Close

Strona 2012 z 2246 PierwszyPierwszy ... 1012151219121962200220102011201220132014202220622112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 20 111 do 20 120 z 22451
  1. #20111

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez basket Zobacz posta
    Jak coś leci na wysokości 100 metrów 800 km/h jesteś wstanie stwierdzić czy trafiłeś z ostrością?
    Cytat Zamieszczone przez Córka_Kleofasa Zobacz posta
    Który najlepiej sposób sprawdza się Wam w śledzeniu obiektu (np. przejeżdzające auta)
    Nie sądzę by chodziło o prędkości powyżej 200km/h...
    Cytat Zamieszczone przez basket Zobacz posta
    Czy zatem absurdem jest robienie zdjęć serią, by np. mieć pewność, albo żeby wybrać lepsze zdjęcie?
    Widzisz, w lustrzance przy prędkościach na poziomie 100-120km/h można mieć ostrą każdą klatkę przy 10 fps...
    Cytat Zamieszczone przez basket Zobacz posta
    AF-C w bezlusterkowcach nie istnieje
    To wyjaśnia cały absurd...
    Cytat Zamieszczone przez basket Zobacz posta
    czy nadal twierdzisz, że absurdem jest używanie serii do zdjęć poruszających się obiektów?
    Uważam absurdem ustawianie ostrości tylko na pierwszym zdjęciu. Bo jeśli zostanie ona poprawnie ustawiona to oczywiste jest, że reszta zdjęć nie ma prawa być ostra...
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 18-02-2018 o 19:18

  2. #20112
    C_K
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Przecież to jest jakiś absurd... Absurd w sensie ogólnym- może w bezlustrach to jakaś "norma"...
    Nie tylko w bezlustrach bo w lustrach ze średniej półki tez pozostawia wiele do życzenia. Śledzenie 3d w moim D7100 jest też słabiutkie.

  3. #20113

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Córka_Kleofasa Zobacz posta
    Nie tylko w bezlustrach bo w lustrach ze średniej półki tez pozostawia wiele do życzenia. Śledzenie 3d w moim D7100 jest też słabiutkie.
    Absurdem jest ustawianie ostrości do pierwszego zdjęcia o czym wspomniano wyżej. D7100 ustawia ostrość dla każdej klatki, pomiędzy klapnięciami lustrem. A jak to się sprawuje zależy nie tylko od body ale i od szkła.

  4. #20114

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Absurdem jest ustawianie ostrości do pierwszego zdjęcia o czym wspomniano wyżej. D7100 ustawia ostrość dla każdej klatki, pomiędzy klapnięciami lustrem. A jak to się sprawuje zależy nie tylko od body ale i od szkła.
    Nikon kładzie na łopatki fuji pod względem AF-C i to jest fakt niezaprzeczalny. Tak dokładnie to już nie pamiętam, ale D90 chyba był lepszy
    Fuji

  5. #20115

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Absurdem jest ustawianie ostrości do pierwszego zdjęcia o czym wspomniano wyżej...
    W "wolniejszych" aparatach często jest to opcja pozwalająca uzyskać zauważalnie szybszą serię. Czasami te 4-5 klatek to za mało, by trafić z odpowiednią fazę ruchu i o ile ten ruch nie odbywa się od lub w stronę operatora a raczej równolegle lub góra - dół to może się to sprawdzić (mam na myśli, AF ustawiający ostrość tylko na pierwszą klatkę). Czasami z tego korzystam focąc psa gdy biegnie równolegle do mnie lub skacze do góry. Nie jest to szczyt marzeń, ale przy aparatach, które mają słabszą serię czasami to jedyny sposób by uzyskać zadowalające rezultaty. Oczywiście ciągły AF i szybka seria to najlepsze rozwiązanie, ale nie zawsze dostępne z poziomu aparatu, który akurat mamy w ręku

  6. #20116

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez .:Gerard:. Zobacz posta
    Jeszcze dwa w drodze powrotnej
    Auto balans bieli działa jak chce
    Zdjecia (szczegolnie 1) sa nieco przyciemne.
    Mozna je wypoziomowac
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  7. #20117

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez basket Zobacz posta
    Nikon kładzie na łopatki fuji pod względem AF-C i to jest fakt niezaprzeczalny. Tak dokładnie to już nie pamiętam, ale D90 chyba był lepszy
    A właśnie szkoda, bo w końcu z racji braku lustra ostrość mogła by być bardziej "ciągła" niż w lustrzankach, w których AF nie pracuje w momencie podniesionego lustra...

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    W "wolniejszych" aparatach często jest to opcja pozwalająca uzyskać zauważalnie szybszą serię. Czasami te 4-5 klatek to za mało, by trafić z odpowiednią fazę ruchu i o ile ten ruch nie odbywa się od lub w stronę operatora a raczej równolegle lub góra - dół to może się to sprawdzić (mam na myśli, AF ustawiający ostrość tylko na pierwszą klatkę). Czasami z tego korzystam focąc psa gdy biegnie równolegle do mnie lub skacze do góry. Nie jest to szczyt marzeń, ale przy aparatach, które mają słabszą serię czasami to jedyny sposób by uzyskać zadowalające rezultaty. Oczywiście ciągły AF i szybka seria to najlepsze rozwiązanie, ale nie zawsze dostępne z poziomu aparatu, który akurat mamy w ręku
    Racja, nie wyraziłem się poprawnie- absurdem jest ustawianie ostrości dla pierwszej klatki w AF-C, jak np. jest w D3 w trybie DX 11fps... Do tego o czym piszesz nie potrzeba AF-C bo ruch występuje w obszarze GO ustawionej dla pierwszego kadru.
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 18-02-2018 o 19:46

  8. #20118
    C_K
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    D7100 ustawia ostrość dla każdej klatki, pomiędzy klapnięciami lustrem. A jak to się sprawuje zależy nie tylko od body ale i od szkła.
    Czy to potwierdzona informacja ? Pytam bo aż tak głęboko nie wertuję specyfikacji, a jak wychodzi jakiś flagowiec to wtedy zerkam i tam chwalą się że w tym modelu już ustawia dla każdej klatki. Więc tak się zastanawiam skoro się chwalą że w jakims flagowcu wreszcie dla każdej klatki w serii ustawia to może w nizszych modelach tak nie było ?

  9. #20119

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    W "wolniejszych" aparatach często jest to opcja pozwalająca uzyskać zauważalnie szybszą serię. Czasami te 4-5 klatek to za mało, by trafić z odpowiednią fazę ruchu i o ile ten ruch nie odbywa się od lub w stronę operatora a raczej równolegle lub góra - dół to może się to sprawdzić. Czasami z tego korzystam focąc psa gdy biegnie równolegle do mnie lub skacze do góry. Nie jest to szczyt marzeń, ale przy aparatach, które mają słabszą serię czasami to jedyny sposób by uzyskać zadowalające rezultaty. Oczywiście ciągły AF i szybka seria to najlepsze rozwiązanie, ale nie zawsze dostępne z poziomu aparatu, który mamy akurat w ręku
    A moze kupic kamere 8K (16Mpix / 1 klatke ) i wybrac te najlepsze ?
    Tansza wersja... Kamera 4K z sensorem APS-C
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  10. #20120

    Domyślnie

    Nie bardzo wiem skąd te fantazje na temat działania afc w bezlustrach. Zdarza mi się piłkę kopaną dzieciaka robić xt1 i od niedawna xe3 i z afem jakiegoś wielkiego problemu nie mam. Owszem musiałem zmienić przyzwyczajenia po przesiadce z lustra ( af pod kciukiem) ale z trafieniami nie mam problemu, poza tym przy serii 8 kl/s przeostrzają oba aparaty po każdej klatce. D90 miałem kiedyś i wcale nie był lepszy .

Strona 2012 z 2246 PierwszyPierwszy ... 1012151219121962200220102011201220132014202220622112 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •