Close

Strona 1709 z 2246 PierwszyPierwszy ... 7091209160916591699170717081709171017111719175918092209 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 17 081 do 17 090 z 22451
  1. #17081

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez waldek Zobacz posta
    A to jakaś wada obiektywu?
    Optyczni nic o tym nie pisali.
    shiii...t to jestaz zbyt dobre zeby nie przypiac i zapisac

  2. #17082
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Od dziś oksymoron będzie najważniejszym parametrem każdego obiektywu )

  3. #17083

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    A mgiełka też taka super?
    Cytat Zamieszczone przez waldek Zobacz posta
    Chyba niestety nie.
    Może się miło rozczaruję ale jak dotąd wygląda to średnio.
    Koledzy napiszcie jakie macie wątpliwości, bo mi się fajne szkło wydaje...
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  4. #17084

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    Koledzy napiszcie jakie macie wątpliwości, bo mi się fajne szkło wydaje...
    ja kminie tak... jakby dobrze popatrzyc, to za 500 EUR moge sobie do pelnoklatkowego Canona 35/2 IS kupic. prawda, ze to jest wyraznie wieksze i nieco ciezsze szklo wiec porownywanie zupelnei niekompatybilnych bytow.

    ale mam za te same pieniadze szklo o wyraznie wiekszej uzytecznosci dzieki jego stabilizacji. do tego takie, ktore optycznie tym XF 23/2 podloge zamiata, bo dystorsje minimalne (przed korekcjami), ostrosc w calym zakresie dobra, a i do tego bokeh uczciwy... no i mozliwosci kreatywne wieksze bo to jest f/2 w pelnej klatce a nie w cropie...

    i tak sobie mysle... 6D+35/2 nie wrzuce do torebki tak jak wrzuce XE1+23/2 wiec i tak to zadne rozwiazanie. ale obiektywnie cene tego szkla Fuji uwazam za z ksiezyca wzieta i nieprzystajaca do realiow. Canon za te same pieniadze daje duzo wiecej, a Fuji jedzie na swoim monopolu, wiec niech spada ze swoim zdzierstwem na drzewo... tyle chcialem powiedziec :/

  5. #17085

    Domyślnie

    W handlu tak sie zagrywa cenowo na ile pozwala klient a tutaj widac, ze ludzie kupuja i placa wiec cena sie trzyma na dobrym poziomie

    Co do ogolnego sprzetu internetowy handel przekonuje Nas, ze lepiej miec cos nowszego z wieksza iloscia bajerow i musisz w cos jeszcze zainwestowac
    gdy tak naprawde to co ma obecny sprzet przekracza w wielu przypadkach potrzeby przecietnego fotografa
    Ostatnio edytowane przez darekw1967r ; 02-11-2016 o 16:50
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  6. #17086

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ja kminie tak... jakby dobrze popatrzyc, to za 500 EUR moge sobie do pelnoklatkowego Canona 35/2 IS kupic. prawda, ze to jest wyraznie wieksze i nieco ciezsze szklo wiec porownywanie zupelnei niekompatybilnych bytow.

    ale mam za te same pieniadze szklo o wyraznie wiekszej uzytecznosci dzieki jego stabilizacji. do tego takie, ktore optycznie tym XF 23/2 podloge zamiata, bo dystorsje minimalne (przed korekcjami), ostrosc w calym zakresie dobra, a i do tego bokeh uczciwy... no i mozliwosci kreatywne wieksze bo to jest f/2 w pelnej klatce a nie w cropie...

    i tak sobie mysle... 6D+35/2 nie wrzuce do torebki tak jak wrzuce XE1+23/2 wiec i tak to zadne rozwiazanie. ale obiektywnie cene tego szkla Fuji uwazam za z ksiezyca wzieta i nieprzystajaca do realiow. Canon za te same pieniadze daje duzo wiecej, a Fuji jedzie na swoim monopolu, wiec niech spada ze swoim zdzierstwem na drzewo... tyle chcialem powiedziec :/
    Ile już razy czytałem Twoje wpisy jak to Canon zamiata i miażdży Fuji tylko jakoś nie mogę się doczekać porównania. Żeby nie było miałem 5D i wiem co potrafi ale miazgi to ja tu nie widzę a rozmycie tła to nie wszystko.
    W życiu piękne są tylko chwile.......

  7. #17087

    Domyślnie

    Hej, mam pytanko odnośnie panoramy w X-T10. Czy jest jakas sztuczka która pozwoli na zakończenie panoramy w miejscu którym chce ? W opcjach panoramy są dwie: srednia i duża. Niestety nawet ta średnia jest tak długa że obejmuje chyba ze 180 stopni co wygląda strasznie nienaturalnie. W instrukcji pisza że trzeba tak długo przesuwac aż się samo zakończy ale może jest jakiś tips który można wykorzystac i zakonczyc wcześniej w momencie ktorym chcemy ?
    Obecnie tak długo zapisuje panorame iż uchwyce wszystko co jest przede mną a pasek panoramy jest zaledwie w 70%, pozwala mi na zarejestrowanie tego co teoretycznie nie powinno byc widoczne patrząc na wprost (powyżej 180 stopni), po sklejeniu nie wyglada to naturalnie kiedy w jednej lini sklejone jest to co widze na wprost i to co za mna...

    Moze dam przyklad (prosze nie patrzec na temat, kadr, kompozycje i inne duperele, bo strzelilem cokolwiek przede mna aby tylko sprawdzić jak panorama dziala)
    Stojąc na wale przeciwpowodziowym na wprost miałem w oddali budynki starego miasta i kawałek mostu (ze 2 przęsła)
    Niestety nie dało się zakończyć panoramy w momencie którym chciałem i musiałem obracać aparat tak długo jak wymagał ode mnie fufu. Droga która widać była za moimi plecami. Dziwne że nie da się zakończyc panoramy kiedy uwaza się to za stosowne bo wychodza dziwne rzeczy wtedy ( to co ma sie za plecami połączone jest z tym co widzę na wprost)
    Może jest jakiś myk na to w aparacie ? (nie mówię o kadrowaniu w programie bo to będzie ostateczność ). Samo kadrowanie jednak nie da za dużo, teoretycznie nie powinienem widzieć już połowy mostu patrząc na wprost a aparat tak go jakoś dziwnie wkomponował że i kadrowanie w programie nie za dużo da.


  8. #17088

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    Koledzy napiszcie jakie macie wątpliwości, bo mi się fajne szkło wydaje...
    Moje przekonanie co do średniej jakości obiektywu wynika z przeczytanego testu i obejrzanych fotek.
    Napiszę coś więcej jak porównam go z X100 w własnym teście.
    Ale ostatnio nie udało mi się załapać na prezentację Fuji w Gdańsku więc czekam aż się pojawi w sklepie.

  9. #17089

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    Koledzy napiszcie jakie macie wątpliwości, bo mi się fajne szkło wydaje...
    O, takie cuda: http://www.optyczne.pl/upload2/169156_fuj23_ca.jpg

    To samo widać przy teście autofocusa. Być może wadliwy egzemplarz, ale jeśli nie, to jest to dla mnie spore rozczarowanie.
    FF (Fuji + Fuji)

  10. #17090

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marek Zobacz posta
    Bardzo śmiała teza. Ja bym jej nie postawił. Mało tego - uważam, że jest nieprawdziwa.
    Panie moderatorze. Proszę czytać ze zrozumieniem.
    Porównuję pokrywające się ogniskowe, czyli od 18 do 55 mm, a tutaj różnice są niewielkie.

Strona 1709 z 2246 PierwszyPierwszy ... 7091209160916591699170717081709171017111719175918092209 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •