Close

Strona 2355 z 2397 PierwszyPierwszy ... 13551855225523052345235323542355235623572365 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 23 541 do 23 550 z 23962

Wątek: Sony NEX

  1. #23541

    Domyślnie

    ładowarka ori ale mam ze 3 aku róznych firm i czasami nie chce ich "załapać"

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    piom:

    Dzięki za info ale nie do końca załapałem skrót myślowy. Czy mówi on o tym, że masz podróbę i podróby ładowarki BC-VW1 nie zawsze ładują zamienniki?


    Znalazłem taki oto opis traktujący o podróbach... https://www.sony.co.uk/electronics/s...icles/00200938
    sporo gratów

  2. #23542
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ładowarki łatwo rozpoznać czy oryginał czy podróbka, z akumulatorami już większy problem, możesz wrzucić zdjęcie tej ładowarki.

  3. #23543

    Domyślnie

    Mam pytanie o niedużą lampę - Sony odpada z uwagi na cenę, na placu boju mam Nissina i40 lub i60 oraz Metza M400. Tymczasem jest jeszcze Godox TT350s (Quadralite Stroboss 36) za grosze w porównaniu z i tak niedrogimi lampami... Co polecicie?

  4. #23544

    Domyślnie

    Nie wiem, jak jest z ładowarkami Sony, ale ładowarki innych firm (Olympus, Fuji, Samsung) są podrabiane - widziałem na Ebay, Amazon, Allegro, i nawet raz dałem się nabrać. Dość dobrze imitują wygląd oryginałów.

  5. #23545

    Domyślnie

    @koesh

    Dzięki za chęć pomocy. Linkuję fotki, które dostałem od sprzedającego. O ile z góry wygląda jak moja obecna ładowarka, to już rozkład napisów z tyłu jest inny a ta górna obwódka (przetłoczenie) która tu idzie szeroko u mnie idzie przy samej śrubie. Co więcej, u mnie te oznaczenia TUV oraz S są na dole po lewej, tutaj na środku. Jak to wygląda Twoim zdaniem? Mogłem nie opylać tej która była w pakiecie z 5N, miałbym pewne porównanie...

    Fotki nie są zbyt duże (takie podesłał) ale coś tam widać:



    @puch24

    Ten właśnie model ostro podrabiają, nawet Sony wspomina o tym na swoich stronach... dlatego wolę zapytać. Tu już nawet nie chodzi o te kilka dych ale o to żeby aku nie ubić jakimś szajsem.
    Ostatnio edytowane przez KaarooL ; 19-09-2018 o 20:54

  6. #23546

    Domyślnie

    To podróba.
    Oryginał jest skręcany za pomocą TORXa, nie zwykłego krzyżaka.
    Oryginał część napisów ma drukowanych m.in. model ładowarki. Oryginał ma też część napisów cyrylicą.
    Miałem taką podróbkę ładowarki, bo do NEX-6 był tylko zasilacz z wyjściem USB. Ładowała spoko, wszystko jak leci, aż w Berlinie po pijaku zostawiłem ją na całą noc. Oryginalny aku przetrwał, ładowarka już nie. Jakiś czarny glut się wylał z trafo impulsowego, chciałem wymienić, ale brak oznaczeń spowodował, że wymiękłem. Poszła na złom elektro.
    Moją podróbkę z pełną świadomością, że to nie oryginał kupił kolega na AliExpress za półtora dolca, ja postawiłem koledze piwo. Ładowarka była moja.
    Potem kupiłem na jakiejś wyprzedaży Amazonu oryginalną ładowarkę podróżną.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  7. #23547

    Domyślnie

    Moja BC-VW1 z czasów, gdy jeszcze łaskawie dawali ładowarkę w zestawie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P_20180919_140802.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	148,8 KB
ID:	14177

    Zwróć uwagę na kod QR i gwiazdkową śrubkę.

  8. #23548
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    To jest podróbka, pewnie bardzo lekka i kabelek 60cm.
    Oryginalne ładowarki BC-VW1 mają nadruki na tyle poza odlewanymi napisami, śrubka nie jest zwykła gwiazdkowa tylko na torx.

    edit: poprzednicy wytłumaczyli już też.

  9. #23549

    Domyślnie

    @zdyboo:

    Dzięki za info oraz przestrogę. Zaciekawił mnie ten motyw ze śrubą torx. Zdrapałem ze swojej (i tak już nieistotną) naklejkę gwarancyjną i faktycznie jest śruba torx. Cyrylica też jest a co najważniejsze, inny jest cały układ tekstów, inne są czcionki, przetłoczenie oraz umiejscowienie dwóch logotypów.

    Podrzucam foto ładowarki, której używam (bez ekscesów) od paru lat i która wydaje się być oryginałem.

    Chodzi właśnie o to żeby po pierwsze nie rozwalić akumulatorów a po drugie o to żeby się nie sfajczyła...


    @Ligo:

    Dzięki za foto. Ta z Twojego zdjęcia wygląda na pełen old school. Z Nex 5N miałem co innego, w sumie taką jak na fotce powyżej.

    @koesh:

    Dzięki za potwierdzenie.
    Ostatnio edytowane przez KaarooL ; 19-09-2018 o 21:25

  10. #23550

    Domyślnie

    Największy problem jest w tym, że firmy foto zlecają produkcję akcesoriów (także akumulatorów i ładowarek) różnym podwykonawcom, i wyroby różnych fabryk, choć to ten sam model, różnią się trochę między sobą. Jak w tej sytuacji biedny konsument ma odróżnić podróbkę, jeśli oryginały się różnią? Zirytował mnie kiedyś Nikon, pokazując na swoich stronach zdjęcia bodaj pięciu (!) różnych możliwych oryginalnych akumulatorów EN-EL3e, żeby "łatwiej" było odróżnić podróbki. Rynce opadywują.

Strona 2355 z 2397 PierwszyPierwszy ... 13551855225523052345235323542355235623572365 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •