Close

Strona 2237 z 2397 PierwszyPierwszy ... 1237173721372187222722352236223722382239224722872337 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 22 361 do 22 370 z 23962

Wątek: Sony NEX

  1. #22361

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez birkoff Zobacz posta
    Dzięki za wyjaśnienie. Czyli podsumowując A6000 posiada standardową tzw. gorącą stopkę, a nie ten wynalazek Minolty (stosowany też w lustrzankach Sony)? No i mogę założyć, że ta lampa YN-560 IV występuje tylko w jednej wersji (Canon, Nikon, Pentax, itd.) i będzie pasowała do A6000?
    Na youtube można znaleźć filmiki, że da się jej używać z A6000, tylko właśnie obawiałem się czy nie ma tam różnych wersji tej lampy - i chyba wychodzi na to, że nie.
    Tak. Ja miałem a6000 i używałem z Youngnuo.

  2. #22362

    Domyślnie

    Trochę niespodziewanie w tym i dla siebie kupiłem NEX-5R. Cena była dobra, kilka rzeczy mi jednak w C3 nie pasuje. Oswajam się z dotykiem.


    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #22363

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam, kupowałeś C3 z myślą o rowerze. Teraz jest 5R, który w zasadzie jest tylko 60 gram lżejszy i po kilka mm mniejszy z każdej strony od NEX'a szóstego - warto było?
    Sam już kilka razy się zastanawiałem co by tu na rower nie wymyślić i w zasadzie chyba tylko coś pokroju RX100 dałoby się odczuć jako znacznie mniejszy i lżejszy sprzęt do wożenia.
    Jednak po tych przemyśleniach i tak dochodzę do wniosku, że A6000 z SEL20, albo SEL16-50 też dają rade.

    http://camerasize.com/compact/#369.3...5,535.360,ha,t

  4. #22364

    Domyślnie

    MZ warto, choć to się okaże jak zacznę jeździć w cieńszych rękawicach i bez kurtki.

    Po kolei jednak. NEX-5R jest wielkości NEX-C3 prócz głębokości gripa, który w 5R jest głębszy o 6 mm niż w C3. To co początkowo miało być zaletą, okazało się niebagatelną wadą. Głębokość i wyprofilowanie gripa w C3 jest na tyle złe, że przy wyciąganiu aparatu z tylnej kieszonki kurtki rowerowej ślizgał się mimo rękawic z podgumowanymi palcami. Brak gumy na gripie też nie pomagał. Część moich zdjęć z roweru powstaje bez zatrzymywania się. Chwyt aparatu musi być pewny, bo i tak jednocześnie muszę ogarniać kadr i drogę, nie mam na tyle podzielnej uwagi, żeby jeszcze ogarniać chwyt aparatu. Podejrzewam, że jakbym kupił 3N problemu by nie było. Gumowany chwyt i wyraźny kant polepszają chwyt aparatu, ale nie miałem w rękach i mogę fantazjować.
    Włącznik, niby pierdoła, a jednak robi różnicę. Ten w C3 jest wygodniej obsługiwany kciukiem, a 5R palcem wskazującym. Użycie kciuka do czego innego niż trzymania aparatu mocno upośledza chwyt.
    Menu w 5R jest takie samo jak w NEX-6, zatem nie ma dysonansu poznawczego. Pewnie do ustawień C3 też bym się przyzwyczaił, ale być może nie będę musiał. Jak 5R siądzie, to C3 sprzedam.
    Górne kółko nastaw też łatwiej obsługiwać kciukiem niż to dolne.

    Zobaczymy jak się zrobi cieplej, bo w kurtce jest za sztywny materiał i aparat w grubych rękawicach źle się wyjmuje nawet podczas postoju.
    Ciężar nie jest tak dużą przeszkodą jak własnie rozmiary. Z NEX-6 próbowałem jeździć i za dużo problemów było przy wkładaniu go z powrotem do kieszeni. Z małych aparatów mam Samsunga EX2F i jest spoko jak na kompakt sprzed kilku lat, ale o powodach chęci zmian już pisałem.

    RX100 byłby OK, ale nawet używana wersja MKI jest droższa niż używany NEX-5R czy NEX-C3.

    5R, E20
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #22365

    Domyślnie

    Zdzisie z 5R + E20

    Poranne:



    Popołudniowe:


    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  6. #22366

    Domyślnie

    Rzekę Wam naprawili, a potem wyasfaltowali?

    Fajne!
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  7. #22367

    Domyślnie

    I jeszcze na biało pomalowali, żeby się buty nie brudziły.

    Dzięki.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  8. #22368

    Domyślnie

    Szybko działasz, zdjęcia sprzed godziny! Prawie jak reporter!

    Prawie, że jeszcze nie zdążyło się zdarzyć, a już w Internecie!
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  9. #22369

    Domyślnie

    Raczej źle ustawiony zegarek w aparacie.
    Popołudniowe zrobiłem między 16 a 16.30.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  10. #22370

    Domyślnie

    Also sprach Exif: poranne 8.24, 8.36, popołudniowe 17.30, 17.36 (z sekundamy).
    Ale nawet jeśli przekłamane, to i tak szybko.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

Strona 2237 z 2397 PierwszyPierwszy ... 1237173721372187222722352236223722382239224722872337 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •