż ten z d700
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 04-01-2017 o 12:14
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #3140

    Domyślnie

    Coś Ty taki podirytowany?
    Więcej luzika.

    Do internetu wystarczy 2mpix i proszę zrób z tego wydruk 70X100cm?
    Chciałem tylko to powiedzieć.
    Ostatnio edytowane przez Irma ; 04-01-2017 o 12:41
    Witam Irek
    D5 500/4VR TC 1.4 1.7 2.0

Strona 314 z 348 PierwszyPierwszy ... 214264304312313314315316324 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •