Close

Strona 502 z 2397 PierwszyPierwszy ... 240245249250050150250350451255260210021502 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 011 do 5 020 z 23962

Wątek: Sony NEX

  1. #5011

    Domyślnie

    Naprawdę dobre szkło do Nexa w góry? Sigma 30. Oraz E10-18/50/55-210.
    I taki tam obrazek z górami w tle:
    | tohu wawohu |

  2. #5012

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MariuszJ Zobacz posta
    N24-70 ma trzy gwiazdki. Ja bym sprzedał klocka.

    Ma trzy i pół na pięć
    Panerai vel Eliot Capone

  3. #5013

    Domyślnie

    Najlepszy aparat i obiektyw to taki, który masz przy sobie i możesz użyć.

  4. #5014

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Panerai Zobacz posta
    Ma trzy i pół na pięć
    No tak, to zmienia postać rzeczy

    300g na jedna gwiazdkę

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  5. #5015

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matys Zobacz posta
    To co możesz zrobić, to np:
    menu -> ustawienia -> ustaw. przyc. własne -> ustaw. praw.przyc. -> tryb fotografowania.

    Teraz po wciśnięciu prawego przycisku na kółku nastaw będzie Ci się wyświetlało kółko trybów, z przełączaniem PASM, panoram i całego tałatajstwa...
    Matys, tak mam ustawione. Tylko, ze bedac juz w trybie panoramy nie mam powrotu do trybu A poprzec ten przycisk, bo w tym trybie panoramy jest on nieustawialny. W menu przypisanie przyciskow jest nieaktywne/na szaro.

    Cytat Zamieszczone przez Panerai Zobacz posta
    Dziękuję za odpowiedzi. Muszę przyznać, że z prezentowanych zdjęć cenię sobie u Was talent / zdolność znajdowania ciekawych sytuacji, oświetlenia, kadrowania. Sama jakość obrazu, te prążki, bokehy, ostrość ... są takie sobie z tych NEXów. Oczywiście poza kilkoma wyjątkami ale tak naprawdę szału nie ma w odwzorowaniu. Wyjątkami jakie zapadły mi w pamięci to fota MariuszaJ z zimową ulicą i osobą z biało czerwonym parasolem, a także innego z kolegów ... polana z lasem (ktoś tam zarzucił, że zaszalał z suwakami) ... a może pomyliłem ze zdjęciami z X100s ?? ... Obrazki z obiektywów na NEXie takie hmmmm ... efektowe. Bajeranckie zbliżenia kwiatków itp. ... imponujące (nie zawsze) ale gdyby tak zażądać od siebie doskonałej jakości to chyba średnio.

    Odnośnie gwiazdek z photozone ... jeden obiektyw ma chyba 3* ... reszta znacznie poniżej ... Do wybrania i oceny tutaj: http://www.photozone.de/sony_nex

    PS. No to się teraz zacznie ... idę po kask UPRZEDZAM - że nie dam się wciągnąć w dyskusję. Nie mam NEXA czyli teoretycznie powinienem milczeć, podoba mi się NEX jako aparat, na zaczepki odpowiadać nie będę
    Kurcze, jakie prązki, bokehy, odwzorowania??? To sprzet na wycieczki etc a nie do wyscigu zbrojen. Wielkosc kompaktu ale jakosc juz nie kompaktu. Kwintesencja fotografii to to co napisałes w drugi zdaniu. Cala reszta to tylko narzedzie.

    Kilka panoramek z Taterek z ostatniego weekendu.


    Ostatnio edytowane przez jarek76 ; 12-06-2013 o 19:08
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  6. #5016

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Panerai Zobacz posta
    Dziękuję za odpowiedzi. Muszę przyznać, że z prezentowanych zdjęć cenię sobie u Was talent / zdolność znajdowania ciekawych sytuacji, oświetlenia, kadrowania. Sama jakość obrazu, te prążki, bokehy, ostrość ... są takie sobie z tych NEXów. Oczywiście poza kilkoma wyjątkami ale tak naprawdę szału nie ma w odwzorowaniu. Wyjątkami jakie zapadły mi w pamięci to fota MariuszaJ z zimową ulicą i osobą z biało czerwonym parasolem, a także innego z kolegów ... polana z lasem (ktoś tam zarzucił, że zaszalał z suwakami) ... a może pomyliłem ze zdjęciami z X100s ?? ... Obrazki z obiektywów na NEXie takie hmmmm ... efektowe. Bajeranckie zbliżenia kwiatków itp. ... imponujące (nie zawsze) ale gdyby tak zażądać od siebie doskonałej jakości to chyba średnio.

    Odnośnie gwiazdek z photozone ... jeden obiektyw ma chyba 3* ... reszta znacznie poniżej ... Do wybrania i oceny tutaj: http://www.photozone.de/sony_nex

    PS. No to się teraz zacznie ... idę po kask UPRZEDZAM - że nie dam się wciągnąć w dyskusję. Nie mam NEXA czyli teoretycznie powinienem milczeć, podoba mi się NEX jako aparat, na zaczepki odpowiadać nie będę
    Napisałem Ci jaka jest manipulacja z gwiazdkami przy nexach i czemu to jest bez sensu... Ale nawet jak są dla Ciebie święte to i tak masz jeszcze:
    - z AFem nexowe szkiełka - cz24/1.8, 2 kolejne zeissy w drodze i czwarty zeiss 50 macro zapowiedziany.
    - przez LA-EA2 żeby mieć AF możesz podpiąć dowolny obiektyw sonego/minolty, który uważasz za 'jakość'
    - bez AF - każdą Leicę, Voigtlandera, każdego nikona i canona, a opracowywane są już przejściówki dające z canonami AF...
    Tak więc możesz mieć dowolną jakość zdjęć z nexów - aparatów które dodatkowo mają jedną z największych rozpiętości tonalnych wśród aps-c (wg DxOMark)... A ważą i są średnio wielkości 1/3 lustrzanek. Jeśli tylko nie potrzebujesz specjalnie szybkiego AF to każde zdjęcie które możesz zrobić lustrzanką (aps-c) zrobisz nexem. Wyłącznie kwestia szkła jakie zapniesz, a na aparacie i tak oszczędzisz w wadze/wielkości
    Pomijam już fakt że do młodego systemu nexów jest na razie kilka natywnych obiektywów (głównie podstawowe zoomy czy obiektywy-naleśniki) a do lustrzanek po kilkadziesiąt wśród których i tak raptem po kilka z każdego systemu jest optycznie 'doskonałej jakości'
    Ostatnio edytowane przez ikit ; 11-06-2013 o 17:23

  7. #5017

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Stachmuszel .... te Tatry to z NEXa ? Bardzo zacne.
    Panerai vel Eliot Capone

  8. #5018

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Panerai Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedzi. Stachmuszel .... te Tatry to z NEXa ? Bardzo zacne.
    Exify są przy fotkach. Tak to NEX 5n+SEL18-55, tryb panorana, pstrykane z ręki i składane przez NEX-a
    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez stachmuszel ; 11-06-2013 o 17:51
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  9. #5019

    Domyślnie

    Jest jakiś darmowy dobry soft do RAW z nexa? Ściągnąłem od sony ten Image Data Converter, ale słabo to działa. Do NEF używałem ViewNX i zawsze byłem bardzo zadowolony.

  10. #5020

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    Kilka panoramek z Taterek z ostatniego weekendu.
    Stachu, jeśli nawet masz CB, to albo nadmiernie ściszone, albo nieuważnie słuchasz.
    Albowiem prawidłowo powinno to wyglądać tak:
    Kilka panoramek z Taterek z ostatniego weekendziku.
    (Wiem, znów Cię poprawiam - daruj znerwicowanemu natrętowi... )
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

Strona 502 z 2397 PierwszyPierwszy ... 240245249250050150250350451255260210021502 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •