Close

Strona 2213 z 2246 PierwszyPierwszy ... 12131713211321632203221122122213221422152223 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 22 121 do 22 130 z 22451
  1. #22121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 6868 Zobacz posta
    ... tylko ptaszor ma lekkie hallo
    Zauważyłem dopiero jak napisałeś. Niepotrzebnie włączone wyostrzanie przy eksporcie z LR. @akustyk , dzięki

  2. #22122

    Domyślnie

    55-200@7.1
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wirażowa-2017-1.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	1,27 MB
ID:	17107
    Fuji

  3. #22123

    Domyślnie

    Troche przejrzałem zdjec testów itd itp. i jeśli chodzi o zdjęcia to widać że jest coraz gorzej z nowszymi "generacjami" matryc Fuji.
    https://www.dpreview.com/reviews/ima...94748178520962

    starsza matryca z X-T10 widać że góruje nad nowszymi a zwiększanie rozdzielczości nie wyszło jednak na dobre.

  4. #22124

    Domyślnie

    W nowszych matrycach masz dużą przewagę rozdzielczości, więc możesz zdjęcie lekko odszumić i zmniejszyć, wciąż zachowując wyższy poziom detali i niższy poziom szumu, niż w X-T10. Warto też mieć na uwadze, że ten fiolet w cieniach to zasługa Lightrooma.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #22125

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    W nowszych matrycach masz dużą przewagę rozdzielczości, więc możesz zdjęcie lekko odszumić i zmniejszyć, wciąż zachowując wyższy poziom detali i niższy poziom szumu, niż w X-T10. Warto też mieć na uwadze, że ten fiolet w cieniach to zasługa Lightrooma.
    Nie zgodzę się
    co z tego że rozdzielczość jest większa?
    Zauważ że w podanym linku wszystkie zdjęcia są zmniejszone do rozmiaru T10 więc powinniśmy mieć zysk i mniejsze zaszumienie przeskalowując 24 Mpix do 16Mpix a tu tego nie widać.
    np. matryca z Samsunga NX1 ma 28MPix i tu już widać bardzo duży zysk
    https://www.dpreview.com/reviews/ima...12408669051377

    Odszumianie, a to wina LR ? daj spokój - to po co by były te testy?
    no tak można odszumiać ale z kolei tracisz tę przewagę czyli rozdzielczości, tak?
    poza tym pościągałem sobie RAW-y ze wszystkich fuji i nowsze matryce bardzo szybko zaczynają szumieć.

  6. #22126

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    Zauważ że w podanym linku wszystkie zdjęcia są zmniejszone do rozmiaru T10 więc powinniśmy mieć zysk i mniejsze zaszumienie przeskalowując 24 Mpix do 16Mpix a tu tego nie widać.
    No weź sobie popatrz na poziom detali. W X-T10 mydełko...
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #22127

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    No weź sobie popatrz na poziom detali. W X-T10 mydełko...
    no i jaki jest? tylko niewiele większy detal, ale znów zapomniałeś o "bandingu" a po odszumianiu tracisz detal więc...
    No chyba że są tutaj sami zawodowcy i drukują duuże wydruki no to troszkę większy detal się przyda
    a co do pikseli to mi kurcze wystarcza 12Mpix ze starego 5D i nawet druk w okolicy A3 spokojnie wystarcza ale ja jestem amator to co ja tam wiem.

  8. #22128

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    ...ale znów zapomniałeś o "bandingu"...
    O jakim bandingu?

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    ...a po odszumianiu tracisz detal więc...
    Skoro masz go więcej, to możesz sobie pozwolić na to, żeby trochę go stracić.

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    No chyba że są tutaj sami zawodowcy i drukują duuże wydruki no to troszkę większy detal się przyda
    a co do pikseli to mi kurcze wystarcza 12Mpix ze starego 5D i nawet druk w okolicy A3 spokojnie wystarcza ale ja jestem amator to co ja tam wiem.
    Właśnie Ci próbuję wytłumaczyć, że te piksele można wykorzystać nie tylko do dużych wydruków, ale też dla uzyskania lepszej jakości obrazu przy mniejszych formatach.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #22129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Właśnie Ci próbuję wytłumaczyć, że te piksele można wykorzystać nie tylko do dużych wydruków, ale też dla uzyskania lepszej jakości obrazu przy mniejszych formatach.
    proszę bardzo zdjęcia zmniejszone do mniejszego formatu - wydruku w rozdzielczości 8Mpix (format około A4)
    https://www.dpreview.com/reviews/ima...63341949617815

    gdzie ta lepsza jakość? gdzie zysk z większej rozdzielczości (ODNOŚNIE SZUMÓW) ? przecież kolorowy szum jest dalej widoczny.

  10. #22130

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    gdzie ta lepsza jakość? gdzie zysk z większej rozdzielczości (ODNOŚNIE SZUMÓW) ? przecież kolorowy szum jest dalej widoczny.
    Mogę tylko zacytować samego siebie:

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    W nowszych matrycach masz dużą przewagę rozdzielczości, więc możesz zdjęcie lekko odszumić i zmniejszyć, wciąż zachowując wyższy poziom detali i niższy poziom szumu, niż w X-T10.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Strona 2213 z 2246 PierwszyPierwszy ... 12131713211321632203221122122213221422152223 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •