Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 59
  1. #1

    Domyślnie Rola przycisku AF-ON w D700

    Witam, na body D700 jest przycisk AF-ON... Wczesniej fotografowalem D90 i teraz mam zagwozdke jak ten przycisk moze mi ulatwic zycie?
    pa pa para tu du... www.2Dstudio.de

  2. #2

    Domyślnie

    Możesz sobie zatrzymać AF w trybie AF-C, albo go uruchomić w AF-S, choć właściwie można i na odwrót, jak co komu pasuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Wczesniej lapalem AF wciskajac spust do polowy, no ale fakt przy AF-C to o blokadzie moglem zapomniec...
    pa pa para tu du... www.2Dstudio.de

  4. #4

    Domyślnie

    ...bądź też zupełnie przenieść AF ze spustu na ten przycisk (we wszystkich trybach), co jest dla mnie najwygodniejszą opcją

  5. #5

    Domyślnie

    Mozesz podac jakies sytuacje? Dlaczego lepiej tym przyciskiem, mozna tez spust do polowy przytrzymac... Sorrki, ale jakos sobie radzilem bez AF-on i teraz mam z nim klopot
    pa pa para tu du... www.2Dstudio.de

  6. #6

    Domyślnie

    Generalnie masz lepszą kontrolę nad AF. Ja mam ustawiony AF-C praktycznie cały czas. Wciskam AF-ON i strzelam spustem kiedy potrzebuję. Spust nigdy nie będzie przyblokowany, jeżeli nawet w danej chwili AF-S dalej by ostrzył. Inne zastrosowanie to gdy fotografuję ruchome obiekty mogę ustawić ostrość na jakimś punkcie, czy planie i czekać aż mój ruchomy obiekt ustawi się w strefie ostrości - mogę wtedy szybko pstryknąć nie martwiąc się o AF. Kolejna rzecz, to np. strzelanie panoram (każda klatka ma ostrość na ten sam punkt), albo przy bracketingu do HDRów.

    Przy statycznych scenach wygodnie też ustawić ostrość na danym punkcie i przekadrować przed strzałem. Można wtedy kilka różnych kadrów strzelić jeden po drugim bez ruszania AF.

    Po tym jak się przywzyczaiłem logiczne wydaje się dla mnie rozdzielenie zupełnie na niezależne płaszczyzny ustawianie ostrości i strzelanie zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez hateom ; 05-01-2012 o 16:52

  7. #7

    Domyślnie

    Przenieś sobie AF na przycisk AF, na spuście migawki zostaw blokadę ekspozycji.

    W sytuacji, gdzie AF musisz zablokować na jednym elemencie, a pomiar ekspozycji na innym - to najwygodniejsze rozwiązanie
    "Optymalna ekspozycja jest kwestią gustu"

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pJarosław Zobacz posta
    Mozesz podac jakies sytuacje? Dlaczego lepiej tym przyciskiem, mozna tez spust do polowy przytrzymac... Sorrki, ale jakos sobie radzilem bez AF-on i teraz mam z nim klopot
    spustem do połowy blokuje pomiar, af-on to af, mnie tak wygodniej pytanie co i w jaki sposób fotografujesz
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  9. #9

    Domyślnie

    Po paru sytuacjach w których AF nie mógł się zdecydować na co ustawić ostrość spróbowałem tej funkcji i teraz nie wyobrażam sobie aby mogło być inaczej.Używam również w makro do szybkiego
    przeostrzania.To jedyny guzik w d700 gdzie po trzyletnim używaniu korpusu wytarł się napis.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja zajechalem spust w D90 tez po trzech latach ostrosc blokowalem spustem do polowy lub wyłączałem w celu jej blokady. Ekspozycje blokowalem przyciskiem do jej blokowania albo manual... No a ten AF-on jakos tylko "jest" i nie widzialem do nigo zastosowania, D700 mam dwa tygodnie wiec moze jeszcze wszystko przede mna...
    Ostatnio edytowane przez FHR ; 18-01-2013 o 00:05 Powód: "wylanczalem"
    pa pa para tu du... www.2Dstudio.de

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •