Close

Strona 1928 z 2246 PierwszyPierwszy ... 928142818281878191819261927192819291930193819782028 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 19 271 do 19 280 z 22451
  1. #19271

    Domyślnie

    Wszystkie moje szkla daja wiecej detalu na 24mpx niz na 16mpx.
    Hobby polega na tym, by przy maksymalnych nakładach osiągnąć minimalny efekt.

  2. #19272

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Witek.K Zobacz posta
    Wszystkie moje szkla daja wiecej detalu na 24mpx niz na 16mpx.
    Pytanie tylko na ile masz wiecej tego detalu czy tak naprawde wykorzystujesz maksymalne mozliwosci matrycy 24 Mpix ?
    To ze obrazek ma 24 Mpix nie oznacza, ze masz faktyczna rozdzielczosc materialu zawierajaca detal przy... 24 Mpix.

    Jezeli zdjecie na 24 Mpix jest lekko rozmyte to faktyczna rozdzielczosc materialu bedzie mniejsza niz 24Mpix.
    Im gorsze szklo tym wiecej stracisz a obrazek bedzie bardziej rozmyty na 24 Mpix co nie oznacza ze rozdzielczosc takiej foty
    bedzie gorsza od foty robionej na matrycy 16 Mpix.
    W konfrontacji po przeskalowaniu z 24 Mpix na 16 Mpix taki obrazek bedzie mial wiecej detalu od tego z matrycy 16 Mpix

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Pewnie nie we wszystkich egzemplarzach występuje ten problem.



    Bzdura. A obraz z matrycy 16 mpx jest bardziej miękki, niż z 10 mpx, a z 5 mpx bardziej miękki, niż z 10 mpx? To może lepiej mieć 1 mpx, żeby nie było miękkiego obrazu?

    Obraz będzie tak miękki, jak: a) miękki będzie obiektyw; b) mocny będzie filtr AA; c) efektywne będą algorytmy przetwarzania obrazu, w szczególności wyostrzania. Zwiększenie rozdzielczości nie spowoduje spadku rozdzielczości, co najwyżej nie spowoduje jej wzrostu.
    Zgadzam sie, ze podane zaleznosci maja wplyw na ilosc detali (a,b,c) dodalbym jeszcze program do obrabiania RAW + system stabilizacji obrazu i tak dalej i dalej... mozna wymieniac ale to nie o to chodzi

    Zamiast pisac BZDURA potestuj sobie jak to naprawde wypada z tymi matrycami i szklami Mowa jest o podgladzie 1:1 na ekranie

    Przechodzilem juz znacznie wczesniej przejscia z 6 Mpix ma 10 Mpix i wiecej i latwo zauwazyc, ze im wieksza rozdzielczosc matrycy tym szybciej obnazana jest optyka ktora jest cudowna na 6 Mpix a na 10 Mpix zaczyna byc nieco mniej ostro.
    Abys dobrze mnie zrozumial dopowiem, ze
    nie oznacza to ze jak jest na 10 Mpix nieco mniej ostro 1:1 to masz mniej detali w stosunku do 1:1 -> 6 Mpix
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  3. #19273

    Domyślnie

    Nie wiem po co się tak rozpisywać. Sprawa jest prosta: od megapikseli nie ubędzie rozdzielczości, nawet jeśli szkło nie pozwoli wykorzystać pełnego potencjału matrycy.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #19274

    Domyślnie

    Heee? Co za bzdety...sorry, ale tego sie nie da czytac...jakis rozmyty obrazek, jakies gorsze szklo??? Nawet na plesniakach, ktore posiadam obrazek ma wiecej detalu. Nie bardzo rozumiem, dlaczego nowoczesne i swietne szkla Fuji mialyby "klekac" przed matryca 24mpx...
    Hobby polega na tym, by przy maksymalnych nakładach osiągnąć minimalny efekt.

  5. #19275

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez juh Zobacz posta
    A co się z tymi gumami dzieje? Mam X-T1 ponad 1.5 roku. Używałem aparatu przy -20 stopni jak i w bardzo ciepłym klimacie. Patrząc teraz na aparat nic niepokojącego nie zauważyłem.
    Gumy nie tylko się odklejają (to by się dało poprawić we własnym zakresie), ale również zmieniają rozmiar (puchną).
    W dwuletniej puszce i po dwóch wyjazdach wakacyjnych na południe Europy (temperatury +30 do +34C) wygląda to znacznie gorzej niż w starym Canonie 40D po bodaj 6 latach użytkowania.

    Klapki są w lepszym stanie ale lewa (od złącza HDMI/USB), choć praktycznie nie otwierana, też zaczyna lekko odstawać.
    Trochę wstyd, bo X-E1 pod tym względem wypada lepiej niż topowy (do niedawna) korpus.

    @nowart: i jak to wygląda po pół roku?
    FF (Fuji + Fuji)

  6. #19276

    Domyślnie

    Nic złego się gumom w moim X-T1 przez rok nie przydarzyło. Teraz jest X-T2 i już jakieś tam upały i wilgocie przeżył, ale Wasze przygody z gumami nie napawają mnie optymizmem.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  7. #19277

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta

    @nowart: i jak to wygląda po pół roku?
    O to już musiałbym spytać nowego nabywcę, jakiś miesiąc po wymianie zmienił właściciela choć z tego co ludzie powiadają, wymieniają na jakieś solidniejsze i już nie ma z nimi problemu... choć może to urban legends...
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  8. #19278

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Nic złego się gumom w moim X-T1 przez rok nie przydarzyło. Teraz jest X-T2 i już jakieś tam upały i wilgocie przeżył, ale Wasze przygody z gumami nie napawają mnie optymizmem.
    Tak to u mnie wygląda.
    Co się dzieje pod slotem karty pamięci to widać jak na dłoni. Ale guma rozciągnięta i luźna jest także przy d-padzie.



    Tu oprócz widocznego rozciągnięcia gumy w dolnej części korpusu dodatkowo jest "bąbel" w środkowej części uchwytu:



    I klapka, o której wspominałem. Widać lekką szparę w środkowej części:

    FF (Fuji + Fuji)

  9. #19279

    Domyślnie

    Dzięki merde. Będę się puszce co jakiś czas z bliska bardziej przyglądał.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  10. #19280

    Domyślnie

    Czyli nie tylko Nikon...
    Ale nie tylko Nikon. Gumy puchną też np. w starszych obiektywach Sigma, nie mówiąc już o tym paskudnym pokryciu ZEN, które kiedyś stosowali, a które po latach zmienia się w kleistą maź. Nikon też przez jakiś czas stosował coś podobnego na niektórych elementach, np. tylnych ściankach aparatów, i też jedyne co można zrobić, to zmyć to alkoholem. Eh, te wszystkie tworzywa śtucne! Nie ma to jak porządne szkło i metal!
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

Strona 1928 z 2246 PierwszyPierwszy ... 928142818281878191819261927192819291930193819782028 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •