Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Puszka do fotografii przyrodniczej

    Witam,
    Ze względu na częste zawieszanie się D200 podczas fotografowania w trybie seryjnym powoli zacząłem rozglądać się za jego następcą. Fotografuję głównie ptaki, więc jest mi potrzebny szybki AF, ale ze względu na to, że mam jeszcze w zapasie D700 potrzebuję niskich szumów do ISO 1250/1600. Co byście polecili? Osobiście zastanawiałem się nad:
    D2X
    D2Xs
    D300
    D300s

    PS: Może ktoś wie jak rozwiązać problem wieszającego się trybu seryjnego w D200?
    Z góry dzięki za pomoc
    NIKON SYSTEM

  2. #2
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    d300s

  3. #3

    Domyślnie

    Tryb seryjny do duze wyzwanie dla zasilania. Przyjrzalbym sie bateriom, ew. gripowi, jesli uzywasz. U mnie nic sie nie wiesza w seryjnym, co prawda rzadko go uzywam, ale zauwazylbym cos.
    Jesli priorytetem jest AF to D2x/s a jesli ISO to D300/s.
    Pozdr.
    P.s. Post wyzej pisales, ze nigdy nie pozbedziesz sie D200
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  4. #4

    Domyślnie

    w którym miejscu d2x ma lepszy AF niz d300? jedyna przewaga to mocniejszy śrubokręt i budowa

    af, obrazek i cała reszta przemawia za d300, również cena - na giełdzie pojawiają się egezemplarze z symbolicznym przebiegiem za około 3k

  5. #5

    Domyślnie

    Miałeś d300 i zamieniłeś na d200 dlaczego... ja dokupiłem do d80 i mam odczuwalny tryb seryjny.Jak pisał kolega może coś z bateriami i gripem ,próbowałeś samą baterię w korpusie...

  6. #6

    Domyślnie

    weź d300 bez s i po sprawie

  7. #7

    Domyślnie

    stachumuszel - napisałem, że nie pozbędę się go jeżeli nie nawali Powodem zacinania migawki było chyba to, że go długo nie używałem, zrobił "na sucho" około 200 klatek i zobaczymy jutro
    NIKON SYSTEM

  8. #8

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę twój wpis, D300 w zupełności wystarczy. Jednak D300s jest nieco bardziej dopieszczony od poprzednika i ma kilka fajnych dodatków np. dwa gniazda na karty pamięci, filmy, tryb cichego fot. ( nie w serii.. )
    Może więc warto do niego dołożyć, jeżeli nie stanowi to problemu i któryś z nich przydałby Ci się...
    Z czystym sumieniem ten aparat polecam. Lubię głównie fot. i filmować ssaki i dzieciaczki, ale zaznaczam, że nie jestem fotografem przyrodniczym, tylko sobie "cykam" na pamiątkę.

  9. #9

    Domyślnie

    Brałem pod uwagę D2X/D2Xs, bo mają podobno najlepszy AF i są uznawane za jedne z najlepszych puszek do fotografii ptaków. Zwracam się do użytkowników D2X/D2Xs - jak macie jakieś sampelki ze swoich puszek, to wrzućcie je tutaj
    NIKON SYSTEM

  10. #10

    Domyślnie

    Tylko pamietaj, ze w D2x/s nie poszalejesz z ISO, ktore jest min gorsze od tego w D200.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •