Close

Strona 2249 z 2397 PierwszyPierwszy ... 1249174921492199223922472248224922502251225922992349 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 22 481 do 22 490 z 23962

Wątek: Sony NEX

  1. #22481

    Domyślnie

    Proszę bardzo.



    6+16-70
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  2. #22482

    Domyślnie

    Fantastyczny klimat zdjęć
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  3. #22483
    Oszczędny w słowach Awatar goranick
    Dołączył
    01 2013
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    163

    Domyślnie

    Klimatycznie...
    Zdyboo wiem, że masz "swoje" presety...ale, czy mógłbyś wrzucić jedno przed obróbką?

  4. #22484

    Domyślnie

    Dziękuję.

    Już kiedyś wrzucałem zestawienia przed - po, ale tak dawno, że nie pamiętam w sumie kiedy. Zatem jeszcze raz, odpady z wyjazdu.
    Jako, że nie robię w ogóle JPEGów, to jest to RAW wywołany na płasko w ostatniej wersji LR5. Wyłączony został nawet profil od szkła. Profil kolorów to Adobe Standard. Nie da się go w ogóle wyłączyć.


    Po obróbce.

    W zamian proszę o wrażenia.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #22485

    Domyślnie

    Wrażenia? Zdjęcie bez obróbki ma bardziej płaską dynamikę, po obróbce wygląda trochę jak HDR, ale w pozytywnym sensie, nie jak "pojechany" HDR. Jest więc ogólnie żywsze i bardziej dynamiczne, tak jakby więcej się na nim działo. Jest o wiele ciekawsze. Natomiast nie całkiem przepadam za Twoją ulubioną ugrowo-ochrową-khaki kolorystyką, lubię trochę więcej nieb/czerw.

  6. #22486

    Domyślnie

    Ja bym chmury zostawił jak na pierwszym a resztę jak na drugim. Czyli maską gradientową go!
    Psioniczni.pl Don't panic! Stay psionic!

  7. #22487

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Owain Zobacz posta
    Ja bym chmury zostawił jak na pierwszym a resztę jak na drugim. Czyli maską gradientową go!
    hmm według mnie bylby to zbyt duży dysonans

  8. #22488

    Domyślnie

    Dziękuję za pomysły i opinię, choć nadal czekam na wrażenia @goranick.

    Gradientami nie operuję w zasadzie w ogóle chyba, że nie mogę sobie poradzić z przepałem od słońca wtedy, jeżeli się da, filtr połówkowy w LR robi robotę. Matryca ma spory zapas i w światłach i cieniach. Przypomina to trochę zabawę z negatywem, ale jest łatwiej.
    @puch24 ciężko wyciągnąć w pochmurny dzień pogodną tonację. Choć ten dzień był pochmurny, to nie spadła nawet kropla deszczu.
    Dzień później byłem w Górach Wicklow, gdzie było tak:


    by za chwilę być tak:


    Co z reguły oznaczało deszcz, drobne krople, ale dużo ich było, taki trochę prysznic.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  9. #22489
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Włocławek
    Posty
    187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta

    W zamian proszę o wrażenia.
    Wiem że masz wielu zwolenników sposobu obróbki, ale ja mam mieszane odczucia.
    Większość Twoich fotografii jest dla mnie przygnębiająca i ponura, zamiast piasku żużel, na niebie "armagedon", i gdybym miał wejść w taką rzeczywistość - siedział bym w domu.

  10. #22490
    Oszczędny w słowach Awatar goranick
    Dołączył
    01 2013
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    163

    Domyślnie

    Moje wrażenia są z gruntu bardzo pozytywne, zarówno jeśli chodzi o kolor jak i b&w. Nadajesz inny wymiar tym zdjęciom... Niektórym może nie podobać się tak agresywna obróbka... mi wręcz przeciwnie.
    Kiedyś eksperymentowałem z gotowymi presetami do Lr, nazywały się chyba Dragan lub podobnie albo emulowały kolory a'la "300". Niestety mój materiał źródłowy nie poddawał się takim zabiegom łatwo

Strona 2249 z 2397 PierwszyPierwszy ... 1249174921492199223922472248224922502251225922992349 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •