Close

Strona 2263 z 2397 PierwszyPierwszy ... 1263176321632213225322612262226322642265227323132363 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 22 621 do 22 630 z 23962

Wątek: Sony NEX

  1. #22621

    Domyślnie

    Rotterdamskie nabrzeże. W końcu to największy port w Europie, a trzeci na świecie. Jednak w sumie nad morzem nie byliśmy, to wszystko Moza i kanały do niej przyłączone.



    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  2. #22622

    Domyślnie

    Spieszmy się fotografować kamienice, bo tak szybko odchodzą.
    Okazuje się, że zdjęcia kamienicy, które wrzuciłem tu dwa dni temu, są już historyczne. Ostatniej nocy kolejna ściana postanowiła zejść do parteru...
    Ostatnio edytowane przez puch24 ; 19-05-2017 o 12:15

  3. #22623

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Mogę się mylić, ale MZ Łódź nie wykorzystała szansy jaką jej dała przemysłowa przeszłość. Jedna Manufaktura to za mało wobec tego co pewnie można tam znaleźć.
    Nie wiem co stoi na przeszkodzie, choć wydaje mi się, że na zachodzie Europy inaczej się podchodzi do takich pozostałości. Amsterdamski Noord, czyli północne nabrzeże Ij to głównie pozostałości po halach stoczniowych. Obecnie tam pracują, a być może i mieszkają artyści. Jest czysto, jest bezpłatne połączenie promowe z południową częścią miasta. Wątpię, żeby tych ludzi było stać na kupno takiego terenu, a z drugiej strony nie wygląda to na samowolkę. Możliwe, że na niewielką opłatą lub nawet w zamian za opiekę na terenem miasto "podarowało" te pustostany ludziom.

    Berliński Teufelsberg przejęli squattersi, jest dekadencko i ahtystycznie i choć może nieszczególnie czysto, to jednak w śmieciach po kostki się nie brodzi. Nawet kasują za wstęp na teren dawnej stacji nasłuchowej.

    U nas takie przemysłowe zabytki się burzy lub stoją odłogiem i czekają na frajera inwestora, który nawet jak się pojawi to w zasadzie zmienia tylko akt własności. Mieliśmy we Wrocławiu dwa duże browary. Oba padły, Mieszczański stał się ostoją kultury i często gości wystawy czy imprezy. Piastowski miał być przerobiony na lofty, ale jak pękła bańka mieszkaniowa, to stoi zamknięty na cztery spusty. Wyburzyli tylko budynek słodowni.

    Amsterdamski Noord.







    No proszę, a ja myślałem, że w Amsterdamie nie ma grafiti wielkoformatowego (wszystko co znajdowaliśmy było niewielkich rozmiarów). A tu nawet Eduardo Kobra się znalazł

  4. #22624

    Domyślnie

    W Amsterdamie znajdziesz wszystko, trzeba tylko mieć dobrego przewodnika.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #22625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    W Amsterdamie znajdziesz wszystko, trzeba tylko mieć dobrego przewodnika.
    No nie da się ukryć, że najlepiej zwiedzać "na aborygena" (tzn z jakimś lokalsem) ale nie zawsze jest taka możliwość.

  6. #22626

    Domyślnie

    Aż tak dobrze to nie mieliśmy, ale moja osobista siostra prawie cały zeszły rok mieszkała w Amsterdamie. Miałem bardzo szczegółowy opis co i jak. Dzięki niej przeznaczyliśmy więcej czasu na Rotterdam i to było bardzo dobre posunięcie.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  7. #22627

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Aż tak dobrze to nie mieliśmy, ale moja osobista siostra prawie cały zeszły rok mieszkała w Amsterdamie. Miałem bardzo szczegółowy opis co i jak. Dzięki niej przeznaczyliśmy więcej czasu na Rotterdam i to było bardzo dobre posunięcie.
    Zgadzam się mi też Rotterdam bardziej przypadł do gustu...

  8. #22628

    Domyślnie

    Śluza Kanału Miejskiego.






    Przy okazji, popsuł mi się PZ. Przestał prawidłowo reagować na obrót pierścienia. Zmieni ogniskową o mm lub dwa i koniec. Podobnie w trybie DMF, po wyostrzeniu AF, obrót pierścienia powiększy obraz, ale już nie pozwala na dalsze ostrzenie.
    Zmiana ogniskowej za pomocą przycisku działa prawidłowo.
    Dzieje się tak na wszystkich trzech moich NEXach, inne słoiki działają prawidłowo. Ktoś miał może podobnie?
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  9. #22629

    Domyślnie

    Pewnie koder się zabrudził albo wyślizgał na goło.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  10. #22630

    Domyślnie

    Uprzejmie donoszę, że dziś na Amazonie.de dobre ceny na 10-18, 55-210, 50E i 50FE. O kilkanaście € drożej, niż poprzednio, ale nadal nieźle.

Strona 2263 z 2397 PierwszyPierwszy ... 1263176321632213225322612262226322642265227323132363 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •