Close

Strona 1871 z 2246 PierwszyPierwszy ... 871137117711821186118691870187118721873188119211971 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 18 701 do 18 710 z 22451
  1. #18701

    Domyślnie

    Miałem sigme 10-20 do nikona z połową kadru nieostrą, wysłałem do serwisu, serwis do Japonii i naprawili.
    Na twoich zdjęciach nie widzę połowy nieostrej.
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  2. #18702

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez P.R.P. Zobacz posta
    O, u mnie pod domem. ? Ale kolooory..
    Cytat Zamieszczone przez Xformat Zobacz posta
    Bardzo slajdowe kolorki, przyjemne chociaż na granicy kolorowej wytrzymałości
    To tylko profil kolorystyczny Velvia - rzadko go używam, ale czasami nie mogę się powstrzymać...

  3. #18703

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xformat Zobacz posta
    Dobra, kończę wątek bardziej już pasuje do kategorii problemy prawne. Dostałem wczoraj obiektyw ale kilka dni temu informację od sprzedawcy z karteczką serwisu że spełnia wszelkie parametry techniczne.. ręce opadają. Nie mamy pańskiego płaszcza i co... wielu z nas to pamięta.
    Test ze ścianą zrobiłem wczoraj, ale nie chciałem już wrzucać kolejnych śmieci, ewidentnie jedna strona ma przesuniętą płaszczyznę ostrości i widoczną na wszystkich wartościach przysłony.
    Wszystko co opisałem jest konsekwencją o... kupiłem ..a dobra, wezmę na firmę.
    Jak kupiłem kiedyś X-S1 okazało się, że na matrycy lub obiektywie są spore paprochy. Serwis odrzucił oczywiście gwarancyjne czyszczenie i zaproponowali odpłatne za około 500 zł. Napisałem na oficjalnego maila do Fuji w Japonii i dwa dni później miałem chyba maila, że aparat poszedł do gwarancyjnego czyszczenia bez opłat. Ja tego nie wymyśliłem. Doczytałem, że inni robili w ten sam sposób, kiedy mieli problemy z uznaniem naprawy jako gwarancyjnej.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  4. #18704

    Domyślnie

    Xformat, a spróbuj wysłać im te zdjęcia ściany z nieostrą połową, albo, jak wyżej, napisz do centrali.
    Mnie tak kiedyś zbywał serwis Tamrona, a w końcu zrobili. Z kompaktem Canona też się tak bujałem, i w końcu też (trochę) pomogli. Truj im do upadłego, w końcu się znudzą.

  5. #18705

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xformat Zobacz posta
    Dobra, kończę wątek bardziej już pasuje do kategorii problemy prawne. Dostałem wczoraj obiektyw ale kilka dni temu informację od sprzedawcy z karteczką serwisu że spełnia wszelkie parametry techniczne.. ręce opadają. Nie mamy pańskiego płaszcza i co... wielu z nas to pamięta.
    Test ze ścianą zrobiłem wczoraj, ale nie chciałem już wrzucać kolejnych śmieci, ewidentnie jedna strona ma przesuniętą płaszczyznę ostrości i widoczną na wszystkich wartościach przysłony.
    Wszystko co opisałem jest konsekwencją o... kupiłem ..a dobra, wezmę na firmę.
    Jest to konsekwencją tego, że połasiłeś się na niby nowy obiektyw niemal 1000zł taniej i to jeszcze z fakturą..? To za ile go kupili , że jeszcze 23 vatu płacą i zarabiają? Za pół ceny? No w tym wieku ja już przestałbym wierzyć w św. Mikołaja. Takie rzeczy kupuje się osobiście i sprawdza a nie ufa, pozwolę sobie na ocenę - jakiejś dyskontowej szrociarni z allegro, który na kilometr wieje smrodem jakiś leżaków magazynowych, komisowych gratów i używek po których "niemiec płakał jak sprzedawał".
    Bo jeśli się nie mylę to ta aukcja http://allegro.pl/okazja-fujifilm-fu...734312332.html.
    I jeśli sprzedawca przyznał się, że szkło było rozkręcane, naprawiane a w opisie ewidentnie stoi jak wół, że nowe, użyte raz to ktoś zrobił z Ciebie ewidentnie idiotę i co by dużo nie radzić - sprawa prosto do sądu.
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  6. #18706

    Domyślnie

    Ok, mówiłem że to wątek bardziej prawny (chociaż sprzedawca ma generalnie pozytywne opinie) ale dziwi mnie postawa fuji Polska. To jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe.

  7. #18707

    Domyślnie

    Fuji Polska pewnie nic o tym nie wie. Serwis zazwyczaj prowadzi zewnętrzna firma, nawet jeśli ma "Fujifilm" w nazwie. Uderzaj do centrali, najlepiej przez Facebooka.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #18708

    Domyślnie

    Może fatycznie jest jakaś wadliwa partia, która była odrzucona i przeznaczona do zezłomowania a mimo wszystko trafiła na rynek za bezcen, Wiadomo, że takie przypadki się zdarzają, co by tłumaczyło wtedy podejrzanie niską cenę aukcji. Czy tak mogłoby sie zdarzyć jak piszę ?
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  9. #18709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Fuji Polska pewnie nic o tym nie wie. Serwis zazwyczaj prowadzi zewnętrzna firma, nawet jeśli ma "Fujifilm" w nazwie. Uderzaj do centrali, najlepiej przez Facebooka.
    "Bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację. Prosimy o ponowne przesłanie sprzętu do serwisu w celu sprawdzenia i ewentualnej naprawy.
    W związku z tym, że obiektyw trafi do nas na kolejną reklamację to proponujemy na czas naprawy obiektyw zastępczy 27 mm 2.8"
    Dostałem dzisiaj taką wiadomość. Co do serwisu, podpięty jest pod europejską domenę, nie wygląda że to jakaś zewnętrzna firma, tym bardziej, że fuji to nie tylko sprzęt foto więc opłaca się chyba tworzyć regionalne oddziały.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Może fatycznie jest jakaś wadliwa partia, która była odrzucona i przeznaczona do zezłomowania a mimo wszystko trafiła na rynek za bezcen, Wiadomo, że takie przypadki się zdarzają, co by tłumaczyło wtedy podejrzanie niską cenę aukcji. Czy tak mogłoby sie zdarzyć jak piszę ?
    Nie sądzę, to nie była aż taka okazja, raptem 500 zł mniej niż w innych sklepach. Wg informacji od sprzedawcy było to szkło ekspozycyjne bez śladów używania i faktycznie z zewnątrz wszystko wygląda bez zastrzeżeń.

  10. #18710

    Domyślnie

    Fuji samo pisze, że obiektyw trafi znowu do nich więc co to za różnica czy serwis w praktyce prowadzi zewnętrzna firma czy też może etatowi pracownicy Fuji? Producent właśnie tam odsyła swoich klientów więc powinien brać odpowiedzialność za to co się tam wyrabia.

Strona 1871 z 2246 PierwszyPierwszy ... 871137117711821186118691870187118721873188119211971 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •