Close

Strona 52 z 2397 PierwszyPierwszy ... 2425051525354621021525521052 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 23962

Wątek: Sony NEX

  1. #511
    Gaduła Awatar matys
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    szczecin / chesterfield
    Posty
    1 256

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matys Zobacz posta
    no to urodził się problem
    Do nex-a kupilem w polecanym wcześniej sklepie (eltec) zamiennik premium gold [PNP-FW50] i pierwsze dzisiaj użycie i pupa...
    Wyświetla się komunikat :
    "Niewłaściwy akumulator - użyj prawidłowego modelu" - po czym się wyłącza....

    Spotkał się ktoś z tym? Mam zaktualizowany firmware do 1.01.

    Dzięki za sugestie....
    Widzę, że skoro nikt nie ma tego problemu, to przypuszczam, że to wina aku, nie softu...
    Jakby ktoś po aktualizacji napisał, że zamiennik u niego działa, to potwierdziałby moje przypuszczenia.

    Tak informacyjnie - aku błąd pojawia się gdzieś 60 s po włączeniu
    .

  2. #512

    Domyślnie

    Mam mgliste wrażenie, że gdzieś czytałam o problemie z zamiennikiem aku w tym nexie - musisz przeczesać google, może trafisz.
    Nie chcę robić nadziei, ale chyba był tam podany jakiś trik rozwiązujący problem...?
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

  3. #513

    Domyślnie

    To zdjęcie właściwie nie przeczy moim przypuszczeniom. Po pierwsze raczej spora odległość od grupki ludzi, po drugie raczej trudno to uznać za portret, bo tak jak pisałem widać dużo więcej niż by się chciało. Biorąc dla przykładu gdyby się chciało tym obiektywem ująć pana z balonem od pasa w górę? Trzeba by było podejść dużo bliżej i jak wtedy by wyglądała głębia z f/1.4?

    Mam jeszcze pytanie odnośnie lampy. Widziałem troszkę większą niż ta z zestawu ale czy można podpiąć coś o możliwościach SB-800?
    Ostatnio edytowane przez ropusz ; 11-03-2012 o 19:19

  4. #514

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ropusz Zobacz posta
    To zdjęcie właściwie nie przeczy moim przypuszczeniom. Po pierwsze raczej spora odległość od grupki ludzi, po drugie raczej trudno to uznać za portret, bo tak jak pisałem widać dużo więcej niż by się chciało. Biorąc dla przykładu gdyby się chciało tym obiektywem ująć pana z balonem od pasa w górę? Trzeba by było podejść dużo bliżej i jak wtedy by wyglądała głębia z f/1.4?
    Oczywiście, że po podejściu bliżej złapałbyś jedną twarz a reszta potopiła by się w bokeh. Dlatego, jeżeli chodzi o dłuższe niż standardowe szkła, wcale niekrytyczna jest wysoka jasność - kiedy zobaczyłem specyfikację podstawowej trójcy do Fuji X-Pro1, aż się uśmiechnąłem - wreszcie ktoś załapał, że dla APS-C 60mm, f2.8 + mała minimalna odległość ostrzenia to jest dokładnie to co potrzeba. Jeżeli jednak chodzi o standard, czyli efektywne małoobrazkowe 35-50mm - im jaśniej tym lepiej.

    Cytat Zamieszczone przez ropusz Zobacz posta
    Mam jeszcze pytanie odnośnie lampy. Widziałem troszkę większą niż ta z zestawu ale czy można podpiąć coś o możliwościach SB-800?
    Niestety nie, nie ma też jak na razie żadnej formy zdalnego sterowania.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  5. #515

    Domyślnie

    Pojawiły się testy E30 i E50 na Photozone, szkoda że na Nex7.

    http://www.photozone.de/sony_nex/719-sony30f35nex
    http://www.photozone.de/sony_nex/720-sony50f18nex

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  6. #516
    Gaduła Awatar matys
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    szczecin / chesterfield
    Posty
    1 256

    Domyślnie

    trafiłem ostatnio na taką ciekawostkę, na temat ekranów w nex'ach

    - nie przypuszczałem, że są oklejane... postaram sie przyjrzeć swojemu wieczorem, czy wyglada na oklejony...
    .

  7. #517
    Rozmowny
    Dołączył
    08 2010
    Miasto
    archiwum X
    Posty
    442

    Domyślnie

    Na ten temat juz było - wiadomośc jest z kwietnia 2011 r.

  8. #518
    Gaduła Awatar matys
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    szczecin / chesterfield
    Posty
    1 256

    Domyślnie

    Nie znalazłem tego w wątku.... jeżeli jest, to mój błąd. Proszę o skasowanie posta...

    Tylko nie wiem i tak, o jakiej wiadomości z kwietnia mówisz, skoro wątek istnieje od grudnia 2011
    Ostatnio edytowane przez matys ; 13-03-2012 o 12:35
    .

  9. #519

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matys Zobacz posta
    Nie znalazłem tego w wątku.... jeżeli jest, to mój błąd. Proszę o skasowanie posta...

    Tylko nie wiem i tak, o jakiej wiadomości z kwietnia mówisz, skoro wątek istnieje od grudnia 2011
    To co zlinkowałeś jest z kwietnia

    Replacing NEX LCD cover glass
    BY ADMIN, ON APRIL 18TH, 2011
    Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz gówno wartych zdjęć
    D750+M50

  10. #520
    Rozmowny
    Dołączył
    08 2010
    Miasto
    archiwum X
    Posty
    442

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matys Zobacz posta
    Nie znalazłem tego w wątku.... jeżeli jest, to mój błąd. Proszę o skasowanie posta...

    Tylko nie wiem i tak, o jakiej wiadomości z kwietnia mówisz, skoro wątek istnieje od grudnia 2011
    A czy ja pisałem ,że w tym wątku ? Twoje zlinkowany tekst jest z kwietnia 2011 na co wskazuje tez @wyrwiflak

Strona 52 z 2397 PierwszyPierwszy ... 2425051525354621021525521052 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •