Close

Strona 13 z 2397 PierwszyPierwszy ... 3111213141523631135131013 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 23962

Wątek: Sony NEX

  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mikie_001 Zobacz posta
    Otoz - 16mm nie jest dla mnie najlepszym rozwiazaniem, bo to bylby moj jedyny obiektyw i nie tylko w systemie E, ale ogolnie. O ile do kreatywnej fotografii to doskonale rozwiazanie, to dosc klopotliwe do wszystkiego (czytaj od imienin cioci do szlajania sie nad Wisla).
    Dlatego w pierwszej kolejnosci musze kupic 18-55, bo to po prostu poreczniejszy wybor, dyktowany czystym pragmatyzmem
    Kup z E16. Tak czy siak kupisz przelotkę na M42 (czy coś w tym stylu), zobaczysz nie wytrzmasz. A do tego kupujesz jakieś 28mm/2.8 lub MIR 1B 37mm/2.8 i już Ci nie brakuje 18-55, a ile frajdy masz. Zoom jest nudny jak flaki z olejem i na dodatek jeszcze odmóżdża. Na robotę a'la reporterka bez zooma się nie ruszam, ale do radosnego focenia - już nigdy. Przelotka z powyższym szkłem to około 200zł.

  2. #122

    Domyślnie

    Dzisiaj miałem przez chwilę dopiętego do mojego nexa Super Takumara 55/2.

    Kuźwa, kiedyś naprawdę wszystko było lepsze.

    Ehh...

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  3. #123

    Domyślnie

    W wątku pojawiły się przykłady portretów z E16, tutaj jeszcze kilka, co prawda z NEX3, ale może komuś pomoże

    (dzińdobry, nie mojego autorstwa )




    I inny przykład do czego się ten obiektyw nadaje najlepiej:


    A znacznie ciekawiej zrobiło się, kiedy przyszła paczuszka z tym:

    Jupiter-9 85/2 M39

    I takie malutkie przykłady co z tego wyszło:



    Więcej przykładów, m.in. z Tokiną 12-24 i 50/1.8G podłączonymi do NEXa tu:

    http://paprycjusz.digart.pl/digarty/

    http://www.flickr.com/photos/paprycjusz/

    Większość zdjęć podpisana czym robione. Ale moim zdaniem E16 jest rewelacyjnym obiektywem, akurat na tyle malutki żeby mieć go codziennie przy sobie.

    Aha, i pamiętam, że dokładnie rok temu NEX3 z E16 kupiłem za 1000zł w MM
    Ostatnio edytowane przez Paprycjusz ; 04-01-2012 o 20:58

  4. #124

    Domyślnie

    Fajny futerał na nex+e16 za grosze, można kupić w Foto-outlet na Allegro przy okazji jakichś większych zakupów. Rozmiar S.
    Torba zbędna, jeżeli się w kurtkach/płaszczach chodzi.


    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  5. #125

    Domyślnie

    przewaliłem w MM z nexem w ręce górę pokrowców i padło na lowepro spectrum 15 -mieści się na styk.
    nic

  6. #126

    Domyślnie

    Z nex 3 prefocus dalej działa pomimo +0.3 ev

  7. #127

    Domyślnie

    Czyli najprawdopodobniej jest to jakiś błąd w sofcie 5N
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  8. #128

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slivus Zobacz posta
    przewaliłem w MM z nexem w ręce górę pokrowców i padło na lowepro spectrum 15 -mieści się na styk.
    Z ciekawości - z 16? czy z 18-55?

    Cytat Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
    Czyli najprawdopodobniej jest to jakiś błąd w sofcie 5N
    Zastanówmy się więc 5 razy przed upgradem firmware

    Tego auto iso w M brakuje jednak... program auto iso w A za mocno ciągnie do 1/60s, trudno powiedzieć czy jest tak jak w Panasonicach detekcja dynamiczności sceny, chyba nie. Zresztą tam też kiepsko działała. Auto iso w M jest banalne do implementacji, czekam na to mocno - podobnie jak na większą swobodę w tworzeniu własnego menu.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  9. #129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
    Czyli najprawdopodobniej jest to jakiś błąd w sofcie 5N
    fatman, jakbyś pracował w jakiejś firmie produkującej aparaty i byłbyś testerem to... ta firma nie wypuściłaby żadnego aparatu na rynek

  10. #130

    Domyślnie

    Tak, tu Panas ma przewagę (Autoiso w M). Niestety ma też jedną cholernie dużą wadę w postaci krechy na nagranym materiale filmowym (przy odpowiednich parametrach) -walczę z serwisem (kopię się z koniem) od miesiąca (a piszę Panas a nie "mój egzemplarz", bo jak na razie każdy GH2 którego miałem w rękach ma tą wadę). No ale to zupełnie inna bajka -co prawda można nawiązać do filmowania za pomocą 5N.

    Sony jakoś sprytnie rozwiązało problem "latających/migoczących" pasów przy nagrywaniu w sztucznym świetle. W GH2 (zresztą w każdym innym sprzęcie niż Sony (przynajmniej 5N) też) przy migawce 1/80 podczas filmowania w sztucznym świetle (świetlówki energooszczędne) po ekranie zapitalają pasy -a w Sony 5N ich nie widać -jeśli już się pojawią to nie poruszają się, tworzą tylko takie jakby zaciemnione/rozjaśnione miejsca w kadrze. Ciekawe jaką sztuczkę zastosowało Sony ?


    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    fatman, jakbyś pracował w jakiejś firmie produkującej aparaty i byłbyś testerem to... ta firma nie wypuściłaby żadnego aparatu na rynek


    To takie moje przekleństwo. Kupię coś nowego i od razu jakiegoś babola wykrywam
    Ostatnio edytowane przez Fatman ; 04-01-2012 o 23:03
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

Strona 13 z 2397 PierwszyPierwszy ... 3111213141523631135131013 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •