Close

Strona 2119 z 2246 PierwszyPierwszy ... 1119161920192069210921172118211921202121212921692219 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 181 do 21 190 z 22451
  1. #21181

    Domyślnie

    w czym najlepiej obrabiać rawy z fuji na windowsie?
    Ostatnio edytowane przez dvd_100 ; 09-07-2018 o 17:37

  2. #21182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Walle Zobacz posta
    Czy ktoś z Was posiadał lub posiada T-10 i zamienił lub uzupełnił go korpusem T-2?
    Jeśli tak, to bardzo proszę o subiektywne opinie i odczucia związane z ich używaniem.
    W T-10 najbardziej wkurza mnie pomiar światła i (w niektórych sytuacjach zdjęciowych) filetowy zafarb na zdjęciach. Zastanawiam się jak to wygląda na nowej matrycy ?
    Mam X-T10, testowałem parę innych korpusów z 24-megapikselową matrycą X-Trans (X100F, X-T20, X-T2, X-Pro2). Nie zauważyłem żadnych problemów z działaniem światłomierza. Raczej mało prawdopodobne jest, że ma on cokolwiek wspólnego z rodzajem matrycy - będzie działał tak, jak producent wyskalował w nim 18-procentową szarość w przypadku pomiaru punktowego i jakich "inteligentnych" sztuczek nauczył go przy pomiarze matrycowym. Natomiast jeśli chodzi o kwestię zafarbu, to dochodzi już kolejny kolor - wcześniej ludzie narzekali na niebieski zafarb, pomarańczowy zafarb, zielony zafarb, a teraz na fioletowy. Fuji ma chyba wszystkie możliwe zafarby A tak serio, to należałoby doprecyzować, o jakie warunki oświetleniowe chodzi, jaki balans bieli i jaką symulację filmu, a następnie pokazać kilka kadrów i porównać je z kadrami z aparatów, które nie mają takiego problemu. Ja się z nim nie spotkałem, szczerze mówiąc.

    Cytat Zamieszczone przez dvd_100 Zobacz posta
    w czym najlepiej obrabiać rawy z fuji na windowsie?
    Pewnie nie ma jednego najlepszego narzędzia do wywoływania RAWów - każda ma jakieś wady i zalety. Najlepiej spróbować tego, co już masz i poświęcić trochę czasu na znalezienie optymalnych ustawień.
    Ostatnio edytowane przez epicure ; 09-07-2018 o 19:19
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #21183

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Mam X-T10, testowałem parę innych korpusów z 24-megapikselową matrycą X-Trans (X100F, X-T20, X-T2, X-Pro2). Nie zauważyłem żadnych problemów z działaniem światłomierza. Raczej mało prawdopodobne jest, że ma on cokolwiek wspólnego z rodzajem matrycy - będzie działał tak, jak producent wyskalował w nim 18-procentową szarość w przypadku pomiaru punktowego i jakich "inteligentnych" sztuczek nauczył go przy pomiarze matrycowym. Natomiast jeśli chodzi o kwestię zafarbu, to dochodzi już kolejny kolor - wcześniej ludzie narzekali na niebieski zafarb, pomarańczowy zafarb, zielony zafarb, a teraz na fioletowy. Fuji ma chyba wszystkie możliwe zafarby A tak serio, to należałoby doprecyzować, o jakie warunki oświetleniowe chodzi, jaki balans bieli i jaką symulację filmu, a następnie pokazać kilka kadrów i porównać je z kadrami z aparatów, które nie mają takiego problemu. Ja się z nim nie spotkałem, szczerze mówiąc.



    Pewnie nie ma jednego najlepszego narzędzia do wywoływania RAWów - każda ma jakieś wady i zalety. Najlepiej spróbować tego, co już masz i poświęcić trochę czasu na znalezienie optymalnych ustawień.
    Czytałem, ze większość wywoływarek średnio sobie radzi z matrycami x-trans. Najlepiej to chyba capture one pro

  4. #21184

    Domyślnie

    Nie mam ochoty spierać się i udowadniać innym, czy zafarb jest, czy go nie ma, ale zapewniam że daltonistą nie jestem.
    Używam równolegle Fuji (4 lata, 3 korpusy) i lustrzanek Nikona i widzę różnicę zarówno w kolorystyce zdjęć jak i naświetleniu.
    Miałem nadzieję, że odpisze ktoś, kto używa bądź używał równolegle tych korpusów i napisze mi '' tak jest/nie ma różnicy w jakości zdjęć, w tym min. w naświetleniu, balansie bieli itp..."

    Wywoływarka nie ma nic do rzeczy w zafarbie, on jest na surowych JPG-ach (symulacja standardowa). Widzę je na swoich zdjęciach, widziałem je choćby na prezentacji w Toruniu na zlocie Fuji, gdzie zaproszony gość prezentował zdjęcia z Fuji i swojego Canona.
    Tam akurat były zdjęcia nocnego nieba i różnica była tak widoczna, że na 100% dało się powiedzieć którym aparatem były zrobione.
    Ja takich zdjęć nie mam, bo je wywalam.

    Dla mnie koniec tematu. Kupię T-2 i napiszę jak to wygląda z mojego punktu widzenia .

  5. #21185

    Domyślnie

    Kupuj, kupuj bo dobry czas z kitem 18-55 kesz beka jest 1700 pln


    Zafarb na X-T1 był, był bo nie mam już Fuji.

  6. #21186

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Walle Zobacz posta
    filetowy zafarb na zdjęciach. Zastanawiam się jak to wygląda na nowej matrycy ?
    fioletowy?

    https://www.mirrorlessons.com/2016/0...rid-artefacts/

    https://medium.com/@nevermindhim/x-t...t-567128c167cc

    https://www.fuji-x-forum.com/topic/4...#comment-39412
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 09-07-2018 o 21:08

  7. #21187

    Domyślnie

    Zawsze w takich przypadkach, gdy pojawia się sugestia zrobienia jakiegoś porównania, to nigdy nie ma zdjęć i kończy się na "nie było tematu". Naszło Cię, żeby napisać o tym zafarbie, bo oglądasz właśnie jakieś zdjęcia, na których jest on widoczny, czy też może przypomniały Ci się w tej chwili wszystkie te zdjęcia, które wylądowały w koszu?

    Cytat Zamieszczone przez Walle Zobacz posta
    Używam równolegle Fuji (4 lata, 3 korpusy) i lustrzanek Nikona...
    Może to po prostu ten słynny żółty nikonowski zafarb sprawie, że zdjęcia z Fuji wydają się bardziej fioletowe
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #21188

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Walle Zobacz posta
    Nie mam ochoty spierać się i udowadniać innym, czy zafarb jest, czy go nie ma, ale zapewniam że daltonistą nie jestem...
    Niestety ale jest. Masz rację.

  9. #21189

  10. #21190

    Domyślnie

    Dzięki za reklamę, ale czego one dowodzą? Pierwsze trzy są ze smartfona, a fioletowa plama na ostatnim to blik od lampy, która znalazła się tuż poza kadrem.

    Co to za mityczny zafarb? Dotyczy wszystkich zdjęć, czy tylko niektórych? Dotyczy całych zdjęć, czy tylko ich fragmentów?
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Strona 2119 z 2246 PierwszyPierwszy ... 1119161920192069210921172118211921202121212921692219 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •