Close

Strona 51 z 2246 PierwszyPierwszy ... 414950515253611011515511051 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 22451
  1. #501

    Domyślnie

    To widać na samplach z dpreview, rzeczywiście jest do bani.
    Jestem bardzo zawiedziony.
    Ostatnio edytowane przez qbic ; 08-05-2012 o 11:51

  2. #502

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez seler Zobacz posta
    Po czym wnosisz owo "agresywne odszumianie" w raw x1? Przecież szum jak najbardziej jest tylko nie w kolorowe paćki. Porównanie do ff też trochę od czapy, porównaj raw z x1 do odszumionych jpg-ów z innych apsc.
    No po samplach z DPreview
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #503

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez seler Zobacz posta
    robi wrażenie, nawet na 6400 nie ma kolorowych ciapek... nex7 daleko tyle i OM-D również, tylko modlić się o umocnienie jena i euro oraz silne urealnienie ceny tego aparatusa
    Czy my na pewno oglądamy tę samą stronę?

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  4. #504

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    No po samplach z DPreview

    Patrzę na sample na stronce i właśnie nie widzę tego "agresywnego odszumiania" trochę się słabo porównuje bo zdjęcie z każdego aparatu jest robione z tej samej odległości bez względu na ogniskową obiektywu, więc ciężko ocenić stratę detalu 1:1, ale odszumiony jpg z innych apsc wygląda już bardzo słabo w porównaniu do raw z x1 więc zastanawiam się skąd wniosek o "agresywnie odszumionym raw"?

    Czy inne informacje potwierdzają że fuji odszumia raw-y?

  5. #505

    Domyślnie

    Przecież ten RAW po ACR jest jak rozbabrany syf, jak można tego nie widzieć?

  6. #506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez seler Zobacz posta
    Patrzę na sample na stronce i właśnie nie widzę tego "agresywnego odszumiania" trochę się słabo porównuje bo zdjęcie z każdego aparatu jest robione z tej samej odległości bez względu na ogniskową obiektywu, więc ciężko ocenić stratę detalu 1:1, ale odszumiony jpg z innych apsc wygląda już bardzo słabo w porównaniu do raw z x1 więc zastanawiam się skąd wniosek o "agresywnie odszumionym raw"?

    Czy inne informacje potwierdzają że fuji odszumia raw-y?

    Ok. nie ma co dyskutować Ty widzisz że jest "czysto" ja widzę że jest totalna miazga. Ty się zachwycasz ja jestem rozczarowany - to subiektywen odczucia i pewnie nie ma co się przekonywać
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #507

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    Przecież ten RAW po ACR jest jak rozbabrany syf, jak można tego nie widzieć?

    Patrzę sobie na czarny fragment butelki:


    i owszem, obrazek jest bardziej miękki (ale jest miękki na wszystkich ISO) i szum ma inną strukturę (ale matryca też ma inną strukturę niż standardowa) ale szum jest, dla porównania podpiąłem odszumione obrazki z innych matryc i nieodszumiony z nexa.

    Być może jest to kwestia demozaikowania, być może rzeczywiście coś fuji z rawem robi, ale wydaje mi się że stwierdzenie o "agresywnym odszumianiu" jest cokolwiek nadużyciem.

  8. #508

    Domyślnie

    Obraz nie powinien być miękki bo ta matryca nie posiada filtra AA.

  9. #509

    Domyślnie

    Widze ze Grupa Zawodowych Pixelomaniakow na Wysokim Iso rowniez tu dotarla
    Zrobcie sobie wydruki z tych rawow w formacie w jakim najczesciej drukujecie i wtedy szukacje roznic
    Road to Manila

  10. #510

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez seler Zobacz posta
    Przecież szum jak najbardziej jest tylko nie w kolorowe paćki.
    Szumu właśnie za bardzo nie ma. Są ciapki, chociaż niekolorowe.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Strona 51 z 2246 PierwszyPierwszy ... 414950515253611011515511051 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •