Close

Strona 1103 z 2397 PierwszyPierwszy ... 1036031003105310931101110211031104110511131153120316032103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 021 do 11 030 z 23962

Wątek: Sony NEX

  1. #11021

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    No to teraz niech się stachmuszel wypowie.
    Hmmm...o czym?
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  2. #11022

    Domyślnie

    No o muszlach przecież...
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  3. #11023

    Domyślnie

    No za pierwszym razem tez miałem takie odczucie wewnętrznego 'ble', po przyzwyczajeniu do zwartości n5n... Nawet bardzo poważnie myślałem nad nexem7 bo ma dużo ładniejszy design niż a6k ale z cenami tego jednak 3-letniego aparatu to mocno na głowę poupadali.

    Wielkością też byłem dość przerażony ale okazało się że jednak mieści mi się on do obu pokrowców (aparat z obiektywem+obiektyw oraz sam aparat z obiektywem) bo:
    - wizualnie aparat jest głównie wyższy od 5n... co nie ma za bardzo znaczenia bo średnica obiektywów E ma minimum 62mm (a np. e16-50 czy e24 się delikatnie rozszerzają do 65mm) a a6k ma 67mm wysokości więc różnica prawie żadna, tym bardziej że n5n z czasem załączoną lampką zajmował już więcej a też się mieścił.
    - grubość aparatu do bagnetu (grip jest w a6k oczywiście większy ale i tak się chowa w miejscu gdzie nic w torbie nie włożę) jest u obu w zasadzie ta sama, bagnet w a6k jest mocniej schowany w body tak więc z tym samym obiektywem aparaty mają prawie tę samą grubość (tylko wizjerek a6k wystaje miejscowo te 4mm).
    - długość body może być rzeczywistym problemem ale na szczęście oba pokrowce miały u mnie zapas tych 9mm;p

    Nie rozumiem natomiast czemu ten aparat jest taki kanciasty, to go wizualnie strasznie powiększa, na szczęście póki co w użytkowaniu nie jest aż taką wadą jak mi się wydawało Chyba gorsze jest to ok. 75g więcej, ale w sumie mam w tym też lampkę...

    Kolejną rzeczą która mi się nasunęła to właśnie to że będę mógł w końcu używać normalnej lampy Zupełnie zapomniałem o tej możliwości przez dwa lata używania nexa...

  4. #11024

    Domyślnie

    Nie rozumiem natomiast czemu ten aparat jest taki kanciasty
    Like a style.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #11025

  6. #11026

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jazco Zobacz posta
    A ja właśnie zamówiłem legendarny serwis Sony
    Zobaczymy czy są tacy wspaniali jak tu można przeczytać.
    Wypisane wady w Nex6:
    - luźne pokrętło wyboru trybu pracy [np jest ustawione A a zmienia się A na S ]
    - porysowana szybka
    - zakurzona matryca

    Tak naprawdę wiem, że tylko pierwszy podpunkt podpada pod gwarancję No ale wpisać nie zaszkodzi.
    Aparat z powrotem.

    Na plus:
    - wyczyścili matrycę
    - bardzo szybkie załatwienie sprawy - poniedziałek przyszedł kurier po aparat, w czwartek już miałem awizo z powrotem
    - koszty po stronie serwisu

    Na minus:
    - nie zauważyłem znacznej poprawy pracy pokrętła wyboru trybu pracy aparatu. Jakby nieco rzadziej przeskakuje, ale na pewno nie było wymieniane i nadal zdarza się, że pojawia się A przy wyborze S. Pod koniec gwarancji jeszcze raz się do nich odezwę.
    - nie ma żadnej informacji co zostało z aparatem zrobione, zero dokumentacji
    - zrobili reset do ustawień fabrycznych, troche musiałem podłubać w menu, żeby było po mojemu
    - szybka pozostała porysowana

  7. #11027

    Domyślnie

    Nie chcę być niemiły, jak by mi ktoś wysłał na naprawę gwarancyjną aparat z wadami typu 'porysowana szybka' i 'brudna matryca' to do trzeciej rzeczy tez bym nie podszedł poważnie...

  8. #11028

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    Nie chcę być niemiły, jak by mi ktoś wysłał na naprawę gwarancyjną aparat z wadami typu 'porysowana szybka' i 'brudna matryca' to do trzeciej rzeczy tez bym nie podszedł poważnie...
    To jak opisuję cała sprawę należy traktować z lekkim przymrużeniem oka

    Wada była opisana jedna. Nie działające poprawnie pokrętło wyboru trubu pracy aparatu.
    Plus informacja do serwisu, że nie wiem, czy naprawa gwarancyjna obejmuje pozostałe dwie sprawy, ale jeśli tak - to proszę o ich usunięcie. Jak widać brudna matryca też - co mnie zaskoczyło - kwalifikuje się. Porysowany ekran LCD oczywiście nie.

  9. #11029

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    No o muszlach przecież...
    Żartowniś
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  10. #11030

    Domyślnie

    E, tam...

    Koty dam, bo dawno ich nie było, jak zawsze HDR na UWA przy F16.
    I zagadka - ile ich tu jest? Kotów, znaczy, nie warstw w Photoshopie.

    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

Strona 1103 z 2397 PierwszyPierwszy ... 1036031003105310931101110211031104110511131153120316032103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •