Close

Strona 2006 z 2246 PierwszyPierwszy ... 1006150619061956199620042005200620072008201620562106 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 20 051 do 20 060 z 22451
  1. #20051

    Domyślnie

    Foty okolicznościowe mają to do siebie, że mają wartość tylko dla ludzi bezpośrednio zainteresowanych daną okolicznością - ich nie trzeba przekonywać do oglądania takich zdjęć. Zaś wszystkich innych ludzi nie powinno się takimi zdjęciami na siłę uszczęśliwiać
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #20052

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Foty okolicznościowe mają to do siebie, że mają wartość tylko dla ludzi bezpośrednio zainteresowanych daną okolicznością - ich nie trzeba przekonywać do oglądania takich zdjęć. Zaś wszystkich innych ludzi nie powinno się takimi zdjęciami na siłę uszczęśliwiać
    zwlaszcza, jesli te okolicznosci obejmuja naj* nosy w salatkach badz galaretkach o 3 nad ranem

  3. #20053

    Domyślnie

    Ktoś tu stwierdził, że 50 f2 nie nadaje się do portretu. Można wiedzieć dlaczego? No bo chyba nie rozpatrujemy portretu na zasadzie im mniejsza głębia ostrości tym lepszy portret?

  4. #20054
    C_K
    Gość

    Domyślnie

    Nie, no tak drastycznie to chyba nikt nie twierdził. Dla mnie od lat 50-tka to typowa portretówka do ciaśniejszych portretów. A ta od Fuji jest naprawdę niezła. Zaczytuję się obecnie w zagranicznych forach i wielu tam użytkowników posiada i 50-tkę i 56-tkę. Może to sie wydawać użytkownikom 56-tki niewiarygodne bo ich szkło to naprawdę szkło topowe i ostre, ale jak jeden mąż wszyscy tam twierdzą (mając oba) że 50-tka jest jeszcze ostrzejsza. Nawet sampelki pokazywali. Osobiście swoje pseudo próby portretowe czyniłam do tej pory tylko nikonowską 85-tką i podobnie jak kolega pare postów wcześniej piszący domykałam ją do 2.8
    GO była zadowalająca i także zastanawiam się jak będzie na krótszej ogniskowej ale jaśniejszej (2.0 vs 2.8 bo domknięte)
    Z jednej strony nie jestem portreciarą, ale czasem spacerowo albo wakacyjnie chciałabym coś odseparować a 50-tka od fuji idealnie wpasowuje się gabarytami w moje oczekiwania. Jest tylko jeden problem. Ciągle posiadam Nikona i 85-tke i ...:
    - nie chce dublować 2 zestawów "portretowych"
    - nie chce za bardzo sprzedawać nikona bo w planach mam jakieś tele
    - z kolei jak sprzedam samą 85-tkę to body nikona przez długi czas będzie samo leżało bez celu bo tele chce kupić za jakiś czas, dodatkowo 85-tka fajnie się sprawuje jak jestem gdzieś w teatrze (np. występy kabaretowe) jest dość mała a siedząc niedaleko sceny fajnie można pstrykać na tej ogniskowej
    Także same dylematy. Chciałam sobie poprawić sytuacje nie nosząć cięzkiego nikona i zamiast UVA pod nikona w tej cenie kupiłam X-T10 z kitem, a teraz się okazuje że dwa systemy ciągnę i jak gdzies jade zabieram oba, jeszcze więcej noszenia hehehe. Dylematy, dylemaciki...

    Chciałam jeszcze zapytać posiadaczy 50-tek czy potwierdzają znikomy rozrzut jakościowy zeby nie powiedzieć żaden ? Do tej pory po przewertowaniu kilkunastu for jeszcze nie spotkałam się z użytkownikiem 50-tki który kupiłby mydlany, a nawet średnio ostry egzemplarz. Co zakup to żyletka. Czy u Was jest podobnie (uzytkownicy 50tek) ? Bo chciałam jechać 140 km do miasta kupic i przestrzelić osobiście, ale jeśli jest tak dobrze jak piszą to wygodniej byłoby mi zamówić wysyłkowo.
    Ostatnio edytowane przez C_K ; 13-02-2018 o 13:07

  5. #20055

    Domyślnie

    Miałem dwie 50-tki: jedną wypożyczoną do testów, drugą kupiłem. Różnicy w jakości między nimi nie było.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #20056

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin90 Zobacz posta
    Ktoś tu stwierdził, że 50 f2 nie nadaje się do portretu. Można wiedzieć dlaczego? No bo chyba nie rozpatrujemy portretu na zasadzie im mniejsza głębia ostrości tym lepszy portret?
    Podobno zawodowy portret potrzebuje ogniskowej cos okolo 135mm.
    Jedni mowia, ze 85mm wystarczy a jeszcze inni ze i... 50mm da sie.
    Jak widac pogladow jest wiele.
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  7. #20057

    Domyślnie

    A moim zdaniem te wszystkie dyskusje o ogniskowych prowadzone są od złego końca.
    Podstawową sprawą jest robienie zdjęcia z takiej odległości, z jakiej zwykle patrzymy na ludzką twarz.
    A potem dobieramy kąt widzenia obiektywu (czyli jego ogniskową) tak, by głową wypełnić kadr.

    Zdjęcia, robione z odległości większej lub mniejszej robią nienaturalne wrażenie.

  8. #20058

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Podstawową sprawą jest robienie zdjęcia z takiej odległości, z jakiej zwykle patrzymy na ludzką twarz.
    Problem w tym, że nie ma takiej odległości, z której "zwykle" patrzymy na ludzką twarz. W teatrze patrzysz na nią z kilkudziesięciu metrów, z kumplami na imprezie z kilkudziesięciu centymetrów. A jak sobie wyciskasz pryszcza przed lustrem, to jeszcze inaczej
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #20059

    Domyślnie

    Dyskusje o odpowiedniej ogniskowej do portretu, maja najczesciej dramatyczne zakończenie ; -)
    Hobby polega na tym, by przy maksymalnych nakładach osiągnąć minimalny efekt.

  10. #20060

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Witek.K Zobacz posta
    Dyskusje o odpowiedniej ogniskowej do portretu, maja najczesciej dramatyczne zakończenie ; -)
    na jej podstawie powstaje portret Polaków własny

Strona 2006 z 2246 PierwszyPierwszy ... 1006150619061956199620042005200620072008201620562106 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •