Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    Nikkor 180/2.8 lub 70-300 VR. Stałka bo jasna. Zoom bo bardziej uniwersalny w pewnych wypadkach i zasięg jednak większy.
    I w zasadzie można by zamknąć temat.
    A jak chcesz mieć szybki AF, to trzeba było wziąć 18-70, zamiast kita
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    I w zasadzie można by zamknąć temat.
    A jak chcesz mieć szybki AF, to trzeba było wziąć 18-70, zamiast kita
    nie zabardzo rozumie Twoją wypowiedź, 18-70 w żaden sposób nie pasuje do tematu!?
    mam 18-105 i na szybkość AF nie narzekam, temat tyczy się czegoś innego.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ravv Zobacz posta
    mam 18-105 i na szybkość AF nie narzekam
    Założenia:
    - Ptaszków nie fotografuje, podobnie samolotów
    - szybki AF
    Odczytałem to, jako narzekanie na AF. A że AF najszybszy w DX mają 18-70, 18-200 i 17-55, to pozwoliłem sobie wspomnieć
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  4. #24

    Domyślnie

    Odgrzewam własny temat by nie zakładać nowego. Po wielu przemyśleniach postanowiłem jednak kupić nikkora 70-300 i jak narazie jest ok spodziewałem się że będzie gorzej a tu mnie całkiem pozytywnie zaskoczył

    Jedna rzecz mnie intryguje: wydaje mi się że ten obiektyw oddaje o wiele lepiej barwy. Przy tych samych ustawieniach ma lepsze kolory, czy to możliwe?

  5. #25

    Domyślnie

    Kolory (nasycenie) to kontrast, a kontrast to już cecha obiektywu w sporej mierze. Kolory (barwa) zresztą też, gdyż mniej aberrujące szkła i mniej dające o sobie znać powłoki, dają bardziej naturalne barwy bez zafarbów. Wiele Nikkorów trzyma podobny poziom oddania barw, ale są jednak drobne różnice. Zwłaszcza przy pracy w bardziej kontrastowych warunkach. Zatem wniosek usprawiedliwiony.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •