Close

Strona 2286 z 2397 PierwszyPierwszy ... 1286178621862236227622842285228622872288229623362386 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 22 851 do 22 860 z 23962

Wątek: Sony NEX

  1. #22851

    Domyślnie

    No wiesz, ale chodzi o tę słynną maksymę Kodaka - "Ty naciskasz przycisk, my robimy resztę". Nie wszystkim się chce albo umieją dłubać w kompie. Chodzi o to, by z aparatu wychodziło od razu takie zdjęcie, jakie chcemy.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  2. #22852

    Domyślnie

    Jak zrobisz panoramę na miejscu to od razu widzisz jakie ma proporcje i czy nie trzeba zrobić innej ale niżej/wyżej/wcześniej zacząć. No i dłubanina w kompie aby to ładnie poskładać to kupa roboty a i rezultaty nie zawsze wychodzą tak jak byśmy chcieli.
    Zresztą panoramki sonowe rozleniwiają Tym bardziej jak ma to być substytut szerokiego kąta, ma być do wykonania szybko, a nie ustawianie poziomicy i statywu aby potem się dało złożyć sensownie zdjęcie w domu jak już nic z tym nie można zrobić pod względem szerokości kadru itp. Jak się nie ma panoramy w aparacie to trzeba sobie jakoś radzić ale jak konkurencja ją ma to po co. Zawsze się ma wtedy nie jedną a dwie opcje panoram do wyboru- złożyć w domu w lepszej rozdzielczości z wielu zdjęć lub zrobić aparacikiem i mieć od kopa
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  3. #22853

    Domyślnie

    Prosze nie piętrzyć problemów. Robiłem panoramki z ręki z kadrow ktore nie wiedziały że będą panoramami. Skladanie np. za pomoca Microsoft Image Composite Editor to jeden klik.
    Przyklady na dole wątku:
    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...=1#post3767009
    Pozdrawiam, Jurek.

  4. #22854

    Domyślnie

    Nie piętrzę problemów, znam po prostu zagadnienie. I czasem robiona z kilku zdjęć panoramka wyjdzie, a czasem nie wyjdzie. Jak się chce nad tym panować robiąc np. panoramę nie idealnie po horyzoncie to bywa różnie po korekcie pionów, wypoziomowaniu wszystkich zdjęć itd. Sklejenie tego w terenie od razu daje jakiś rezultat. Wiemy czy robić powtórkę czy rzeczywiście trzeba zaryzykować z kilkoma zdjęciami bo aparat nie da rady.
    No a to wszystko pomijając opcję wygody.
    A ''jeden klik'' w edycji zdjęć już przerabiałem, nigdy nie jest tak różowo jak się używa programu tylko do panoram a resztę zdjęć robi w czymś innym, nie jest to może trudne ale zawsze czasochłonne.
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  5. #22855

    Domyślnie

    Jasne. Nie neguje tego co piszesz.Ja nawet jak jest czasochlonne to po prostu lubię dłubać. Chociaż z wywoływania wszystkiego z rawów już się wyleczyłem. Też cenię sobie dobre jotpegi.
    Pozdrawiam, Jurek.

  6. #22856

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Sam jestem ciekaw jak to będzie jeżeli kiedykolwiek kupię nowsza puszkę. Obstawiam, że jednak nie jest tak źle, skoro nadal PZ jest oferowany jako kit do puszek 24 Mpix. Poza tym ja nie oglądam powiększeń 100%.
    Ja mam PZeta na A6000 i jest bardzo przeciętny... Nie wiem czy one mają rozrzut jakościowy, czy może ząb czasu, ale czasem potrafi pokazać pazur...


    ... a czasem jest katastrofa pod każdym względem...

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    Jak zrobisz panoramę na miejscu to od razu widzisz jakie ma proporcje i czy nie trzeba zrobić innej ale niżej/wyżej/wcześniej zacząć. No i dłubanina w kompie aby to ładnie poskładać to kupa roboty a i rezultaty nie zawsze wychodzą tak jak byśmy chcieli.
    Kupa roboty? W LR to jeden klik...


    A zdjęcia z ręki i seryjnym trybie, bez poziomicy itp... Nawet może być ich kilkadziesiąt
    Ale tryb panoramy w A6000 uwielbia moja żona. Tylko czemu to nie jest raw...

  7. #22857

    Domyślnie

    Z bardzo prostego powodu: to ma być obrazek prosto z aparatu, bez grzebania.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  8. #22858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Z bardzo prostego powodu: to ma być obrazek prosto z aparatu, bez grzebania.
    I to uważam za wadę... Dlatego wolę kleić panoramy w LR z normalnych zdjęć

  9. #22859

    Domyślnie

    Mgła i wschód słońca to zawsze było dobre połączenie.
    Dzisiejszy dojazd do fabryki.



    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  10. #22860

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Kupa roboty? W LR to jeden klik...
    A zdjęcia z ręki i seryjnym trybie, bez poziomicy itp... Nawet może być ich kilkadziesiąt
    Ano tak, zamiast mieć możliwość zrobienia tego w kompakcie można przecież kupić sprawniejszy program do klejenia zdjęć zamiast darmowego i najlepiej lepszy komp żeby to wszystko szybko uploadował i sklejał w 2 sekundy:P
    (odreagowuję że mój LR jeszcze nie klei a szkoda mi na nowego:P)

    Czyli jak zwykle punkt siedzenia

    Sam lubię sobie czasem poobrabiać zdjęcia ale nie lubię nie mieć wyboru i być do tego zmuszonym.

    Swoją drogą ciekaw jestem czy a6k z 16-50 da lepsze zdjęcia od któregoś z tych kompaktów. A6k jest największy (szczególnie na grubość przy takim rx100v3) ale poza tym jasność ''szkieł'' () i wielkości matryc powinny się w miarę rekompensować, a i że kit nie był jakimś wypasionym szkłem to nie zdziwiłbym się jakby mu te kompaktowe dorównywały albo zintegrowane z daną matrycą nawet były trochę lepsze (tym bardziej że to jednak czasem np. markowane logiem zeissa obiektywy i spodziewałbym się choć ułamka tej dobroci;]).
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

Strona 2286 z 2397 PierwszyPierwszy ... 1286178621862236227622842285228622872288229623362386 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •