Close

Strona 53 z 2397 PierwszyPierwszy ... 3435152535455631031535531053 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 23962

Wątek: Sony NEX

  1. #521
    Gaduła Awatar matys
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    szczecin / chesterfield
    Posty
    1 256

    Domyślnie

    nie ma o czym gadać...
    Przeciez widziałem, że "artykuł" to jest z kwietnia i napisałem, że trafiłem na ciekawostkę. Dla mnie to jest ciekawostka, bo o folii nie wiedzialem. Śmiem twierdzić, że 90% uzytkownikow nie wiedziało o tym od początku, gdyż większość wyświetlaczy w aparatach raczej takiej folii nie ma.

    Nie wiem po co Twój komentarz, skoro w wątku nikt o tym nie wspomina, a podlinkowałem to jako informacja dla potomnych, co by było wiadomo, ze jest folia.
    .

  2. #522
    Gaduła Awatar matys
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    szczecin / chesterfield
    Posty
    1 256

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matys Zobacz posta
    no to urodził się problem
    Do nex-a kupilem w polecanym wcześniej sklepie (eltec) zamiennik premium gold [PNP-FW50] i pierwsze dzisiaj użycie i pupa...
    Wyświetla się komunikat :
    "Niewłaściwy akumulator - użyj prawidłowego modelu" - po czym się wyłącza....

    Spotkał się ktoś z tym? Mam zaktualizowany firmware do 1.01.

    Dzięki za sugestie....
    No i problem się rozwiązał - wymagało to trochę czasu, ale kupilem zamiennik (kolejny) na próbę w sklepie w Szczecinie i mogłem go oddać gdyby nie działał, ale działa na szczęście.
    Gdyby co to kupiłem fotoenergia.pl 2900 mAh (w co średnio wierzę).

    Jakby znów urodził się problem - będę pisał, ale póki co dementuję swoje domysły/przypuszczenia.

    pozdrawiam
    .

  3. #523

    Domyślnie

    Mam ogromny problem z adapterem NEX - Nikon G. Pomijam fakt, że śrubki na których spoczywała stopka były tak cienkie że wygieły się po założeniu dość lekkiego obiektywu (0.5kg). Na szczęście dzięki koledze TOP67 aka złota rączka stopka siedzi już sztywno.
    Dużo większym problemem jest luz na bagnecie. Jest na tyle duży, ze ruszając obiektywem (np ustawiając ostrość) rusza się kontroler przysłony otwierając ją tak na oko o 0.5EV. Chyba nie musze dodawać jak bardzo komplikuje to sprawe nagrywania filmów...
    Czy w waszych adapterach (do szkieł G) też występuje taki luz? I czy macie jakiś patent na to?
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  4. #524

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez superkomornik Zobacz posta
    Mam ogromny problem z adapterem NEX - Nikon G. Pomijam fakt, że śrubki na których spoczywała stopka były tak cienkie że wygieły się po założeniu dość lekkiego obiektywu (0.5kg). Na szczęście dzięki koledze TOP67 aka złota rączka stopka siedzi już sztywno.
    Dużo większym problemem jest luz na bagnecie. Jest na tyle duży, ze ruszając obiektywem (np ustawiając ostrość) rusza się kontroler przysłony otwierając ją tak na oko o 0.5EV. Chyba nie musze dodawać jak bardzo komplikuje to sprawe nagrywania filmów...
    Czy w waszych adapterach (do szkieł G) też występuje taki luz? I czy macie jakiś patent na to?
    Nie zauważyłem takich problemów. Kupowałeś u FunkyFotos z Allegro?

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  5. #525

    Domyślnie

    Chyba tak. Nie zwróciłem jednak na to wcześniej uwagi, a przerobiłem już stopkę (wymieniłem śrubki na nowe z większa średnicą) - wątpię więc aby uznał reklamację.
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  6. #526

    Domyślnie

    Niestety jeśli chodzi o adaptery to chyba trzeba mieć po prostu szczęście. Adapter do NEXa, który kupiłem w FunkyFotos był idealny. Niedawno kupiłem podobny do GH2 czyli m43, także w FunkyFotos i "wyjątkowo precyzyjny mechanizm" okazał się bardzo mało precyzyjny -nie da się otworzyć przysłony na maksa. Musiałem pogrubić bolec popychacza przysłony, bie niezbyt uśmiechało mi się czekać około dwóch tygodni na wymianę adaptera (klasyczna reklamacja -dzwoniłem, niestety nie wymieniają od ręki).
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  7. #527

    Domyślnie

    No nic - spróbuję zareklamować a jak się nie uda będę szukał żeńskiego bagnetu na przeszczep...
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  8. #528

    Domyślnie

    superkomornik, odpowiadam na Twoje PW tutaj bo jak próbuję Ci wysłać wiadomość to mam ciekawy komunikat:

    1. This forum requires that you wait 60 seconds between sending private messages. Please try again in 62977163 seconds.
    Więc nie będę aż tyle czekał


    Niestety adapter sprzedałem już.

    Hmmm, widać te adaptery to jednak loteria jest Najlepiej by było pomacać/sprawdzić dokładnie przed zakupem.....
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  9. #529

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
    superkomornik, odpowiadam na Twoje PW tutaj bo jak próbuję Ci wysłać wiadomość to mam ciekawy komunikat:



    Więc nie będę aż tyle czekał


    Niestety adapter sprzedałem już.

    Hmmm, widać te adaptery to jednak loteria jest Najlepiej by było pomacać/sprawdzić dokładnie przed zakupem.....
    Czas to pieniądz Ale ciągnąc jeszcze prywatę - jesli sprzedałeś adapter to... pozbywasz się nexa? Jeśli tak to jestem pierwszy w kolejce
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  10. #530

    Domyślnie

    Jak tylko nie zostanę zmuszony do sprzedania to zostaje.......... niebawem wszystko się wyjaśni NEX-5N bardzo mi się podoba i smutno by było....... no ale może nie będzie wyjścia (tak więc będę o Tobie pamiętał).
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

Strona 53 z 2397 PierwszyPierwszy ... 3435152535455631031535531053 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •